Orkestras vėl kvies edukuoti vaikus

Šį rudenį Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, tęsdamas savo tradicijas, pristato edukacinę programą vaikams ir jaunimui.

Kongresų rūmų scenoje skambės net keturi nauji koncertai vaikams. Siekdami supažindinti jaunuosius klausytojus su profesionaliu scenos menu, koncertai peržengs tradicines savo ribas – juose bus daug teatrinių apraiškų, scenografijos, dailės meno.

Organizatorių nuotr.

Artėjant lapkričio šventėms, kol visi blaškosi tarp tradicinių Vėlinių ir užsienietiško Helovyno, Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras rado būdą, kaip sudominti vaikus – jis kvies į edukacinę pamoką-koncertą vaikams „Baubai“, kviečiantį į turtingą ir paslaptingą lietuvių mitologijos pasaulį. Juokais rengėjų šis koncertas yra vadinamas baisiausiu metų koncertu visai šeimai – juk čia vaikai galės susipažinti su kauku, aitvaru, bezduku, laume, vėjopačiu, ragana ir kitomis būtybėmis. Jas scenoje teatralizuotai pristatys profesionalių nepriklausomų aktorių trupė „Teatriukas“, turinti didžiulę patirtį dirbant su vaikais ne tik teatro scenoje, bet ir kūrybinėse vasaros stovyklose. Etiudus „Teatriuko“ aktoriams padės kurti Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro atliekami žymiausi klasikiniai kūriniai, galintys patraukti ir mažojo klausytojo dėmesį – garsieji P. Čaikovskio „Saldainių fėjos šokis“, M. Musorgskio „Naktis raganų kalne“ ir kt. Orkestrui diriguos jaunas ir itin talentingas dirigentas Ričardas Šumila. Maestro G. Rinkevičiaus mokinys aspirantūros metu žinias gilino Vienoje, tuo pat metu buvo pakviestas dirbti su D. Ibelhauptaitės vadovaujamais „bohemiečiais“, o 2014 m. apdovanotas Auksinio scenos kryžiumi jaunajam menininkui.

Organizatorių nuotr.

Prie Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro rengiamos edukacinės programos sutiko prisidėti ir žinomi aktoriai, bardai Gediminas ir Ainis Storpirščiai. Garsių menininkų tėvo ir sūnaus duetas koncerte ne tik atliks savo kūrybos dainas, aranžuotas simfoniniam orkestrui ir dviem gitaroms, bet ir kartu su orkestro muzikantais įsitrauks į gyvą, nuoširdų pokalbį su vaikais – supažindins juos su dainuojamosios poezijos žanru, muzikine improvizacija ir klasikiniais muzikos instrumentais. G. ir A. Storpirščiai kartu koncertuoja nuo tada, kai Ainis dar buvo vaikas. Tiesa, po ilgos pertraukos tik neseniai jie sugrįžo į sceną. „Kuo toliau, tuo labiau džiaugiuosi šiuo sprendimu“, – džiaugiasi A. Storpirštis, teigiantis, jog šiltą tėvo ir sūnaus ryšį jų bendravimas scenoje tik dar labiau sustiprino.

Vilniaus kongresų rūmuose teatralizuotas koncertas „Baubai“ vyks spalio 31 d., šeštadienį, 12 val., koncertas visai šeimai „Gediminas ir Ainis Storpirščiai vaikams“ – lapkričio 28 d., šeštadienį, 12 val.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis