Šią savaitę - visiškai kitokie reginiai

Naują savaitę pradėkite naujais pojūčiais. Išmėginkite kažką tokio, ko dar niekada nemėginote, paragaukite tai, ko niekada neragavote, išvyskite ir išgirskite tai, ko niekada neregėjote. Ši savaitė išskirtinė visiškai kitokiais kultūriniais renginiais, kuriuos būtina pamatyti, o kai kuriuos net išgirsti.

Ramiam pirmadienio vakarui po įtemptos darbo dienos siūlome apsilankyti Vilniaus rotušėje. Balandžio 13 d. čia vyks Tarptautinis muzikos festivalis „Sugrįžimai“. Galėsite išvysti ir išgirsti du puikius muzikus – Vilma Rindzevičiūtė-Zbinden bei Daniel Zbinden. Abu šie talentingi muzikai subtilias ir klasikines melodijas perteikia fortepijono pagalba. Duetu jie groja jau nuo 2009 metų. Pastarąjį kartą, 2012 metais, duetas tarptautiniame muzikos festivalyje „Sugrįžimai“ pirmą kartą Lietuvoje atliko kompozitoriaus H. Von Herzongenbergo 16 lietuvių liaudies dainų ciklą keturiomis rankomis, sukurtą pagal Ch. Barčo melodijas. Kuo šis duetas nustebins balandžio 13-tą – sužinosite tik apsilankę festivalyje.

Vilniuje, Lietuvos nacionaliniame dramos teatre, balandžio 14 d., antradienį, galėsite išvysti spektaklį, įdomiu pavadinimu „Įstabusis ir graudusis planas B“. Į spektaklį visus kviečia Lietuvos muzikos ir teatro akademija. Spektaklis išskirtinis tuo, jog jame kartu veikia muzika ir teatras, vaizdas ir garsas, studentai ir absolventai, dar nežinomi ir jau išgarsėję, kuriantys Lietuvos ir čia specialiai sugrįžę jaunosios kartos menininkai. Spektaklis buvo kuriamas remiantis danų dailininko H. Bidstrupo karikatūromis. Jis bus ypatingas dar ir tuo, jog jo tapatybę įtvirtina sava kalba. Leiskitės vedami antradienį į avantiūrą kartu su jaunaisiais menininkais.

Savotiškas fantastinės literatūros koncentratas – tai garso vaidinimas „Audiokaukas“. Trečiadienį, balandžio 15 d., Vilniuje, Menų spaustuvėje, šis savotiškas ir be galo įtraukiantis garso vaidinimas pateikiamas koliažo principu sukomponuotos istorijos pavidalu. O pati istorija – jauno talentingo kulinaro Deniso kelių dienų ir naktų gyvenimo epizodas. Menų spaustuvės Juodoji salė bus paversta poilsio ir atsipalaidavimo zona su „supamojo garso“ principu transliuojamu vaidinimu. O po spektaklio klausytojai/žiūrovai, kviečiami pasivaišinti specialiai šiam renginiui paruoštu patiekalu – bobausių risotto. Tokio įdomaus vakaro negalima praleisti!

Kauniečiai ketvirtadienį, balandžio 16 d., kviečiami užsukti į Kauno pilį, kur bus pristatyta Personalinė Marijos Griniuk paroda „Konstrukcija“. Danijoje gyvenanti menininkė pristatys videoinstaliaciją, kurioje iš dirbtinių medžiagų kurta tekstilės objektų konstrukcija atgija per animuotą video projekciją ir čia pat likviduojama, taip nagrinėjant miesto kaip konstrukcijos sąvoką bei prisiminimų kaitą kaip jos destrukciją.

Nepakartojamas penktadienio vakaras jūsų laukia apsilankius Vilniuje, Šv. Kotrynos bažnyčioje. Balandžio 17 d. organizuojamas koncertas „Armėnijos stebuklai ir tragiškas optimistas“. Koncerte išvysite solistą, grojantį violončele, Dominique de Willientcourt bei Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo kamerinį orkestrą, kuriam diriguos dirigentas Donatas Katkus. Atlikėjai jums paruošė mažytę muzikinę išpažintį!

Kultūringai kviečiame praleisti ir šeštadienį. Balandžio 18 d., Jono Meko vizualiųjų menų centre pristatomas audiovizualinis projektas „Flyway“. „Flyway“ – performatyvi ekskursija, įtraukianti publiką į didingas ir užburiančias migruojančių paukščių keliones. 90 minučių trukmės kūrinys vyksta lauke, tad žiūrovai raginami apsirengti šilčiau, pasirūpinti apsauga nuo lietaus. Žiūrovai bus aprūpinti ausinėmis ir žiūronais, kadangi naudojantis jais visi bus įtraukiami į garsinį kraštovaizdį ir vedami per miestą, kur susidurs su gyva, kintančia ir kinematografiška aplinka.

Praleiskite savaitę mėgaudamiesi ir pažindami kitokius kultūros renginius. Visi kultūriniai renginiai Vilniuje (http://kur.delfi.lt/kultura/vilniuje), Kaune ir Klaipėdoje bei daug kitų – viename renginių portale Kur.lt (http://kur.delfi.lt).

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis