„Kito kampo“ aktoriai viešai prakalbins savo „krikšto mamą“ Rūtą Vanagaitę

Teatrologė, viešųjų ryšių specialistė, prodiuserė ir Lietuvos skaitytojus paveikusių knygų „Ne bobų vasara“ ir „Pareigos metas“, kurias išleido leidykla „Alma littera“, autorė.

Taip paprastai pristatinėjama Rūta Vanagaitė. Tačiau mažai kam žinoma, kad būtent ji prieš daugiau nei dešimtmetį davė pradžią garsiajai TV laidai „Pagauk kampą“, kurios aktoriai, sukūrę trupę „Kitas kampas“, pasirodymus rengia iki šiol. R. Vanagaitė prie šios laidos dirbo už kadro, bet šiandien, spalio 15 d., renginyje „Kremas sielai „Ne bobų vasaros spinduliai“ (SPF40), kuris vyks Vilniaus Akropolio „Pegaso“ knygyne, „Kito kampo“ aktoriai tai ištaisys – Audrius Bružas pirmą kartą pakvies savo teatro „krikštamotę“ ant scenos.

Organizatorių nuotr.

Renginys „Ne bobų vasaros spinduliai“ – jau antrą kartą Lietuvoje organizuojamos iniciatyvos, kurios metu skaitytojai kviečiami susitikti su šiuolaikiniais lietuvių autoriais, dalis. Šiemet iniciatyva pavadinta „Šiuolaikiniai lietuvių autoriai kitu kampu“ ir improvizacijų šou aktoriai, vesdami susitikimus su rašytojais, garantuoja, kad nuobodu nebus. Improvizuotas susitikimas su R. Vanagaite – ne išimtis.

Tai nebus naujos Rūtos Vanagaitės knygos pristatymas. Tai nebus ir interviu apie įdomias rašytojos bei teatrologės patirtis. Atsakymo, kas vyks renginyje, nežino nė pati R. Vanagaitė, o A. Bružas, paklaustas apie renginį, paskubomis ištaria „aš išvykęs“ ir padeda ragelį.

„Dvejus metus rašydavau scenarijus kassavaitinei laidai „Pagauk kampą“ ir pati dalyvavau montuojant laidas bei spręsdavau, ką išmesti, ką palikti. Teko išmokti daug improvizacijos žaidimų. Jų priskaičiuojama keli šimtai, o aš žinau apie šimtą įdomiausių. Gal jie ir naujų prigalvoję yra, bet labai smarkiai neišdurs manęs vaikinai. Tik, jei lieps su jais dainuoti – kaipmat pabėgsiu ir eisiu apsipirkinėti. Ir niekas man nieko nesako. Neišsikentus paskambinau Audriui, o jis sako: „aš išvažiavęs“. Žinau aš jį...“, – teigia nežinanti, ko renginyje tikėtis R. Vanagaitė.

Laidos, kurios pavadinimą kadaise sugalvojo jos 17-os metų dukros draugai – „Pagauk kampą“, kūrėja R. Vanagaitė prisipažino iki šiol vaikštanti į „Kito kampo“ pasirodymus. Kita vertus, bilietą žinoma moteris pirkti atsisako – „jaučiuosi kaip ir jų krikšto mama“.

Šiek tiek atviraudama R. Vanagaitė pažadėjo, kad laukiantiems naujos jos knygos – laukti liko neilgai, o „Kito kampo“ aktoriai gali tapti „Ne bobų vasaros“ tęsinio herojais.

„Ką tik pabaigiau rašyti labai labai liūdną knygą, bet nesakysiu apie ką. Ji vadinsis „Mūsiškiai“ ir jei viskas bus gerai, pasirodys sausį. O pavasarį bus ir „Ne bobų vasaros“ tęsinys – knyga apie vyrus. Joje tikrai klius ir A. Bružui, jei jis renginyje elgsis su manimi nemandagiai. Knygą jau esu pradėjusi rašyti ir kaip tik dabar labai trūksta medžiagos...“, – intriguoja R. Vanagaitė.

Knygų „Ne bobų vasara“ ir „Pareigos metas“ autorė Rūta Vanagaitė visuomet buvo itin veikli – tiek politiškai, tiek visuomeniškai. Ji – aktyvi teatrologė, viešųjų ryšių specialistė, įvairių televizijos laidų prodiuserė, Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narė. 1993-aisiais R. Vanagaitė buvo įvertinta kaip Lietuvos metų moteris.

Rūtos Vanagaitės bei „Kito kampo“ improvizuotą akistatą skaitytojai turės galimybę stebėti spalio 15 d., ketvirtadienį, 19 val. Vilniaus prekybos centro „Akropolis“ knygyne „Pegasas“.

Visų „Šiuolaikinių lietuvių autorių kitu kampu“ renginių programą galima rasti: http://www.pegasas.lt/lietuviu+autoriu+renginiai.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis