Ingos Mrazauskaitės parodoje – siurrealizmo ir lietuviškų simbolių potėpiai

Spalio 28 dieną salone „Vadasiga“ bus pristatoma jaunos menininkės Ingos Mrazauskaitės tapybos darbų paroda „Gelmės“.

„Inga Mrazauskaitė – neeilinė asmenybė dailės pasaulyje. Jaunai kūrėjai ieškant temų pavyko išvengti banalumo. Parodoje eksponuojami darbai rodo autorės vidinę, idėjinę brandą. Didžiausią intrigą sukuria įdomių temų ir siurrealizmo, kuriuo menininkė žavisi, dermė šiuose darbuose“, – sakė parodų kuratorė Vilma Jankienė.

Parodos ašis – tapatybės, lietuviškumo temos

Šios temos aktualios pačiai dailininkei, o gal ir daugeliui kitų žmonių. Tik keturias paskutines spalio dienas truksianti paroda skatina žiūrovus greitai apsispręsti ir atvykti į šią parodą, o daugiausia laimės tie, kurie ateis į susitikimą su dailininke.

„Gyvas pokalbis su menininku dažnai virsta svarbiu įvykiu abiem pusėms: ir žiūrovui, ir kūrėjui. Tie pokalbiai atgaivina minčių tėkmę, leidžia sutelktai priartėti prie meno paslapčių, geriau pažinti dailininką, giliau perprasti jo kūrybą,“ – sako V. Jankienė.

Organizatorių nuotr.

Paroda bus eksponuojama baldų salone, kuriame jau daug metų pristatomi dizainerių autoriniai baldai iš įvairių pasaulio šalių. Dizaino ir meno sintezė – tai dar vienas naujas aspektas, kalbant apie meno paskirtį konkrečiame interjere, kur reikia derinti vietą, šviesas, daiktus.

Autorė lietuvybės simbolius vaizduoja moderniai

Inga Mrazauskaitė drobėse koduoja įvairius lietuvybės simbolius, jungia juos moderniais, bet tapybiškai suderintais potėpiais. Kartu kviečia žiūrovą mąstyti, prisiminti, įtraukia jį į savo diktuojamą pokalbio temą. Gelmės tema, gelminiai / gilūs žmonės dailininkės darbuose atspindi pačius žiūrovus. Kviečiama pamatyti tiek, kiek pavyksta. Tikroji gelmė atsiveria kiekvienam kitaip, autentiškai. Parodos „Gelmės“ lankytojai kviečiami pamatyti 12 darbų.

„Man svarbu dalintis. Norisi žiūrovą paskatinti interpretuoti, ieškoti savos tapatybės. Pasitelkiant simbolius, artimus vaizdinius, priminti jam tai. Kodėl priminti? Nes žiūrovas žino, tik užsimiršta, nesusimąsto. Ne veltui baltiški simboliai, lietuviški raštai, mūsų gamtos motyvai ir spalvos sužadina malonius jausmus ir pojūčius. Visa tai glūdi mumyse“, – apie dialogą su žiūrovais kalba Inga Mrazauskaitė.

Apie autorę

29 metų dailininkė Inga Mrazauskaitė savo kūrybos esmę nusako taip: „Realybė nėra tik tai, ką galima paliesti, bet labiau tai, ką galima pajausti.“ Menininkė 2011 metais Vilniaus dailės akademijoje (Architektūros ir dizaino fakultete, Dizaino katedroje) įgijo dailės magistro laipsnį, o piešia nuo vaikystės. Šiuo metu dirba kaip laisva kūrėja. Jos tapybos darbų yra įsigiję kolekcininkai Lietuvoje ir Vokietijoje. Dailininkė rengia asmenines parodas ir dalyvauja tarpautinėse parodose.

Parodos pradžia: 2015 m. spalio 28 d., trečiadienį, 17 val. 30 min.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis