Vilniuje - salsos meistrai iš viso pasaulio

Tarptautinis Vilniaus salsos festivalis šįmet bus dar turiningesnis ir spalvingesnis: šventė truks penkias dienas, salsos ir giminingų šokių gerbėjams bus surengta beveik 50 pamokų, jas ves profesionalūs šokėjai iš keliolikos pasaulio valstybių, o festivalio vakarėliai tęsis gerokai ilgiau negu trunka įprasta darbo diena.

Tarp festivalio svečių – tokios pasaulinės šokio scenos garsenybės kaip Indijoje gimusi ir šiuo metu Jungtinėse Valstijose gyvenanti salsos virtuozė Magna Gopal, kubietis Osbanis Tejeda, šokantis poroje su Anneta Kepka iš Lenkijos, „plačiausia salsos šypsena“ vadinamas Moe Flex iš Jungtinės Karalystės ir bačiatos meistras Frank Santos iš šio šokio gimtinės Dominikos, Vilniuje pasirodysiantis su prancūze Julie Camous.
Angoloje gimusį kizombos šokį pristatys prancūzė Coralie ir portugalas Victoras. Šokių instruktoriais dirbs ir šeši lietuviai bei būrys profesionalių šokėjų iš kitų šalių – nuo Kolumbijos iki Belgijos.

Organizatorių nuotr.

Šokių pamokos nuo penktadienio vakaro iki sekmadienio vakaro vyks keturiose salėse Vilniaus lenkų kultūros namuose, kurie tradiciškai tapo festivalio centru. Pamokos išdėliotos taip, kad jose dalyvauti galėtų ir pažengė šokėjai, ir žmonės, kurie nešoko niekuomet gyvenime. Galima rinktis įvairiausius variantus: kelių stilių salsą, kizombą ir jos „pusseserę“ tarašinją, bačiatą, pačiangą, sembą arba specialias pamokas, skirtas tobulinti kūno judesius, žingsnelius bei sukinius.

Festivalis pradedamas gegužės 14 dieną apšilimo vakarėliu Vilniaus lenkų kultūros namuose, o vėliau vakarėliai vyks kasnakt iki septynių ryto. Bene labiausiai laukiama jų dalis – parodomieji festivalio svečių pasirodymai.

„Mes nuo pat pirmojo festivalio norėjome, kad tai būtų šventė daugeliui – ir tiems, kurie jau seniai šoka, ir tiems, kurie tik dabar ateis į pirmąją pamoką“, – sako ilgametė salsos entuziastė Ieva Dadurkaitė, kuri šį festivalį organizuoja kartu su savo seserimi Elena.

Organizatorių nuotr.

„Nepaprastai smagu, kad festivalis – tai visų pirma didelė šventė šokio mėgėjams, kurie kasmet sukuria absoliučiai nepakartojamą atmosferą. Na, o mūsų vakarėliai jau pamažu apauga legendomis,“ – pridūrė Ieva.
Tarptautiniai salsos festivaliai Vilniuje rengiami nuo 2007 metų. Tai didžiausias Lietuvoje salsos ir giminingų šokių gerbėjams skirtas renginys, kuris jau kelerius metus minimas tarp svarbiausių Europoje vykstančių salsos festivalių.

Salsos šokiai ir muzika žavi milijonus žmonių visame pasaulyje, o Lietuvoje vadinamųjų „salserų“ bendruomenę sudaro keli tūkstančiai įvairaus amžiaus žmonių. Prieš maždaug 40 metų Niujorke užgimusi salsa – vienas iš vadinamųjų „socialiųjų šokių“, kurio judesiai pasiskolinti iš Kuboje ir kitose Karibų jūros salose populiarių šokių.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis