Kultūriniai renginiai Vilniuje

Kviečiame naują savaitę pradėti kultūringai ir meniškai. Vilniuje bei kituose didžiuosiuose šalies miestuose numatoma surengti ne vieną klasikinės muzikos koncertą, o spektaklių gausa privers gerai pasukti galvą, kol išsirinksite sau patraukliausią.

Štai pirmadienis, kovo 30 d., puikus metas po darbų skirti laiko savo kultūriniams poreikiams patenkinti. Ypatingoje Vilniaus vietoje, Šv. Jonų bažnyčioje, vyks Tarptautinis menų festivalis SUGRĮŽIMAI. Festivalyje pasirodys Styginių ansamblis iš Norvegijos, Oslo filharmonijos, „Duo Oktava“. Koncerto programoje išgirsite M. Gaathaug, J. Gruodžio, R. Bartkevičiūtės, E. Grieg kūrinius. O norvegų kompozitorius Kjell Marcussenas specialiai šiam koncertui sukūrėt „Giesmių giesmę“ sopranui, violončelei ir altui, kurią dedikavo Astai Krikščiūnaitei bei „Duo Oktava“. Koncerte susipins daug norvegų bei lietuvių liaudies muzikos.

„Daktaras“ – spektaklis, išsiskiriantis ir unikalus tuo, jog scenoje pasirodo visiems labai gerai pažįstami aktoriai, kurių tiek daug vienoje vietoje retai kada pamatysi. Istorija bus tokia: turtingas tėvukas (Saulius Siparis) nusprendžia pasipuikuoti ir išsiųsti savo lengvabūdį sūnų (Deivis) mokytis filosofijos. Tačiau jam tai visai neįdomu ir mokslus, apsimesdamas juo, kremta geriausias draugas (Eimutis Kvoščiauskas). Žinoma, jog čia tik pradžia ir jūsų laukia ojojoj kiek daug nuotykių, nesusipratimų ir daug juoko! Visa tai galėsite išvysti antradienį, kovo 31 d., Kauno kultūros centre „Girstutis“.

Tiems, kas dar nėra matę, tiesiog privaloma pamatyti nepakartojamo režisieriaus Oskaro Koršunovo spektaklį „Išvarymas“. Spektaklyje paliesta labai aktuali ir opi emigracijos tema. Jame galima išvysti emigrantų kasdienybę, susipažinti su vienetinėmis sėkmės istorijomis bei žiauria realybe. Spektaklyje skambanti gyva muzika suteikia dar daugiau žavesio. Nusiteikite trečiadienio, balandžio 1 d., vakarą praleisti labai įdomiai, kartais šokiruojančiai, improvizuotai. Vakarosite ilgai, bet labai turiningai, Vilniuje, Lietuvos nacionaliniame dramos teatre.

Visiškai nepakartojamai ir kitaip kultūringai kviečiame praleisti ketvirtadienio, balandžio 2 d., vakarą, Vilniaus Šiuolaikinio meno centre. Opera „Geros dienos!“ skirta 10 kasininkių, prekybos centro garsams bei fortepijonui. Keistai skamba, ar ne? Tačiau kaip įdomiai! Operos kūrėjos vengia moralizuojančio tono: kritiškas požiūris į kapitalizmą atskleidžiamas su humoru, pasitelkus ironiją ir poeziją. Skirtingų kasininkių likimų mozaika susilieja į bendrą chorą – universalią poemą, teikiančią vartojimo malonumą.

Penktadienis, balandžio 3 d., Vilniuje numatomas vėl gi labai muzikalus. Šv. Kotrynos bažnyčioje vyks koncertas „Baroko perlas ir Bachas“. Koncerte skambės legendinio J. S. Bacho kūriniai, kuriuos atliks Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo kamerinis orkestras, dirigentas Donatas Katkus bei pianistas Daumantas Kirilauskas. Yra nemažai manančių, jog pasiryžimas atlikti J. S. Bacho kūrinius – tai labai didelė rizika. Kodėl? Yra daug nuomonių bei patarimų kaip derėtų interpretuoti kompozitoriaus kūrybą. Pianistas D. Kirilauskas išsiskiria drąsa ir mėgins perteikti klasika tapusius kompozitoriaus kūrinius pasitelkus fortepijoną.

Savaitės pabaigoje kviečiame užsukti į Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejų Vilniuje. Šeštadienį, balandžio 4 d., čia bus rodomas spektaklis „Kaligula“. Pasak spektaklio kūrėjų saugumo stoka skatina mąstyti, o tai tampa pagrindiniu spektaklio akcentu. Spektaklis pastatytas pagal A. Camu pjesę „Kaligula“.

Kultūriniai renginiai Vilniuje (http://kur.delfi.lt/kultura/vilniuje), Kaune, Klaipėdoje – didelis pasirinkimas ir galimybė suplanuoti savo laiką, visa tai galima padaryti pasitelkus į pagalbą portalą Kur.lt.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis