Rudeniškame Vilniuje – budizmui skirto kino savaitgalis

Spalio 16-19 d. „Skalvijos“ kino centre vyksiantis Budistinio kino savaitgalis yra vienas iš šį rudenį organizuojamų budizmui skirtų renginių.

Visą spalio mėnesį besidomintieji kviečiami susipažinti su budizmo vertybėmis, istorija ir plėtra Vakaruose. Prieš porą metų keliuose Lietuvos miestuose surengta budizmui skirtų filmų peržiūra, o taip pat parodos ir paskaitos, sulaukė didžiulio lankytojų susidomėjimo ir puikių įvertinimų.

Budistinio kino savaitgalio žiūrovai turės galimybę pamatyti dokumentinius filmus, atskleidžiančius viršlaikę budizmo mokymų prasmę, paaiškinančius šiuolaikiškų žmonių susidomėjimą budizmu bei pristatančius budizmo kelią į Vakarus.

„Tobulo mokytojo žodžiai“ – filmas apie Lamą Dzongsar Kjentse Norbu – vieną garsiausių Njingma tradicijos mokytojų, Bernardo Bertolucci konsultantą kuriant „Mažąjį Budą“, aistringą futbolo sirgalių, charizmatišką filmų kūrėją, pasaulio pilietį. Kiekviename žingsnyje jis griauna mokinių įsivaizdavimus apie tai, koks turi būti budistų lama. Filme pasirodo Bernardo Bertolucci, Stevenas Seagalas bei Keanu Reevesas.

Filmo anonsas: https://www.youtube.com/watch?v=-r4ZQmbda-g

Dokumentinis filmas „Skaidrusis Lama“ pristato vakarietiškojo budizmo veidą. Filme pasakojama apie butanietį lamą Lopon Tsečiu Rinpočę ir jo veiklą Vakaruose, taip pat jo mokinius, atradusius praktiškąjį budizmo požiūrį ir metodus.

Apie filmą „Senovės Tibeto beieškant“, jo režisierius Thomas Schmidtas yra sakęs: „Tai nėra mokomasis budizmo filmas. Atvirai sakant, kai kurių savo nufilmuotų dalykų ir pats negaliu paaiškinti. Tačiau tikiuosi, kad jis leis žmonėms pajusti – viskas yra sapnas, susapnuotas mūsų pačių proto“. Keliaujant po niekada baltojo žmogaus nelankytas vietas Rytu Tibete, Thomui ir jo komandai pavyko užfiksuoti unikalius kadrus apie ypatingų sugebėjimų turinčius jogų tradicijos tęsėjus.

Filmo anonsas: https://www.youtube.com/watch?v=BjzCTpfuvZU

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis