Prasideda „Sostinės dienos”

„Sostinės dienos” jau čia pat – laikas pasirinkti geidžiamiausius iš gausybės nemokamų renginių (šventėje nusimato nekaršti ir maloniai šilti orai).

Pirmąjį rugsėjo savaitgalį pagrindinę Vilniaus miesto arteriją – Gedimino prospektą – užlies nesusikaičiuojama gausybė nemokamų Sostinės dienų renginių. Nuo Katedros iki Lukiškių aikštės kiekvienas lankytojas atras savo skonį atitinkantį muzikinį, teatro, literatūros pasirodymą, gurmanišką skanėstą ar išskirtinio dizaino autorinį kūrinį. Žaidimų ir atrakcijų parkas visai šeimai kvies išbandyti „dangaus linksmybes“, o Katedros aikštės koncertų scena džiugins ryškiausių pasaulio ir Lietuvos muzikos grupių išskirtiniais pasirodymais.

Sostinės dienas rengiančių „Vilniaus festivalių“ vadovas Remigijus Merkelys sako, kad ši pagrindinė ir didžiausia miesto šventė – ne tik skambančio Vilniaus sugrįžimas po tylesnių vasaros mėnesių, ne tik kūrybinio metų derliaus pristatymas, bet ir kartu naujojo kultūrinio sezono, kuris prasideda rudenį, šauklys: „Vasarą gyvenimas Vilniuje tarsi sustoja – visi „bėga“ iš sostinės, keliauja po pasaulį, mirksta jūroje bei ežeruose, o rugsėjo pradžioje grįžta pailsėję, kupini geros nuotaikos ir išsiilgę gerų kultūrinių ir muzikinių renginių. Pirmąjį rugsėjo savaitgalį vykstančios „Sostinės dienos“ – tai energinga, pozityvi, emocionali ir visiems prieinama bei naują kultūrinį sezoną skelbianti fiesta“.

Organizatorių nuotr.

Nuotaikingai „Sostinės dienų“ šventei paklūsta net permainingi lietuviški orai, tad šį savaitgalį miesto gyventojus ir svečius džiugins jau nebe vasariški karščiai, o maloni rudeninė šiluma ir nebe tokia deginanti saulė. Vakarosiantiems didžiuosiuose Katedros koncertuose organizatoriai pataria įsimesti ir kokį šiltesnį rūbą, bet jei pamiršite ar nespėsite to padaryti, jus sušildys kokybiška, gera gyvo garso muzika ir pasaulinio garso atlikėjai „When Saints Go Machine“ (Danija), „Kraak & Smaak“ (Nyderlandai) ir lietuvių scenos žvaigždės Leon Somov & Jazzu, Alina Orlova, grupė „Garbanotas bosistas“, pristatysianti dainas iš savo naujausių albumų „Istorijos“, „88“ ir „Above us“ („Virš mūsų“).

Gerą naujieną „Sostinės dienos“ paruošė ir krepšinio aistruoliams – visi koncertų laikai yra suderinti taip, kad sporto gerbėjai spėtų pamatyti Europos vyrų krepšinio čempionato varžybas.

Pagrindinė „Sostinės dienų“ susitikimo vieta – „dūzgiantis” Gedimino prospektas – tradiciškai suskirstytas į tematiškai atskiras erdves. „Menų ir muzikos gatvė“ kvies į garsių atlikėjų koncertus, profesionalių menininkų autorinių darbų ekspozicijas. Trijose muzikinėse scenose naujausius kūrinius pristatys Lietuvos pop, džiazo, roko, klasikos, dainuojamosios poezijos ir alternatyvių grupių muzikantai, solistai bei choristai. Jų gretas šiemet papildys įvairių stilių – nuo senovinių iki gatvės – šokių pasirodymai bei rudens, žiemos sezono madų pristatymai. Teatrai „Raganiukė“ ir „Lėlė“ šventėje pristatys interaktyvius spektaklius visai šeimai.

Svarbiausia “Dūzgiančio prospekto” naujiena – pačioje V. Kudirkos aikštėje įsikursiantis „Dizaino skveras“, kuriame turėsite progą susipažinti su ryškiausių ir naujų, sparčiai populiarėjančių lietuvių drabužių dizainerių, juvelyrų, aksesuarų kūrėjų rankų darbo kūriniais ir atnaujinti savo drabužinę, interjerą ar papuošalų dėžutę. Jei ieškote ypatingo sužadėtuvių, vestuvių žiedo, vienetinės dovanos ar tiesiog domitės juvelyriniais dirbiniais – „Dizaino skvere“ apsilankyti jums tiesiog būtina.

Kulinarinėmis gėrybėmis nuklotas „Gardžių lauktuvių kelias“ gundys paskanauti gardėsių, kurių tarpe vietoje rūkoma mėsa ir žuvis, naminiai sūriai, ledai ar rankų darbo ledinukai. Ypatinga naujiena gurmanams – sraigės ir jų patiekalai.

„Knygų alėjoje“ naujausius leidinius pristatys beveik pusšimtis leidyklų, o skaitytojai galės jų įsigyti su didžiausiomis nuolaidomis ir dar pasidovanoti autorių autografą.

Gedimino prospektas prie Lukiškių aikštės lauks vaikų, jaunimo ir šeimų dėmesio. Pirmą kartą čia bus galima ne tik pasigrožėti didžiaisiais oro balionais, bet ir jais pakilus į 30-ies metrų aukštį žvilgterėti į Vilnių iš paukščio skrydžio. Smalsieji tyrinėtojai turės galimybę susipažinti su sraigtasparnių, parasparnių konstrukcijomis specialioje ekspozicijoje.

„Sostinės dienos 2015“ taip pat pakvies į kitus įdomius renginius Bernardinų sode, Valdovų rūmuose, Verkių parko teritorijoje. Šventėje tradiciškai bus pristatyta vienuoliktoji respublikinė neįgaliųjų darbų paroda, mugė ir koncertas „Tau, Vilniau“.

Visi „Sostinės dienų 2015“ renginiai nemokami, daugiau informacijos www.sostinesdienos.lt

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis