Vaikai kviečiami į premjerą „Karlsonas, kuris gyvena ant stogo...“

Valstybiniame jaunimo teatre rugsėjo 26, 27 d., 12 val., Didžiojoje scenoje įvyks spektaklio jauniesiems žiūrovams premjera. Režisierius Evaldas Jaras su gausia teatro kūrybine grupe pristato spektaklį „Karlsonas, kuris gyvena ant stogo...“.

Spektaklis sukurtas pagal garsios švedų rašytojos Astridos Lindgren apysaką vaikams „Mažylis ir Karlsonas, kuris gyvena ant stogo“. Šiais metais viena žinomiausių A. Lindgren knygų švenčia savo 60 metų jubiliejų. Per šį laiką ji spėjo įsitvirtinti vaikų literatūroje, buvo ne kartą adaptuota kino bei televizijos filmams. Vos pasirodęs Karlsono personažas apskriejo ir kone visų pasaulio šalių teatrų scenas. Greta Pepės Ilgakojinės, jis išlieka vienu populiariausių vaikų herojumi.

Jau kelios skaitytojų kartos žavisi nepaprasta istorija apie miesto berniuką, draugiškai visų vadinamą Mažyliu, ir jo ypatingą draugą Karlsoną, kuris ne tik gyvena ant stogo, bet gali skraidyti ir vienu sykiu suvalgyti septynis tortus. Karlsonas išmoningai sugeba išspręsti absoliučiai visas problemas, su kuriomis susiduria septynerių metų vaikas. Mažylio pažintis su Karlsonu, jų besąlygiška draugystė ir patirti nuotykiai – tai kūrybingo ir smalsaus vaiko pasaulis, nuo pirmų puslapių įtraukiantis kiekvieną skaitytoją.

Pasak teatro literatūrinės dalies vedėjos Gintės Pranckūnaitės, Mažylio ir Karlsono istorija išlieka vis dar aktuali: „A. Lindgren knygoje kalbama apie vaiką, kuris pavargo nuo realybės – Mažylį nuolatos kontroliuoja tėvai, jis jaučiasi vienišas, neturi kažko, kas priklausytų tik jam vienam. Žiūrint iš vaiko pozicijos, gyvenimas yra pernelyg sudėtingas ir nuviliantis. Jeigu pažvelgsime į šią istoriją iš šiuolaikinės perspektyvos, pamatysime, jog yra sąsajų tarp įsiaizduojamo „aš“ kūrimo interneto tinkluose ir netikėtai atsiradusio įdomaus, juokingo, tiesiog, šaunaus personažo septynmečio kambaryje. Klausimas yra ne kaip, bet kodėl jis atsirado? Kas tokio nepakeliamo yra vaiko gyvenime, jog reikia slėptis už įsivaizduojamo draugo, ir kiek tas draugas gali jam padėti?“.

Režisierius E. Jaras spektaklyje kalbės ne tik apie vaiko patiriamus išgyvenimus, jis iš esmės gilinsis į paties Karlsono personažą, kuris toli gražu neprilygsta visiems gerai žinomo animacinio filmuko herojui. Pasak režisieriaus, Mažyliui Karlsonas yra tiek pat reikalingas, kiek Karlsonui Mažylis. Jis žvelgia į šį personažą svarstydamas, kas būtų jeigu vaikams nebereikėtų Karlsono? Ar jis prarastų tą begalinį pasitikėjimą savimi, ar pats pradėtų liūdėti ir ilgėtis laikų, kuomet visada buvo laukiamas ir mylimas?

Režisieriaus E. Jaro spektaklis vaikams Jaunimo teatre jau antras. 2013 m. pasirodė jo kurtas pastatymas pagal Otfriedo Preusslerio knygelę „Raganiukė“, kurioje jauna raganaitė bandė išspręsti gėrio ir blogio dilemą. Režisierius prisipažįsta, jog spektaklių vaikams kūrimas jam teikia didelį džiaugsmą, bet neužmiršta, kad dauguma jų į teatrą atkeliaus kartu su tėvais. „Stengiuosi, kad tėvai bent jau nenuobodžiautų. Norisi, kad teatre nebūtų tuščiai linksminamasi arba tuščiai juokaujama. Nemėgstu istorijų apie nieką“, - prisipažįsta režisierius ir žada visiškai naują bei netikėta Mažylio ir Karlsono istorijos interpretaciją.

Pagrindinių personažų – Karlsono ir Mažylio vaidmenys teko Jaunimo teatro aktoriams, „Auksinių scenos kryžių“ laureatams Andriui Bialobžeskiui ir Sergejui Ivanovui. Spektaklyje taip pat vaidina: Neringa Varnelytė, Aldona Bendoriūtė, Nerijus Gadliauskas, Giedrė Giedraitytė, Giedrius Arbačiauskas, Ignas Ciplijauskas ir Simonas Storpirštis. Spektaklio scenografiją kuria Marijus Jacovskis, muziką Martynas Bialobžeskis, kostiumus – dailininkė Jolanta Rimkutė.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis