A. Čekuolio naujoje knygoje: 53 temos ir suvalkiečių nuotykiai Afrikoje

Algimanto Čekuolio knygos nuo kitų rašytojų kūrinių visuomet skyrėsi tuo, kad jose niekada nebuvo išsigalvojimų. Žurnalisto, rašytojo, keliautojo knygos atranda savo skaitytoją tarp tų, kurie mano, kad gyvenimas yra įdomesnis ir labiau jaudinantis už beletristinį tekstą.

Galima sakyti, kad A. Čekuolis rašo prozą, tačiau tai – faktų proza. Taip galima apibūdinti ir naujausią leidyklos „Alma littera“ išleistą A. Čekuolio knygą „Iš ko šaiposi pasaulis“, tik, kaip pastebi pats rašytojas, „gal šioje knygoje daugiau humoro“.

Knyga „Iš ko šaiposi pasaulis“ yra apie tai, kas iš tikrųjų vyksta gyvenime, o ypač apie keistus ar net juokingus, bet tikroviškus dalykus: narsos šaknis, kairiarankių paslaptis, meną gyventi, gyvūnų psichologiją, meilės galią ir grimasas. Iš viso knygoje – 53 temos ir suvalkiečių nuotykiai Afrikoje. A. Čekuolis pripažįsta, kad apsakymai ar apysakos ir viskas, kas „galėjo būti“ – ne jam. Daugybės knygų ir TV laidų autorius pabrėžia, jog gyvenime būna daug įdomesnių dalykų, nei rašytojas ar kūrėjas galėtų sugalvoti.

„Tam, kad žmogus skaitytų mano knygą, tereikia, jog jis mokėtų skaityti. Žinoma, norintiems pasisemti daugiau, skaitant nekenks nei vidurinis, nei aukštasis išsilavinimai. Tačiau ar žmonės skaitys mano knygą, ar ne, priklauso tik nuo manęs – aš už tai atsakingas. Rašydamas knygas, visą laiką apie tai mąstau, o daugelį sakinių kelis kartus pasakau mintyse arba balsu ir klausausi, ar sklandu“, - sako Algimantas Čekuolis.

Pasak jo, naujoji knyga nėra ankstesniųjų pakartojimas ar tęsinys, tačiau yra dalykų, kuriuos rašytojas bei laidų vedėjas perkėlė iš televizijos į knygą ir pagardino sąmojo prieskoniu. Visgi, A. Čekuolis neslepia, kad jo nugyvento gyvenimo bei patirtų istorijų pakaktų dar dvidešimčiai metų laidų bei knygų.

„Pragyvenęs ilgą ir įvairų gyvenimą, matau, kad žmonės, su kuriais kalbuosi, dažnai ne tik nežino to, ką pasakoju, bet net ir nėra girdėję. Tačiau domisi. Tai mane skatina kiekvieną knygą dalinti į dvi dalis – vienoje susitelkiu į kokią nors konkrečią istoriją iš savo gyvenimo, o kitą paskiriu savotiškai enciklopedijai. Joje kartais atsiduria tam tikri dalykai iš TV laidų, tik juos iš televizinės kalbos išverčiu į literatūrinę. Kai žmonių klausiu, kuo jos skiriasi, pašnekovai sutrinka – jie jų tiesiog neatskiria“, - sako A. Čekuolis.

Paklaustas, ar rašant šią knygą, kilo idėjų, minčių naujiems kūriniams, A. Čekuolis teigė, kad planų turi dar dvidešimčiai metų į priekį.

„Rašant kilo ir naujų idėjų, tad kitais metais bus dar viena knyga, nors kol kas matau ją miglotai. Atleiskite, kad skubu. Nežinau, kiek man liko laiko, o planų turiu dar dvidešimčiai metų“, - šypsosi rašytojas.

Visi A. Čekuolio gerbėjai kviečiami į knygos pristatymus, kurie vyks knygynuose „Pegasas“ sausio 17 d. Vilniuje, sausio 24 d. Kaune, sausio 31 d. Klaipėdoje, vasario 7 d. Šiauliuose, vasario 14 d. Panevėžyje.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis