Sužinojo, kokie kino festivalio filmai - favoritai

Artėjant 20-ajam „Kino pavasariui“ įvyko programos „Festivalių favoritai“ pristatymo renginys. Ir šiemet šios programos žiūrovai išvys prestižiniuose pasaulio festivaliuose geriausiai įvertintus filmus.

Populiariausi straipsniai:
- Liūdna mylimiausios L. Tolstojaus dukters istorija
- Patarimai, kaip išsirinkti tobulai tinkančius džinsus (FOTO)
- V. Baublienė: apie apsirijimus ir pavasarį
- Stiklinė vandens padės išvengti insulto ir infarkto
- Keksas su obuoliais

Pasak pristatyme apsilankiusios aktorės Valdos Bičkutės, ji niekada nesirenka ką žiūrėti pagal festivalio programas, o tiesiog nardo bendrame repertuare, tačiau iš to, ką ji išgirdo šiandien, susidarė įspūdį, kad tai išties įspūdinga programa.

Monika Bičiūnaitė su sūnumi
Organizatorių nuotr.

„Festivalių favoritų“ filmai pasižymi žanrine įvairove, geografiniu platumu, diskusijas keliančiomis temomis bei žymių aktorių gausa, tarp kurių Johnas Malkovichius, Jamesas Gandolfinis ar Jake'as Gyllenhaalas.

Redita Dominaityte ir Algimanta Žukauskienė
Organizatorių nuotr.

Pristatymo renginyje susirinkusiems svečiams buvo parodyta Izraelio režisieriaus Erano Riklio drama „Šokantys arabai“ („Dancing Arabs“). Tai pasakojimas apie arabų mieste Izraelyje užaugusį vaikiną Ejadą, kuris, pradėjęs studijuoti Jeruzalės universitete, pradeda draugauti su žydaite, tačiau dėl rasinės diskriminacijos yra priverstas slėpti savo santykius. Įtampa tarp žydų ir arabų bendruomenių pasireiškė ir Jeruzalės kino festivalyje, kuris, baiminantis dėl žiūrovų saugumo, atšaukė šio filmo seansą po atviru dangumi.

Živilė Vaškytė
Organizatorių nuotr.

„Tai beveik autobiografinė istorija, parašyta remiantis scenarijaus autoriaus – labai garsaus Izraelio rašytojo Sayed Kashua gyvenimu. „Šokantys arabai“ – optimistinis filmas, o kino kritikai po jo premjeros Lokarno kino festivalyje pripažino, jog tai iki šiol geriausias režisieriaus E. Riklio filmas, – prieš peržiūra pasakojo „Kino pavasario“ programos sudarytojas Edvinas Pukšta. – „Aferim!“ (turk. Bravo! – aliuzija į vieną iš programos filmų tokiu pat pavadinimu) „Šokantiems arabams.“

Edvinas Pukšta
Organizatorių nuotr.

Tarp 18 „Festivalių favoritų“ filmų bus galima išvysti ir labai žymaus lietuvių kilmės režisieriaus Michelio Hazanaviciaus, už nespalvotą filmą „Artistas“ 2011 m. atsiėmusio net septynis „Oskarus“, naujausią juosta „Ieškojimai“ („The Search“). Joje užfiksuota įtampa, tvyranti tarp Rusijos ir Čečėnijos.

Organizatorių nuotr.

„Festivalių favorituose“ taip pat bus rodomas unikalaus Rusijos kino režisieriaus Aleksejaus Germano (1938-2013), kurio kūrybai buvo skirta praėjusių metų „Kino pavasario“ retrospektyva, sūnaus Aleksejaus Germano jaunesniojo režisuotas filmas „Po elektriniais debesimis“ („Under Electric Clouds“). Trejus metus filmavę šią fantastinę, į 2017-ųjų Rusiją nukeliančią dramą operatoriai Jevgenijus Privinas ir Sergejus Michalčiukas Berlyno kino festivalyje buvo apdovanoti „Sidabriniu lokiu“.

Vakaro akimirkos:

****

Skaitykite Moteris.lt naujienas ir savo išmaniajame telefone. Parsisiųsti programėles: „iPhone“; „Android“. Sekite mūsų naujienas ir Facebooke!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis