Gera žinia džiazo muzikos mylėtojams

Po dviejų metų petraukos į Vilnių sugrįžta įspūdingoji Argentinos etninio džiazo dainininkė ir kompozitorė Sofija Rei.

Sofija Rei pavergė džiazo mylėtojų širdis beveik visame pasaulyje. „Kas išgirsta Sofijos Rei koncertą, nustemba, kad tai pranoksta viską, ką anksčiau galėjo įsivaizduoti. Argentinietiškas temperamentas, stiprus vokalas, orginalios improvizacijos sukuria ypatinga dvasinę erdvę,“ - sako ne pirmą kartą jų koncertus organizavusi Latvijoje Inesse Mihasjonoka.

Paskutinis Sofijos Rei albumas „De Tierra y Oro“ (Iš žemės ir aukso) laimėjo pirmąją vietą kategorijoje „World beat“ kaip geriausias albumas, taip pat kaip geriausia daina („La Gallera“) prestižiniame Independent Music Awards 2013. Tai - tarptautinis nepriklausomas geriausių metų albumų, atlikėjų ir dainų ekspertų vertinimas. Tarp teisėjų – tokie įžymūs ekspertai kaip Piteris Gabrielis, Tomas Beitsas, Sjuzan Vega ir kt.

Sofija savo naują kūrinį apibūdina kaip filosofinių apmąstymų seriją – dainas, atspindinčias platų Pietų Amerikos folkloro, šiuolaikinio džiazo ir stipraus dainininkės balso mišinį. Atlikdama dainas ispaniškai, Sofija pasakoja mums įvairias istorijas – apie gaidžių kovas Kartaginoje, nakties košmarus Buenos Airiuose, apie meilės laišką iš Niujorko, apie vaiduoklius Anduose...

Karjerą Sofia Rei pradėjo 9-erių metų vaikų chore Colon. Bueno-Airių nacionalinėje konservatorijoje mokėsi klasikinės muzikos. Magistro laipsnį įgijo Bostono konservatorijoje Masačiusece. Ten turėjo galimybę mokytis pas džiazo legendas Charlie Banacos, Danilo Perez, Dominique Eade, Steve Lacy, Bob Moses, Jerry Bergonzi ir kt. Dabar artistė mokosi Berklio muzikiniame koledže Bostone ir Niujorko džiazo Akademijoje.

„Tai viena iš labiausiai įvairiapusių ir paklausių dainininkių Niujorko Simon Kale muzikos scenose“, - rašė žurnalas All About Jazz. Sofia tapo „Grammy“ nugalėtoja, gastroliavo Europoje su „Maria Schneider Jazz Orchestra“ ir grupe „Cerulean Skies“ Vienos festivalyje „New Crowned Hope Festival“.

Sofija - „Mycale“ dalyvė, įkūrė kvartetą Niujorke a cappella su Basya Schechter (Bruklinas), Ayelet Rose Gottlieb (Izraelis) ir Malika Zarra (Маrokas). Muzikantų bei atlikėjų, su kuriais koncertavo Sofia, sąrašas įspūdingas: Maria Schneider, Bobby McFerrin, John Zorn, Folklore Urbano, Frank London, Guillermo Klein, Celso Duarte, Lionel Loueke, Geoffrey Keezer, Pavel Urkiza (Gemay Pavel), Russ Ferrante (Yellow Jackets), Bob Moses, Steve Lacy, Aquiles Baez, Samuel Torres Group, Pedro Martinez, La Bombade Tiempo, Grupo Caracumbe, Alcatrazir Aslan’s Avantango.

„Tai, kaip Argentinos dainininkė Sofija Rei vadovauja savo grupei, aistra ir tyrumas, kuriomis ji sulydė sudėtingus Lotynų Amerikos ritmus su džiazu, paaiškina, kodėl ją myli visos Niujorko auditorijos – nuo Karnegi-holo iki neformalių klubų,“ – Filas Lutcas, leidinys New York Times.

Sofija Rei Vilniuje koncertuos vasario 23 d. Piano.lt koncertų salėje.

http://www.youtube.com/watch?v=EIBS4dd5aGU

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis