Gatvės muzikos diena skatins dalintis

Jau kitą šeštadienį, gegužės 16 dieną, devintą kartą vyksiančioje Gatvės muzikos dienoje kaip visuomet bus gausu pasirinkimo ką klausyti, ką nuveikti ir kurion miesto pusėn eiti.

Be tradicinių miesto erdvių, kuriose jau užsiregistravo apie 150 atlikėjų, GMD plečiasi visame mieste ir įkurs savo oazę kūrybiškoje Naujamiesčio erdvėje menų fabriko Loftas kieme. Ten veiks net 3 elektroninės muzikos platformos ir dienos metu nuo pietų iki pat vakaro vyks Naujamiesčio piknikas.

"Visi yra kviečiami į Lofto kiemą, kur susitiks elektroninės muzikos gerbėjai – esame toliau nuo centro, todėl čia grosim garsiai visą dieną iki vėlaus vakaro. Kviečiame atsinešti savo užklotų ir užkandžių, Lofto komanda taip pat keps skanėstus, dalinsimės”, – sako menų fabriko vadovas Victoras Diavara.

Nuolatinis GMD bičiulis ir savanorių infocentras „Coffee Inn“, šiais metais taip pat propaguos dalinimosi idėją, ir šventės svečiams bei dalyviams siūlys dalintis GMD akimirkomis su visa Lietuva. Pilies, Vokiečių ir Vilniaus gatvėse esančiose šio tinklo kavinėse stovės pašto dėžutės, į jas bus galima mesti GMD atviruką, kuris bus nemokamai išsiųstas į bet kurią Lietuvos vietą.

Kita „Coffee Inn“ siūloma atrakcija skatina jau nuo pirmadienio (11 dienos) savaitę laiko iki GMD, fotografuoti savo improvizuotą būgną ir su grotžyme #drum2gether, dalintis juo FB puslapyje. Gatvės muzikos dienos vakare atėjus į Drum2Gether būgnų šou, bus galima susirasti atspaustą savo būgno nuotrauką momentinėje parodoje prie G9 laiptų. Šiemetinis būgnų šou bus dedikuotas amžiną atilsį Tomui Dobrovolskiui. Groti būgnais jo atminimui žada būrys jo mokinių.

GMD komanda siekia skatinti sąmoningumą ir jau kelinti metai iš eilės į programą mielai įtraukia Nacionalinio ir Santariškių kraujo centrų akcijas, kurių metu žmonės yra raginami duoti kraujo. Jis labai reikalingas kitų žmonių išgelbėjimui. Kraują bus galima duoti prie Salomėjos Neries gimnazijos ir Rotušės (arba Katedros) aikštėje stovėsiančiuose punktuose.

GMD rėmėjas Draudimas.lt kartu su šventės rengėjais nori motyvuoti šventėje dalyvausiančius muzikantus. Jie raginami nufilmuoti savo „gabalą“ gatvės muzikos dienoje šalia informacinio stovelio. 4 originaliausi bus apdovanoti vertingais Tamstos muzikinių prekių čekiais. Nepamiršti ir šventės žiūrovai. Draudimas.lt penkiasdešimčiai iš jų dovanos asmenukių lazdas ir skirs pagrindinį prizą – GoPro kamerą. Dalyvauti šiame konkurse galės kiekvienas, nusifotografavęs šalia informacinio stovelio ir grojančių muzikantų, bei pasidalinęs nuotrauka Facebook’ e.

Tam, kad Vilniaus šventės žiūrovai ne tik klausytųsi, bet ir dalyvautų, kompanija The MoJoes kvies tapti muzikos atlikėjais ir dalinasi savo atradimu. Jų sukurtas apratas Mash Machine, kurį kompanija pastatys S. Moniuškos skverelyje, leis visiems, nepaisant amžiaus ar muzikinės patirties, lengvai žaisti bei interpretuoti muzika.

Kiti Lietuvos miestai taip pat stengiasi atrasti naujų, netradicinių GMD kampų: Marijampolės muzikantai gros ne tik miesto centre, bet ir miegamuosiuose rajonuose, taip norėdami nustebinti miestelėnus. Kaunas šiais metais taip pat rengs Drum2gether, akciją ves Linas Adomaitis, bus 16 grojimo būgnais punktų, iš kurių vienas bus skirtas šeimoms. Plungė ruošiasi piešti graffiti ir nori kurti GMD talismaną. 

Registracija į Gatvės muzikos dieną Vilniuje vyks iki pat gegužės 16 d. ryto. Virtualų muzikantų žemėlapį bus galima rasti mobilioje svetainės www.gmd.lt versijoje.
Junkis www.gmd.lt

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis