Liamas Neesonas ekrane gali būti ir šaltakraujiškas, ir tėviškas

Trilerius „Nežinomas“ ir „Non-stop“ bei siaubo filmus „Našlaitė“ ir „Vaško namai“ režisavęs ispanų kino kūrėjas Jaume Collet-Serra naujajame filme „Bėgte visą naktį“ (angl. „Run All Night“) žiūrovams pateikė dviejų ekrano sunkiasvorių – Liamo Neesono ir Edo Harriso akistatą. Per vieną naktį jų herojai mėgins suvesti sąskaitas – vienas vaikysis keršto, o kitas mėgins pasprukti ir išgelbėti savo bei sūnaus gyvybes.

Skaitomiausi savaitės straipsniai:
- Saulės užtemimas - diena, kai galime stipriai keisti savo likimą
- A.Valinskas apie santykius su žmona: ąžuolai šiltnamyje neauga
- Kaip padaryti, kad pilvas jau iki vakaro būtų mažesnis
- A. Končialovskis: garsaus režisieriaus laimė - tik penktos žmonos glėbyje
- Po gimdymo stengiausi būti stipri, bet širdis plyšo į šipulius
- Kitoks bulvių plokštainis

Lietuvos kino teatruose jau rodomą „Bėgte visą naktį“ pats J.Collet-Serra vadina savotišku miesto vesternu, kur veiksmas rutuliojasi tamsiose ir neretai žiauriose Niujorko gatvėse. „Tai filmas apie likimą. Istorijos ašis – tėvų nuodėmės, kurios atsiveja jų sūnus ir juos persekioja. Taip nutinka dažnoje šeimoje, tad viskas labai tikra“, – kalbėjo kino kūrėjas.

„Bėgte visą naktį“ – jau trečiasis jo darbas drauge su L.Neesonu. Pasak režisieriaus, šį aktorių jis vis renkasi todėl, kad patyręs vyras sugeba atskleisti net menkiausius personažo niuansus. „Su Liamu tiesiog niekada nebūna blogo kadro. Net per susišaudymus praktiškai nėra ką diskutuoti, Liamas tiesiog intuityviai nuo pat pirmos akimirkos žino, kaip elgtis, kad tai atitiktų jo herojaus portretą“, – komplimentų negailėjo jis.

Acme Films nuotr.

Ne ką mažiau svarbu ir tai, kad buvusį žudiką Džimį filme įkūnijęs 62-ejų L.Neesonas itin jautriai įsijautė į sūnų išgelbėti mėginančio tėvo vaidmenį. Žinoma, čia jam pasitarnavo patirtis, jis pats turi du sūnus – 18-os Danielį Jacką ir 19-os Michealį Richardą Antonio, kuriuos žinomas vyras po žmonos, aktorės Natashos Richardson, mirties 2009-aisiais augino vienas. „Liamas visa esybe perprato pasakojimo esmę.

Jis yra vaidinęs tėvą ir anksčiau, tačiau šiuo atveju jo sūnus – suaugęs vyras, pats turintis šeimą ir Džimis neturi vietos sūnaus gyvenime. Mėginimas drauge pabėgti nuo juos persekiojančios gaujos ir apsaugoti sūnų – Džimio proga vėl prisiimti ilgą laiką pamirštą tėvo rolę“, – pasakojo J.Collet-Serra. Jis pabrėžė, kad L.Neesonas stebina ne tik emociniu atsidavimu – kadaise mėgėjiškai boksu užsiėmęs vyras pats atlieka daugelį filmo triukų, nebijo nei aukščio nei didelio fizinio krūvio.

L.Neesonas teigė ypač daug dėmesio skyręs tėvo ir sūnaus santykiui. „Džimio rankos suteptos dešimtmečius lietu krauju. Jis priverčiamas priimti labai sudėtingą sprendimą, tik tam, kad antrąsyk neprarastų sūnaus. Jis sąmoningai stengėsi apsaugoti vaikį nuo jo ankstesnio žudiko gyvenimo, tačiau šio šmėkla jauną vyrą prisivijo. Džimis nenorėjo nuo pat pradžių būti tėvu dėl nešvaraus jo darbo, tačiau galiausiai tik jo patirtis pavojingose situacijose gali išgelbėti jo ir sūnaus gyvybes“, – žadėdamas ypač daug veiksmo kalbėjo jis.

Acme Films nuotr.

Tiek J.Collet-Serra, tiek L.Neesonas sutiko, kad ne ką menkesnį vaidmenį už aktorius atlieka ir miestas, kuriame vyksta nakties gaudynės – Niujorkas. „Mus įkvėpė nykstanti legendinio Amerikos miesto estetika, drąsūs ir tamsūs nakties vaizdai, didmiesčio padangė, gniaužianti kvapą ir puikiai deranti prie emocinio spaudimo. Žiūrovai išvys Manhataną, Brukliną, Bronksą, Kvinsą – norėjome parodyti tikrą nemiegantį miestą“, – pridūrė filmo kūrėjas.

Lietuvos publika jau gali išvysti šalies kino teatruose, kaip L.Neesono herojus ir jo sūnus mėgina atsilaikyti prieš juos medžiojančius banditus ir policininkus veiksmo filme „Bėgte visą naktį“.

Filmo „Bėgte visą naktį“ anonsas:

https://youtu.be/plrh783KCqg

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis