Dr. E. Skerstonas: koks yra šių dienų dendis

Šiandien unikalių leidinių apie privačių sostinės būstų interjerus ir mados psichologiją autorius, dėstytojas ir viešųjų paskaitų lektorius, periodinių leidinių, televizijos ir radijo laidų žurnalistų pašnekovas bei reprezentacinių renginių vedėjas dr. Eugenijus Skerstonas pristatė savo naujausią darbą – pirmąją Lietuvoje vyrų išvaizdos kultūrai skirtą knygą „Vyras ir veidrodis. Psichologinė dvikova“.

Leidinio pristatymui pasirinktas neįprastas apipavidalinimas: iš Pakruojo dvaro į renginio vietą Vilniuje atgabentas istorinis, dar XIX amžiaus frakais pasipuošusius vyrus ir jų elegantiškas ponias menantis, fajetonas. Netrukus šalia jo sustojo prabangus „Maserati“ automobilis, kuriuo atvyko autorius, vilkintis specialiai šiai progai dizainerio Seržo Gandžumiano sukurtą kostiumą, lydimas žavingos TV laidų vedėjos Ugnės Skonsmanaitės.

„Veidrodis, reta transporto priemonė, išskirtinis laikrodis, gražus kostiumas, unikalūs aksesuarai – toli gražu ne visi atributai, apibūdinantys knygoje aptariamo XIX amžiaus ir šių laikų vyro meninę nuovoką, akcentuojantys bei išduodantys jo ypatingą dėmesį, skiriamą išvaizdai, jį supančios aplinkos estetizavimui“, – sako docentas, socialinių mokslų daktaras E. Skerstonas. Pasak jo, knygoje siekta atskleisti, kodėl ir kaip kovojama dėl pergalės keistoje dvikovoje su savo paties atspindžiu veidrodyje, lygiaverčiu aliejiniam arba grafiniam portretui, pasitelkiant vaizduotę, rafinuotą elgesį ir iškalbą, išdrįstant paklausti savęs „Ar tai tikrai aš?“. Lietuvos geografiniame regione gyvenusio vyro išvaizdos kultūros istorija, jos akademinio romantiškumo, o vėliau ir puošnumo apraiškos iki šiol nebuvo aptarinėtos atskirame, šiai temai skirtame leidinyje.

E. Skerstono teigimu, rengiant knygą jis siekė kiek įmanoma iš esmės, vaizdingai ir dalykiškai, pasinaudodamas iliustracijomis, paaiškinti, koks buvo XIX amžiaus „vyriškasis romantizmas“, koks buvo tuometinėje Europoje klestėjęs tikrasis dendis, kokių savipuošos „atgarsių“ sulaukta Lietuvoje, kaip jie vis „tebegirdimi“ dar ir šiandien. Sugretinti bene spalvingiausią vyriškos mados epochą su nūdiena – nelengvas uždavinys, kurį autoriui, jo žodžiais tariant, padėjo spręsti geranoriški, netgi kilnūs, aukšto profesionalumo asmenys.

Dr. E. Skerstono knygos „Vyras ir veidrodis. Psichologinė dvikova“ rankraštį jau skaitė ir įvertino leidėjai, istorijos, literatūros ir mados ekspertai, paraginę gražiu ir prasmingu leidiniu ateityje nudžiuginti ir Lietuvos moteris. Joms skirto leidinio pavadinimą autorius jau žino ir lauktų leidėjų pritarimo, tačiau artimiausiu metu laiką jam teks skirti prisidedant prie mados industriją studijuojantiems skirto vadovėlio rengimo bei dalyvauti šią savaitę knygynų lentynas pasiekusios knygos „Vyras ir veidrodis. Psichologinė dvikova“ pristatymo renginiuose.

Vakaro akimirkos:

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis