Katalikų bažnyčios krizę sukėlusi istorija – T. McCarthy filme „Sensacija“. KONKURSAS

Net šešiems „Oskarams“ nominuotas filmas „Sensacija” (orig. „Spotlight“) jau dabar kritikų vadinamas vienu įtaigiausių iki šiol sukurtų filmų apie sudėtingus žurnalistinius tyrimus.

Savo paviekumu ir įtampa juosta nenusileidžia garsiausiems veiksmo filmams. Veiksmo scenas čia konstruoja rašikliais ir telefonais apsiginklavę reporteriai, kurie pasiruošę eiti iki galo, kad pasauliui atskleistų siaubingą tiesą.

Žurnalistinių tyrimų komanda iš dienraščio „Boston Globe“ sugebėjo atskleisti dešimtmečiais ne tik Bažnyčios, bet ir teisininkų bei politikų slėptą nusikaltimą – kunigų pedofilijos skandalą. Apie kunigų tvirkinamus vaikus žinojo daugelis Bostono gyventojų, tačiau nė vienas nenorėjo tuo tikėti.

Nuo 2002–ųjų „Boston Globe“ žurnalistai paskelbė kelis šimtus straipsnių apie kunigų seksualinius nusikaltimus prieš mažamečius. Jiems pasirodžius prasidėjo visuotinė Katalikų bažnyčios krizė, kuri tęsiasi iki šiol. Už sėkmingą tyrimą žurnalistai apdovanoti prestižine Pulitzerio premija.

Theatrical Film Distribution nuotr.

Šią istoriją filme „Sensacija“ atkūrę aktoriai sulaukė daug komplimentų dėl įtikinamai sukurtų vaidmenų, ypač iš filmo prototipais tapusių „Boston Globe“ žurnalistų. Pasak jų, juosta labai taikliai perteikia tą atmosferą ir įtampą, kuri augo redakcijoje skambutis po skambučio, susitikimas po susitikimo.

Aktorė Rachel McAdams pasakojo, kad jos patirtis kuriant žurnalistės Sacha’os Pfeiffer portretą padovanojo jai vieną svarbiausių žurnalistikos pamokų – mokėjimą klausytis.

Visame pasaulyje „Sensacija“ sukėlė daug diskusijų apie tiriamosios žurnalistikos reikšmę ir svarbą visuomeniniame gyvenime. Kai kurie siaubingą tiesą atskleidusius žurnalistus vadino tikrais didvyriais, tačiau, pabrėžia režisierius Tomas McCarthy, jis nesiekė tyrime dalyvavusių reporterių paversti superherojais. Jo tikslas buvo atskleisti jų žmogiškumą.

Theatrical Film Distribution nuotr.

„Filmo herojai – tai ne superherojai. Tai – žmogiškosios būtybės. Kai Keatono vaidinamas redaktorius Robby Robinsonas prisipažįsta, kad pro pirštus praleido vaiko tvirkinimo istoriją, kai ši pirmą kartą atsirado ant jo stalo, – tai herojiškas poelgis. Pripažinti savo klaidas labai sunku“, – sakė T. McCarthy.

Sudominti neįprasto scenarijaus „Sensacijoje“ nusifilmavo gerai žinomi aktoriai. Tarp jų Michaelas Keatonas, lygiai prieš metus gavęs „Oskarą“ už vaidmenį juostoje „Žmogus-paukštis“ (Birdman), Markas Ruffalo, Rachel McAdams, Lievas Schreiberis ir kiti.

Lietuvoje ši išskirtinė juosta startuoja nuo vasario 19 d.
Filmo anonsas: Dalyvaukite konkurse ir laimėkite kvietimų į šį filmą!

Parašyk Redakcijai