Šri Lanka – kolekcionuojantiems įspūdžius ir besirūpinantiems gyvenimo pilnatve

Parodoje „Adventur“ kelionių entuziastai turi galimybę atrasti naujas atostogų kryptis Lietuvoje ir už jos ribų, susipažinti su paskutinėmis kelionių tendencijomis bei išgirsti patarimų tiesiai iš kelionių guru lūpų.

Tarp šiųmetės parodos dalyvių – vienas Lietuvos turizmo rinkos senbuvių, 25 metų veiklos sukaktį švenčiantis kelionių organizatorius ir agentūra „Baltic Tours“. Jos šventiniame stende bus pristatyta 15 unikalių egzotinių maršrutų, tarp kurių – Vietnamas, Šri Lanka, Balio sala, Maldyvai, Singapūras ir kitos nekasdienės atostogų kryptys. O norintys jau ir parodoje ne tik užmesti akį į ryškiomis spalvomis viliojančius tolimus kraštus, bet ir juos patirti, kviečiami atverti delnus chna piešimo (Henna Art) meistrei Alesandrai Gaušienei, kuri išpieš nors ir trumpalaikę, tačiau įspūdingą rytietišką tatuiruotę.

Stokojantys laiko tolimoms išvykoms, galės sudalyvauti loterijoje ir laimėti savaitgalio kelionę dviem. „Prizas - du lėktuvo bilietai į Italijos sostinę Romą“, - pasakojo Rasa Levickaitė, „Baltic Tours“ projektų vadovė.

Investicija į įspūdžius

Tolimos egzotiškos šalys keliautojus žavi ne tik tropiniu (ar kitaip radikalesniu) klimatu ir europiečių akiai neįprasta gamta bei kultūra, bet ir ypatinga atmosfera – tarsi akivaizdžiai kitokia, nuo Europos smarkiai besiskiriančia, šalies siela...

„Dažnai keliauti po Aziją, skanauti šviežutėlį maistą, gyventi geruose viešbučiuose nėra taip brangu kaip kad kai kuriose Europos šalyse. Kartais net nustembi, kad kokybiškos dviejų savaičių atostogos, pavyzdžiui, Šri Lankoje su lėktuvų bilietais kainuoja mažiau nei atostogos Italijoje ar Graikijoje, o patirti įspūdžiai ir atsiminimai – visiškai kitokie“, – pasakojo kelionėse po egzotiškas šalis besispecializuojančios „Baltic Tours“ agentūros atstovė Milda Šimkuvienė.

Indijos vandenyne plūduriuojanti ašaros formos sala – Šri Lanka – ankščiau buvo netgi vadinama Ceilonu dėl čia besidriekiančių arbatos plantacijų. Todėl Šri Lankoje galite paragauti tikros juodosios arbatos, surinktos salos gyventojų rankomis. Populiari salos atrakcija – pasivaikščiojimas raitomis ant dramblio, kuris čia laikomas geriausiu žmogaus draugu.

Geriausias būdas pažinti šalį – per vietos kultūrą

Šri Lankoje viešėjusi M. Šimkuvienė pasakojo, jog saloje didžiulį įspūdį daro niekur kitur neregėtas kraštovaizdis, susidedantis iš palmėmis apaugusių balto smėlio paplūdimių, arbatos plantacijų terasų ir žaliuojančių nesukultūrintų kalnų. Taip pat stebina architektūrinis paveldas, kuriam būdinga budistinės šventyklos bei vietos gyventojų svetingumas.

„Vietiniai nėra landūs ar įkyrūs, atvirkščiai – jie nuoširdžiai džiaugiasi kiekvienu atvykusiu ir besidominčiu jų šalimi, mielai dalijasi savo patirtimi ir noriai pavaišina kvapnia arbata, – sakė M. Šimkuvienė. – Skonis ir kvapas nesulyginami su tuo, ką randame parduotuvių lentynose, o ir pati arbatos gėrimo kultūra saloje – bendravimo ritualas“.

Keliaujant po šalį labai svarbu ne tik pamatyti, bet ir paragauti, paskanauti, todėl planuojant kelionę didelį dėmesį reikėtų skirti vietos virtuvei. Šri Lanka – ne išimtis. Jos virtuvėje justi indiškos, malajietiškos, indonezietiškos ir net europietiškos virtuvės įtaka. Pasak M. Šimkuvienės, ypač būdingas kario patiekalų ir didelis egzotinių vaisių kokteilių asortimentas. Didžioji dalis patiekalų dažniausiai gaminama iš ką tik sugautos žuvies, tigrinių krevečių, krabų, taip pat maistui naudojamos šviežios daržovės, vištiena.

„Lietuviškam skoniui egzotiški patiekalai galbūt kiek neįprasti, tačiau jų paragauti – būtina. Siūlau ne tik paragauti, bet ir išmokti kartu su vietiniais pasigaminti vieno ar kito patiekalo ir parsivežti receptus, prieskonius bei įgūdžius pritaikyti namuose – bus geriausios lauktuvės jūsų sugrįžtant laukusiems ir gal gėles vazonuose laisčiusiems ar jūsų augintinį į lauką vedžiojusiems artimiesiems“, - sakė egzotiškų krypčių žinovė.

Kada paskutinį kartą dūsavote iš nuostabos?

Vis dėlto keliaujant po Šri Lanką egzotinių kelionių konsultantę Mildą labiausiai nustebino ne skoniai, o vietinių tikėjimas ajurvedos gydymu ir gebėjimas ligą nustatyti rankos prisilietimu. „Prisipažįstu, pradžioje į visa tai žiūrėjau skeptiškai, tačiau toks nusiteikimas išgaravo sulig apsilankymu pas ajurvedos specialistą“, - apie pažintį su vietos kultūros įdomybėmis pasakojo M. Šimkuvienė.

„Mane pakerėjo saloje tvyranti ramybė ir mokėjimas džiaugtis mažiausiomis smulkmenomis. Salos gamtos grožis užburiantis ir verčiantis dūsauti, o vietos gyventojų ramybė – užkrečiama. Žinoma, didmiesčiams būdingo chaoso neišvengsite ir Šri Lankoje, todėl ieškantiems ramaus poilsio patarčiau rinktis atokesnius žvejų kaimelius, - rekomendavo egzotiškų krypčių žinovė. – Svarbiausia – į šalį vykti atvira širdimi ir būti pasiruošusiems maloniems aiktelėjimams bei atodūsiams“.

Ką iš Šri Lankos parsivežti lauktuvių?

Šviesios juodosios arbatos. Tai puikios lauktuvės ir bendravimo su artimaisiais ritualas.

Pižamos kelnes – šios plačios ir itik patogios shalwar kameez vadinamos kelnės tinka ir vyrams, ir moterims.

Kelionių organizatoriaus duomenimis, vis daugiau keliautojų iš Lietuvos renkasi tolimus skrydžius egzotiškomis kryptimis, tarp kurių – ir Azija. „Į tolimus egzotiškus kraštus vyksta apie 15 proc. mūsų keliautojų. Manome, kad šis, egzotiškų kelionių, sektorius turi didžiulį potencialą – daugeliui lietuvių tolimosios šalys dar neatrastos, todėl specializuojamės ir šioje srityje, o šiais metais į „Adventur“ einame po egzotikos vėliava“, - sakė „Baltic Tours“ generalinis direktorius Sigitas Fabijonavičius.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis