V. Bareikis: „Dainos teatre“ būsiu naujas kūrybinis vėjas

Kūrėjas Vidas Bareikis intensyviai ruošiasi koncertams su legendine tris kūrybos dešimtmečius skaičiuojančia „Dainos teatro“ komanda.

V. Bareikio teigimu, atsiminimai apie maestro Vytauto Kernagio suburtą trupę jį lydi nuo vaikystės, o netrukus jaunas kūrėjas „Dainos teatro“ gerbėjams padės pažvelgti į šį scenos fenomeną nauju žvilgsniu.

„Atsimenu vieną vasarą Šventojoje, kai būdamas labai mažas su tėvais linksminausi koncerte ir su barzdotu dėde – tuomet dar nesupratau, kad tai maestro V. Kernagis – dainavau dainą apie kolorado vabalus. To laikmečio atmosfera ir atsiminimai įstrigo į atmintį, o praėjus daugeliui metų nusišypsojo laimė, ir mano gyvenimo kelias persipynė su šia puikia muzikine šeima ir jų gaivališka kūryba“, – sako V. Bareikis.
Kūrėjo teigimu, dalyvaudamas šiame projekte jis nori su „Dainos teatru“ supažindinti savo kartos atstovus. V. Bareikis neabejoja, kad į koncertus šiemet rinksis ne tik žmonės, augę su „Dainos teatro“ muzika, bet ir jaunoji karta, pasitikinti jauno muzikanto kūrybiniais ieškojimais.

„Dainos teatro“ komandoje matau save kaip naują vėją, todėl noriu, kad koncertuose atsispindėtų ir mano asmeninė kūryba, autentiškas požiūris.Mano tikslas – kuo tiksliau „ištransliuoti“ kiekvienos dainos žinutę, nes „Dainos teatro“ kūryboje slypi labai daug. Dažnai prisimindamas šiuos legendinius koncertus gailėdavausi, kad gimiau per vėlai. Tačiau tapęs „Dainos teatro“ dalimi, turiu galimybę prisiliesti prie šių itin brangių dalykų. Man didelė garbė ir džiaugsmas čia būti“, – sako kūrėjas.

Pasak V. Bareikio, repeticijos ir pasiruošimas „Dainos teatro“ koncertams su jo senbūviais Ilona Balsyte, Andriumi Kulikausku ir kitais muzikantais – puiki proga skirtingų skonių ir patirčių kūrėjams drauge mokytis ir diskutuoti apie juos jungiančią meilę kūrybai bei muzikai.

„Dainos teatro“ repeticijos – kasdienės pamokos. Mane labai žavi A.Kulikausko muzikiniai sugebėjimai, kūrinių aranžavimas bei klausa, taip pat nepailstantis I. Balsytės entuziazmas bei kitų narių noras būti drauge. „Dainos teatro“ kūryba – žodžiai, melodijos, emocijos – yra neišsemiami klodai asmeniniam tobulėjimui“, – sako V. Bareikis.
„Dainos teatro“ koncertuose naujai skambės legendiniai maestro V. Kernagio kūriniai „Santechnikas iš Ukmergės“, „Kaip gražu miške“, „Širdelė“, „Kaip sirpsta vyšnios Suvalkijoje“ bei daugelis kitų visiems gerai žinomų dainų.

Specialūs „Dainos teatro“ koncertai vasario 27 d. ir kovo 5 d. vyks Vilniuje, Šv. Kotrynos bažnyčioje, ir kovo 4 d. – Kaune, „Renginių oazėje“. Bilietus platina „Tiketa“.

Vytauto Kernagio fondas įsteigtas 2008 m., siekiant išsaugoti maestro atminimą, vykdyti naujų kūrybinių idėjų sklaidą ir organizuoti pagalbą sergantiems onkologinėmis ligomis. Per septynerius veiklos metus fondas jau įgyvendino per 50 įvairių projektų.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis