Meksika - mielų ir neįtikėtinų kontrastų šalis

Meksika – puikiai pažįstama šalis tiems, kas savo televizorius mėgsta įsijungti šiek tiek po 15 valandos. Mari Mar, Maria la del Barrio, Maria Mercedes bei vergė Izaura puikiai pristato savo šalį ir supažindina su pirmąją taisykle – Meksikoje kontrastų netrūksta.

Lietuvoje ši Centrinės Amerikos šalis taip pat turi gana prieštaringą reputaciją. Prieš mažiau nei dešimtmetį šalyje vykę narko grupuočių karai dar ilgai temdys Meksikos saulę jų egzotiškuose paplūdimiuose. Tačiau sostinėje sparčiai populiarėjantys meksikietiško maisto restoranai vis labiau vilioja į šią tolimą ir paslaptingą šalį.

Instagram nuotr.

Man Meksika tai spalvota, besišypsanti, dainuojanti ir be galo turtinga šalis. Savo meksikietišką odisėją pradėjau jos karibiškuose pietuose, o užbaigiau po 3 savaičių kirsdama Meksikos JAV sieną šalies šiaurėje. Beje ten šiaurė tai – dykumos. Kontrastai… ar ne?

Bet apie viską nuo pradžių…

Savaitė Maju Ilankoje

Riviera Maya tai – Meksikos Karibų jūros pakrantė su visais nuo to neatsiejamais atributais: žydra jūra, palmėmis, baltu smėliu, karšta saule, na, ir su šiek tiek mums mažiau pažįstamais reiškiniais kaip požeminiai ežerai – senotės, paplūdimiuose perintys vėžliai, Majų žmonės bei jų kultūra, na, ir, be abejo, visas knibždantis šnibždantis palmių miškų gyvenimas.

Instagram nuotr.

Jeigu į Majų Įlanką jus atgabens lėktuvas, pirmieji jūsų žingsiai bus populiariajame Kankune. Neužsibūkite čia, kuo greičiau išsinuomokite mašiną bei leiskitės žemyn žydrąja pakrante. Pamatyti čia – devynios galybės.

Instagram nuotr.

Karmen paplūdimys (Playa del Carmen) tai vietinis Majų kaimelis, beje, gana išpopuliarėjęs tarp čia atvykstančių poilsiautojų. Vakarėjant turistai ūžia kaimelio centre bei paplūdimyje įsikūrusiuose vakarietiško stilaus restoranuose, baruose bei klubuose. Tačiau ženkite žingsnį už centro ribų ir jūs – jau tikrojoje Meksikoje su vietinėmis valgyklomis bei taquerias, kuriuose liežuvius pakutensite aštriai saldžiais skoniais ir už meksikietišką kainą.

Instagram nuotr.

Tulum – apie 50 kilometrų nuo Karmen Paplūdimio įsikūręs miestelis, garsėjantis Majų piramidėmis ant jūros kranto. Įspūdiga vieta. Šis miestelis dabar yra ypač pamėgtas europiečių, tad kainos čia didesnės, bet jei jūs ieškote šiek tiek kitokio poilsio nei 50-aukščiai viešbučiai su baseinais, atveriančiais jums vaizdą į jūrą, – tai vieta Jums.

Instagram nuotr.

Moterų sala (Isla mujeres) – taip tai yra sala, bet ši vieta puiki, ypač jei norite pabėgti nuo turistinio šurmulio ir pasimėgauti autentiška atmosfera. Paplūdimiai čia gražūs, gamta dar gražesnė. Tereikės susidraugauti (o tai sunku nebus) su vietiniais, kad parodytų, kur tą vakarą gros salsos grupės. Beje, žarijose kepta žuvis čia fantastiška.

Instagram nuotr.

Punta Allen – o va į čia tai norėjau imigruoti. Kaip jums skamba: elektros tiekimas vyksta du kartus per dieną… Nulis ryšio padalų jūsų telefone… Čia pateksite tik po pusantros valandos kratymosi negrįstu keliu, einančių palmių mišku viename iš pietinių Meksikos gamtos rezervatų Reserva de la Biósfera de Sian Ka´an. Manau, kad tie, kas mielai šveistų savo nenutylančius išmanuosius per langą, įvertins šios vietos tylą ir grožį.

Instagram nuotr.

Chichén Itzá pyramidės, priklausančios UNESCO paveldo sąrašui, yra lankomiausias Meksikos architektūrinis paminklas. Tai kvapą gniaužianti vieta, o naktinis šviesų šou yra kažkas nepaprasto.

Instagram nuotr.

Senotės, požeminiai ežerai, – tai unikalus gamtos reiškinys, būdingas šiai pasaulio daliai, taip pat dar sutinkamas Australijoje bei keliose Afrikos regionuose. Rugpjūtį Meksikoje liūčių sezonas tik įsibėgėja, tačiau 40 laipsnių karštis neleis ramiai vartytis paplūdimiuose. Tad senotės savo vėsiu ir įspūdingu povandeniniu pasauliu vilioja visus. Jų čia apstu palmių miškuose, uolose. Pasiimkite akvalangą, plaukmenis ir pirmyn.

Instagram nuotr.

Instagram nuotr.

Instagram nuotr.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis