Vilniaus knygų mugėje – detektyvų meistrė S. Simukka ir bestselerių autorė S. Kubelka

Šiemet vasario mėn. 19-22 dienomis vyksiančios Vilniaus knygų mugės tema – detektyvai.

Visi šio literatūros žanro gerbėjai, apsilankę mugėje, turės galimybę susitikti su garsia detektyvų meistre iš Suomijos – Salla Simukka. Tuo metu skaitytojai, knygose vertinantys subtilią erotiką, moteriškumą ir geras istorijas, galės sudalyvauti susitikime su pasaulyje pripažinta rašytoja Susanna Kubelka. Šios autorės, kurias pristato leidykla „Alma littera“, yra vienos pagrindinių šių metų Vilniaus knygų mugės viešnių.

Suomių rašytoja Salla Simukka yra populiarios trilogijos, į kurią teises šiuo metu yra įsigijusios net 47 šalys, autorė. Po pirmosios S. Simukka trilogijos knygos – „Raudona kaip kraujas“ – pasirodymo, vos per dvi savaites ji buvo pradėta versti į 18 kalbų. Kitos trilogijos dalys, tarp kurių „Balta kaip sniegas“ ir „Juoda kaip juodmedis“, taip pat susilaukė nemažo populiarumo visame pasaulyje. Lietuvių skaitytojai jau turi galimybę susipažinti su dviem trilogijos dalimis.

2013 metais ši jauna rašytoja buvo apdovanota prestižine Suomijoje Topelijaus vardo premija, kuri skiriama už nuopelnus vaikų ir jaunimo literatūrai. S. Simukka trilogiją mėgstama lyginti su rašytojo Stieg Larsson bestseleriu „Mergina su drakono tatuiruote“, o knygos stilius bei kalba, pasak kritikų, artimi Dan Brown knygoms.

Pati autorė prisipažįsta, kad idėja parašyti ją išgarsinusią trilogiją atėjo nelauktai: stovint knygyne ir renkantis knygas. S. Simukka pastebėjo, kad beveik visi trileriai bei detektyvai skirti arba paaugliams arba suaugusiems, bet beveik nėra šio žanro knygų jaunimui.

Organizatorių nuotr.

„Gera knyga tiesiog privalo turėti tai, kas skatintų ją skaityti toliau. Pavyzdžiui, detektyvuose, privalo būti daug netikėtumų ir intrigos, kad skaitytojas knygą perskaitytų nuo pradžios iki pabaigos – tiesiog verstų puslapius vieną po kito. Kito žanro kūriniuose tai gali būti įvairūs dalykai: įmantri romanų kalba, veikėjai, įdomi knygų struktūra ir t.t.“, - sakė S. Simukka.

Antroji Vilniaus knygų mugės viešnia – lietuviams puikiai pažįstama tarp Vienos ir Paryžiaus gyvenanti rašytoja Susanna Kubelka. Pirmoji Vilniaus knygų mugės užsienio viešnia po 10 metų vėl atvyksta į Lietuvą. Jos knygos yra išverstos į 29 kalbas ir yra skaitytojų mėgstamos bei pripažintos Prancūzijoje, Vokietijoje, JAV ir kitose šalyse. Rašytoja itin vertinama už intuityvų gebėjimą išreikšti moteriškumą – nesvarbu, kokiame amžiuje.

Didžiausio populiarumo visame pasaulyje sulaukusios Susanna Kubelka knygos – „Šiandien madam pareis vėliau“, „Pagaliau per keturiasdešimt. Pasaulis priklauso savimi pasitikinčiai moteriai“, „Ofelija mokosi plaukti“ bei „Sudie, Viena – Bounjour, Paryžiau“ – visiems laikams pakeitė moters ir jos vidinio pasaulio vaizdavimą literatūroje.

„Didžiuojamės galėdami šiais metais skaitytojams gyvai pristatyti dvi įspūdingas asmenybes – pasaulyje pripažintas ir lietuvių pamėgtas rašytojas. Viena jų šturmu ima detektyvų mylėtojų širdis, o kita – atveria subtilų, šmaikščiai skaudų moters pasaulį skirtinguose jos gyvenimo tarpsniuose. Kviečiame visus, neabejingus geroms knygoms, į susitikimus su šiomis rašytojomis“, - teigė leidyklos „Alma littera“ vadovė Danguolė Viliūnienė.

Susitikime su Susana Kubelka, kurį moderuos viešųjų ryšių specialistė, rašytoja Rūta Vanagaitė, knygų mugės lankytojai laukiami vasario 20 d., penktadienį, 19 val. Su suomių rašytoja Salla Simukka skaitytojai kviečiami susitikti vasario 21 d., šeštadienį, 17 val. Susitikimą koordinuos žurnalistas Arnoldas Lukošius.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis