Eduardo Gimenezas: visi šokame tango to net nežinodami

Vasario 14 d., minint įsimylėjėlių arba meilės dieną, Šv. Kotrynos bažnyčioje publikos širdis šildys ugningos tango melodijos. Šiai progai ypatingą koncertinę programą „Ugningas meilės tango“ paruošė Eduardo Gimeneas ir kolektyvas „4Tango“, kviečiantys Lietuvos klausytojus pajusti tango grožį, aistrą ir magiją.

„Tango – tarsi žaidimas. Kartais reikia laukti, kartais pykti, paglostyti ar grubiau priglausti. Patys kasdien ieškome kas mus sujaudintų, suviliotų, suteiktų jėgų – visi šokame tango to net nežinodami“, – savo filosofiją apibrežia tango kultūros pradininkas Lietuvoje E. Gimenezas.

Jau penkiolika metų Lietuvoje gyvenantis E. Gimenezas, publikos dėmesį patraukiantis savo chaotišku grakštumu, nepaaiškinamu magnetizmu ir magišku balsu, į mūsų šalį atvežė ne tik begalinę meilę tango žanrui, bet ir daugybę argentinietiškos bei urugvajietiškos tango kultūros vertybių: muzikos įrašų, knygų, šokį, tango filosofiją.

Neatsiejamo nuo Argentinos, šilto klimato ir karšto temperamento, tango judėjimo esmė – pasinerti į akimirką ir džiaugtis gyvenimu, užmirštant viską, kas yra už tos akimirkos ribų. Ši ypatinga savybė, raginanti neužsibūti vienoje vietoje, o mėgautis gyvenimo teikiamomis dovanomis, įaugusi ir į Urugvajuje gimusio dainininko ir šokėjo kraują. Atlikėjo veikloje pastebima ir tai, kas itin būdinga šiltųjų kraštų gyventojams – E. Gimenezas nieko nedaro formaliai ar iš poreikio, kiekvienas jo šokis ar daina eina tiesiai iš širdies.

Asmeninio albumo nuotr.

Vasario 14 d. 18 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje išvysite kaip subtilius prisilietimus, jaudinančią muziką, aistra alsuojančius žodžius, tango sugeba sutalpinti į vos trijų minučių romaną. Koncerte skambėsiantys poetiški tango melodijų tekstai – tai vyro išpažintis apie jo jausmus, užkariaujant moters širdį, ją mylint ir prarandant.

Pasirodyme „Ugningas meilės tango“ skambės tango klasika tapę kūriniai ir dar Lietuvoje negirdėtos A. Piazzollos kompozicijos, tarp jų ir žymusis „El Tango“ su J. Borgeso poezija. Atlikėjai: Eduardo Gimenezas (vokalas) ir tango kultūros ambasadoriais Lietuvoje vadinamas kolektyvas „4Tango“: Birutė Bagdonienė (altas), Kristina Žebrauskaitė (akordeonas), Feliksas Zakrevskis (fortepijonas) ir Dainius Rudvalis (kontrabosas).

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis