A. Cholina: kodėl tiek daug sugriautų sąjungų ir sulaužytų likimų

Spalio 7-8 dienomis Maskvos valstybiniame J. Vachtangovo teatre pristatoma choreografės Anželikos Cholinos premjera "Vyrai ir moterys".

Spektaklio kūrėjai - ilgamečiai bendraminčiai: scenografas - Marijus Jacovskis, kostiumų dailininkas - Juozas Statkevičius ir šviesų dailininkas - Tadas Valeika. Įspūdingus vaidmenis sukūrė 10-ies aktorių trupė.

Choreografė Anželika Cholina: “Šis spektaklis – fantazija Meilės tema, tragiškoji komedija, kuri suausta iš mano stebėjimų. Aš jį pavadinau “Vyrai ir moterys” dėl to, kad spektaklis yra būtent apie vyrus ir moteris. Man norėjosi atsakyti į klausimą, kodėl žmonių santykiuose niekas neįvyksta iki galo, kodėl tiek daug sugriautų sąjungų ir sulaužytų likimų? Spektaklyje vaidinamos vyrų ir moterų istorijos nuo užgimimo, nuo tyrumo, tikėjimo, nuo meilės paieškų ir iki pabaigos jų žemiškojo gyvavimo, kuomet meilė, kurios jie ieškojo, surado ir išgyveno – miršta.

Organizatorių nuotr.

Meilė – tai ne viską žadantis romantiškas jausmas. Tai susidūrimas dviejų skirtingų prigimčių, moteriškosios ir vyriškosios. Didžiulė santykius griaunanti jėga yra žmogaus ego, todėl meilė dažnai atneša žmonėms tik skausmą. Vyrams ir moterims reikia mokytis būti kartu ir iki galo kautis už savąją meilę, net ir tada, kai jų prigimtinis nesuderinamumas tampa nepakeliamas”.

Organizatorių nuotr.

Spektaklis rodomas ką tik duris atvėrusioje J. Vachtangovo teatro Naujojoje scenoje. Pirmieji atsiliepimai:

Jana Motovilova: “Spektaklis nėra sukurtas pagal literatūrinį kūrinį. Tiesiog moterys, tiesiog vyrai, tiesiog jų bandymai suprati vieni kitus ir būti kartu, arba nebūti kartu... Bandymai suprasti meilę, priimti ją, gyventi ja, tiesiog gyventi. Tyro vandens scenos iš gyvenimo, kur atpažįsti ir save, ir draugus, ir jų pažystamus. Santykių gyvenimas, gyvenimas nuo gimimo iki paskurinių dienų. Skirtinguose etapuose tokia skirtinga priklausomai nuo emocijų lygmens, aistrų, pergyvenimų, rūpesčių. Ir kaip daug galima perteikti su muzika ir plastika! Atskira padėka už humoro dozę (būtent tai man norėjosi atrasti šiame spektaklyje)!”

Elena Afrina: “Anželika Cholina sukūrė labai gražų, šmaikštų, įdomų spektaklį su toli gražu nepaprasta choreografija, kurią jaunieji aktoriai atlieka nepriekaištingai! Baleto artistai pavydėtų. Dar daugiau: aktoriai vaidina subtilias psichologines istorijas! Puikus spektaklis!”

Darbą Maskvoje A. Cholina pradėjo dar 2008 metais, debiutavo Maskvos J. Vachtangovo teatre su šokio spektakliu “Moterų krantas”, vėliau sekė “Ana Karenina” ir “Otelas”. Visus šiuos spektaklius Lietuvos žiūrovai turės galimybę pamatyti netrukus – spalio 20-23 dienomis Lietuvos nacionaliniame dramos teatre. Visi spektakliai Maskvoje yra sulaukę didžiulio tiek žiūrovų, tiek ir teatro kritikų dėmesio, kurie choreografę apibūdina, kaip “scenoje tveriančią stebuklą”.

Organizatorių nuotr.

TV reportažas: http://tvkultura.ru/article/show/article_id/142642
Daugiau informacijos: www.ach.lt
www.vakhtangov.ru

Akimirkos:

A|CH teatro informacija

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis