Vilniaus knygų mugė: šventė lankytojams, šventė leidykloms!

Šių metų vasario 19 – 22 dienomis visi knygų mylėtojai kviečiami į tradicinę šventę – „Vilniaus knygų mugę“.

Šiais metais leidykla „Vaga“ siūlo neeilinę progą atsidurti geriausių susitikimų su autoriais sūkuryje! Viešės puikus nūdienos rašytojas, „Laiškų knyga“ bei „Veneros plaukas“ autorius, Michailas Šiškinas, susitiksite su romano „Žmogus, kuriam nieko nereikėjo“ autore Rasa Aškinyte, kurios knyga pretenduoja tapti geriausia metų knyga, taip pat bus pristatyta Tomo Misiukonio, Viktorijos Matusevičiūtės, Mindaugo Grajausko knyga „Dėmesio, grupė!“ bei naujausias Viktorijos Butautis kūrinys „Vogti šokoladą“. Kviečiame aplankyti leidyklos „Vaga“ stendą bei apsilankyti renginiuose:

KETVIRTADIENIS (vasario 19 d.)
14 val., FORUM/LRT STUDIJA

Algimanto Aleksandravičiaus knygos „Aukštaitėj - aukšts dongs ė čysts vondva“ pristatymas. Dalyvauja albumo autorius, V. Braziūnas, S. Žvirgždas, V. Kinčinaitis, mederuoja E. Daugėlaitė.

Leidykla VAGA tęsia 2013 m. pabaigoje pradėtą garsaus Lietuvos fotomenininko Algimanto Aleksandravičiaus fotografijų albumų, dedikuotų Lietuvos regionų įamžinimui, leidybą. 2013 m. pabaigoje išleistas unikalus Žemaitijos kraštui ir šviesiems žemaičiams skirtas juodai baltų fotografijų albumas „Žemaitėjė – mona meilė", o 2014 m. rugsėjį pasirodys naujas A. Aleksandravičiaus sudėliotas albumas „Aukštaitėj – aukšts dongs ė čysts vondva".  Solidaus formato fotoalbume užfiksuoti ne tik Aukštaitijos, bet ir visos Lietuvos istorijai bei kultūrai reikšmingi ir svarbūs įvykiai, vietos, legendos ir, žinoma, gražios, talentingos, spalvingos Aukštaitijos asmenybės.

PENKTADIENIS (vasario 20 d.)

15 val., 5.5 SALĖ

Rasos Aškinytės romano „Žmogus, kuriam nieko nereikėjo“ pristatymas. Dalyvauja romano autorė, V. Silius, L. Jonušys, moderuoja E. Visockaitė.

„Kaip ir dviejose ankstesnėse autorės knygose, į žmonių santykių kasdienybę čia žvelgiama be sentimentų, bet skvarbiu, analitiniu žvilgsniu. Tai daroma ne moksliškai , o literatūriškai žaismingai. Su kandžia (bet nepikta, veikiau linksma) ironija bandoma kvestionuoti kiekvieną įprastinį santykių judesį, kiekvieną veiksmą ir atoveiksmį – per paradoksus ir šypseną norima parodyti, kad viskas yra ne taip, kaip paviršutiniškai atrodo." – Laimantas Jonušys

17 val., 3.1 SALĖ

Tomo Misiukonio, Viktorijos Matusevičiūtės, Mindaugo Grajausko knygos „Dėmesio, grupė!“ pristatymas. Dalyvauja autoriai, moderuoja P. Avižinis.

Ši knyga – tai praktiškų ir veiksmingų darbo su grupe technikų bei metodų rinkinys. Knyga skiriama visiems konsultantms, lektoriams, vadovams ar kitiems specialistams, kurie veda įvairius užsiėmimus ir siekia juos padaryti įdomius, įtraukiančius ir naudingus. Knyga nėra akademinė – jos autoriai nenagrinėja teorinių darbo su grupe pagrindų. Šiame leidinyje jie dalijasi savo patirtimi ir pateikia praktikoje išbandytus bei veiksmingus darbo su grupe būdus.

ŠEŠTADIENIS (vasario 21 d.)

10 val., 5.1 SALĖ

Doris Lessing romano „Auksiniai užrašai“ pristatymas. Dalyvauja E. Kačkutė, J. Čerškutė, S. Daugirdaitė, moderuoja A. Stanaitytė-Karsokienė.

Auksiniai užrašai (angl. Golden Notebook) – emancipuotos šiuolaikinės moters romanas: švytintis nuoširdumu ir aistra, kupinas gyvenimo pilnatvės paieškų. Jame atskleidžiamas aštriabriaunis vidinio žmogaus pasaulio grožis ir jo skilimas, žaidžiama politiniais kontekstais, dažnai neįtikėtinai sutampančiais su pastarųjų dienų pasaulinėmis kolizijomis. Romane ryškios seksualumo ir moterų (ne)laisvės linijos, kurios knygai pasirodžius 1962-aisiais tapo rašytojos kūrybine vėliava.

17 val., 5.1 SALĖ

Susitikimas su romanų „Laiškų knyga“, „Veneros plaukas“ autoriumi Michailu Šiškinu. Moderuoja K. Kaupinis.

Michailas Šiškinas – vienas žymiausių dabarties rusų rašytojų, šiuo metu gyvenantis Šveicarijoje. Lietuvių kalba išleisti du jo romanai – „Laiškų knyga“ ir „Veneros plaukas“.

18 val., FORUMAS/LRT STUDIJA

Taraso Ševčenkos knygos „Kobzarius“ pristatymas. Dalyvauja V. Braziūnas, I. Potašenko, P. Vaitiekūnas, V. Žovtenka, muzikinė grupė „TaRūta“, moderuoja E. Mildažytė.

Taraso Ševčenkos (1814–1861) knyga „Kobzarius“ pirmąkart išspausdinta 1840 m. Sankt Peterburge. Ji, vis pildoma naujomis eilėmis, tuo pavadinimu leista ir vėliau. „Kobzarius“ iškart plačiai išpopuliarėjo, taip pat ir buvusiose LDK žemėse. Ši nauja „Kobzariaus“ laida skiriama UNESCO iniciatyva pasaulyje minimoms 200-osioms Taraso Ševčenkos gimimo metinėms.

SEKMADIENIS (vasario 22 d.)

12 val., 5.5 SALĖ

Valerijaus Šerelio knygos „5.56×100 šovusių į galvą arba auliniais batais pramintų minčių“ pristatymas. Dalyvauja autorius, N. Malūnavičiūtė, O. Ditkovskis, E. Kuckaitis.
„Valerijus Šerelis – „karys-poetas, karys-bardas, karys-filosofas, karys- kūrėjas. Pasiklausius jo dainų ar pamąstymų supranti, kad karas – tai menas, kur kūrybiškumo stoka gali kainuoti labai daug. Kur situacijos ar tikslo nesuvokimas dažnai yra oponento plano dalis. Galbūt todėl viena mėgiamiausių šios knygutės sentencijų, kurią dažnai cituoju, yra Nr. 88: „Ne todėl, kad reikia, o reikia todėl, kad...“, - Neda Malūnavičiūtė

14 val., 5.2 SALĖ

Viktorijos Butautis romanas „Vogti šokoladą“ pristatymas. Dalyvauja autorė, E. Čekuolienė, moderuoja L. Radzevičienė.

Tai romanas apie kraujo ryšius, kurie nepavaldūs kintantiems progresuojančios visuomenės pasirinkimams. Apie dalykus, kurie stebina, verčia nutilti, paklausyti ar bent jau pakraipyti galvą. Nėra ribos tarp balta ir juoda. Donorystė – tai sąmoningas pasirinkimas, skleidžiantis gėrį, suteikiantis viltį ir galimybę gyventi. Ar tiktai?

15 val., 3.2 SALĖ

W. Schmalstiego knygos „Studies in Old Prussian“ pristatymas. Dalyvauja G. Blažienė, P. Umberto Dini, E. Jovaiša.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis