I. Keidošiūtė: Lietuvos kino ateitis - įdomiausia

Kino kritikė Izolda Keidošiūtė paskutiniame šį sezoną kino vakare „Pasakoje” kviečia susipažinti su Lietuvos jaunųjų režisierių kūryba, kuri jau buvo įvertinta įvairiuose kino festivaliuose ir konkursinėse programose.

Sausio 14 dieną, trečiadienį, 18:30 val. „Kino vakarai su Izolda” trumpametražių filmų programos pristatys Marijos Stonytės „Kelių eismo taisykles” ir Karolio Kaupinio „Triukšmadarį”. Po seansų žiūrovai kviečiami dalyvauti diskusijoje su Izolda Keidošiūte bei pačiais filmų kūrėjais.

„Kelių eismo taisyklės” – tai jaunosios režisierės M. Stonytės bakalauro studijų baigiamasis darbas, kurio premjera įvyko 2014 metų Europos šalių kino festivalyje „Scanorama”. M. Stonytė filme, kuris tapo konkursinės programos „Naujasis Baltijos kinas" laureatu, pasakoja po truputį besiskleidžiančią dviejų iš pirmo žvilgsnio nepažįstamų herojų meilės istoriją, vykstančią mažoje važiuojančio traukinio kupė.

„Gyvenime sutinkame žmonių, kurie mums svarbūs, tačiau mūsų keliai išsiskiria – baimė prisiimti atsakomybę, baimė suklysti ir nesugebėjimas apie tai atvirai kalbėtis lemia išsiskyrimą. Filme nagrinėju, kodėl taip lengvai nutrūksta ryšys tarp žmonių, ir ieškau būdų jį susigrąžinti“, – sako M. Stonytė.

„Kelių eismo taisyklės”
Kino teatro "Pasaka" nuotr.

„Kino vakare su Izolda” bus rodomas ir Karolio Kaupinio filmas “Triukšmadarys”, kuris yra pirmasis jaunojo režisieriaus trumpametražis vaidybinis filmas, įvertintas tarptautinėje kino arenoje: 2013 m. jis laimėjo „European Short Pitch“ apdovanojimą, 2014-aisias dalyvavo Lokarno kino festivalio konkursinėje programoje „Rytojaus leopardai”.

Veiviržėnų kaimo gimnazijoje nufilmuotas „Triukšmadarys” akcentuoja liūdnai aktualią kaimo mokyklų tuštėjimo problemą. „Dažniausiai tikiuosi, kad ateitis bus geresnė nei šiandiena. Mintis apie blogesnį rytojų instinktyviai atmetu... Situacija, kurioje ateitimi guostis neįmanoma, nes jos iš viso nėra, man atrodė įdomi“, – sako K. Kaupinis.

Kino kritikė Izolda Keidošiūtė džiaugiasi galėdama pristatyti jaunų, talentingų režisierių pripažintus trumpametražius darbus ir tikisi, kad tai bus gera atspirtis pilno metro filmams. „Juk tai mūsų kino ateitis, tai stebėti – įdomiausia. Daug žinomų ir talentingų režisierių, tarp jų ir Tarkovskis, kine pirmiausia pasirodė su trumpais filmais”, - teigia Izolda.

Sausio 14 d., trečiadienį, vyks paskutinis šį sezoną „Kino vakaras su Izolda“, kuris kviečia susipažinti su pripažintais jaunų Lietuvos kino režisierių darbais, dalyvauti diskusijoje su kino kritike Izolda Keidošiūte bei pačiais filmų kūrėjais. Tai vakaras, skirtas neabejingiems geram kinui.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis