Makalius: neapkartinkite patys savo atostogų

Prasidedant vienam aktyviausių atostogų mėnesių – rugpjūčiui, kelionių guru Rimvydas Širvinskas, dar žinomas Makaliaus slapyvardžiu, pastebi, kad poilsiautojai, nepriklausomai nuo atostogų tikslo, savo lagaminus prisikrauna visai nereikalingų daiktų ir taip apsunkina sau kelionę.

Kelionių agentūros Makalius.lt vadovas pabrėžia, kad kruopščiai susidėti savo bagažą ir pasirinkti tinkamą kelioninį krepšį yra taip pat svarbu kaip ir suplanuoti pramogas ir lankytinas vietas atostogų metu.

„Tikrai nesinori, kad ilgai lauktos atostogos apkarstų dėl visai menkų priežasčių, tokių kaip netinkama apranga ar suplyšęs kelioninis krepšys. Todėl dar prieš išvykstant į kelionę reikėtų gerai apgalvoti, ką veiksite, kokios bus oro sąlygos ir kokios aprangos reikės. Jei vykstate į lietuvių mėgstamą Turkiją, Jums tikriausiai neprireiks vilnonio megztinio, o jei savo atostogas planuojate praleisti viename iš Europos miestų, aktyviai vaikščiodami po lankytinas vietas, reikėtų pagalvoti apie patogią nedidelę kuprinę būtiniausiems daiktams susidėti“, – sakė kelionių agentūros „Makalius.lt“ vadovas Rimvydas Širvinskas.

Sutaupyta vieta lagamine – sutaupyti pinigai

Žinomas keliautojas pastebi, kad planuojant savo kelionės bagažą didžiausią dėmesį reikėtų skirti būtiniausiesiems daiktams – patogiai avalynei, aprangai, tinkančiai vietos klimatui ir planuojamai veiklai bei higienos reikmenis. Taip pat reikėtų pagalvoti ar į planuojamą kelionę reikia knygų, fotoaparato, kompiuterio, nes šie daiktai ne tik užima daug vietos ir yra sunkūs, bet ir dažnai lieka nepanaudoti.

„Patariu į savo keliones pasiimti tik būtiniausius daiktus, nes vykstant su rankiniu bagažu papildomas svoris kainuoja išties nemažai. Todėl dedantis savo lagaminą reikėtų imti kuo mažiau vietos užimančius daiktus – sportbačius iškeisti į batus plonesniu padu, storą megztinį pakeisti džemperiu, o paplūdimio rankšluostį – į kur kas mažesnį. Keliaudamas į savaitės poilsinę kelionę ar į kelių dienų festivalį taikau vieną taisyklę – marškinėlių, apatinių ir kojinių pasiimu tiek kiek dienų trunka mano kelionė bei po vieną atsargai“, – teigė R. Širvinskas.

Ramias atostogas padeda užtikrinti tinkamas kelioninis krepšys

R. Širvinskas taip pat atkreipia dėmesį, kad ramias atostogas padeda užtikrinti patvarus ir patikimas kelioninis krepšys. Kelioninį krepšį rekomenduojama pasirinkti pagal kelionės tikslą ir trukmę – ilgai poilsinei kelionei reikės talpaus lagamino ant ratukų, kelių dienų išvykai – kokybiškos kuprinės su daug skyrelių, o festivaliui – talpaus ir tvirto audinio krepšio.

„Atostogoms besiruošiantys žmonės nepakankamai dėmesio skirdami savo kelioniniam krepšiui susiduria su nemaloniomis situacijomis. Atostogų metu suplyšus senai kuprinei tenka išleisti papildomų pinigų naujai ir taip sumažinti savo atostogų biudžetą arba dar blogiau – tenka raudonuoti kai bagažo atsiėmimo salėje pamatote po visą salę išsidraikiusį savo lagaminą su asmeniniais daiktais“, – sakė R. Širvinskas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis