MOTERIS pristato pasaulinės dailės šedevrus... kine!

Kino centrų „Forum Cinemas“ lankytojai jau seniai mėgaujasi ne tik kinu. Meno mylėtojų širdyse vietą išsikovojo opera, baletas, roko koncertai ir kiti išskirtiniai renginiai, rodomi didžiuosiuose ekranuose. Atėjo eilė dar vienai abejingų nepaliekančiai meno šakai – dailei.

„Forum Cinemas“ kartu su žurnalu ir portalu MOTERIS pristato pasaulinių dailės šedevrų parodas kino ekrane!

Organizatorių nuotr.

Renuaras: garbintas ir nekęstas“, „Goja: kūno ir kraujo vizijos“, „Sodo grožis modernistinėje tapyboje: nuo Monė iki Matiso“ – šie trys filmai balandžio ir gegužės mėnesiais bus parodyti išskirtiniuose „Parodų didžiajame ekrane“ seansuose trijuose kino centruose: Vilniaus „Forum Cinemas Vingis“ ir Kauno bei Klaipėdos „Forum Cinemas“. Visi trys filmai bus rodomi anglų kalba su angliškais subtitrais.

Balandžio 24 dieną žiūrovai turės galimybę daugiau sužinoti apie prancūzų impresionizmo genijų Pierre-Auguste‘ą Renoirą. Pagrindinis impresionizmo kūrėjas, vėliau nusisukęs nuo šio stiliaus ir pasukęs kardinaliai priešinga meninės raiškos kryptimi iki šiol kelia audringas meno gerbėjų diskusijas. Filmo „Renuaras: garbintas ir nekęstas“ istorija iliustruojama jo darbais iš JAV Filadelfijos mieste įsikūrusios organizacijos „Barnes Foundation“ fondų, kuriuose sukaupta gausiausia pasaulyje Renoiro darbų kolekcija.

Organizatorių nuotr.

Gegužės 8 dieną – pasakojimas apie ispanų romantiko Francisco Goyos kūrybą filme „Goja: kūno ir kraujo vizijos“. Vienas garsiausių Ispanijos dailininkų ir modernaus meno tėvas po savęs paliko itin gausų darbų katalogą, kuriame – tiek buitinio gyvenimo atspindžiai, tiek Ispanijos istorija, perteikta tiek per portretus, tiek per alegorines ir kartais makabriškas vaizduotės vizijas. Iliustruojant darbais iš Nacionalinės Londono galerijos fondų, filmas „Goja: kūno ir kraujo vizijos“ pasakoja nuostabią vieno iškiliausių XIX a. pradžios pasaulio dailininkų gyvenimo istoriją.

Specialų trijų renginių ciklą „Forum Cinemas“ užbaigs gegužės 29 dieną pasakojimu apie gamtos grožį dailėje. Filmas „Sodo grožis modernistinėje tapyboje: nuo Monė iki Matiso“ pasakos istoriją apie tai, kaip gamtos grožis įkvėpė ir dovanojo meninės raiškos idėjas patiems įvairiausiems dalininkams. Žiūrovai galės gėrėtis Claude‘o Monet, Camille‘o Pissarro, Klodo Monė, Pierre‘o Bonnardo, Henri Matisse‘o, Vincento van Gogho ir kitų dailininkų darbais iš karališkosios Londono menų galerijos bei Klivlando meno muziejaus.

Organizatorių nuotr.

Nepraleiskite unikalios progos virtualiai apsilankyti didžiausiose pasaulio parodų salėse ir išgirsti kvapą gniaužiančius pasakojimus apie dailės genijų gyvenimą ir kūrybą.

Balandžio 24 bei gegužės 8 ir 29 dienomis Vilniaus kino teatre „Vingis“, o taip pat „Forum Cinemas“ kino teatruose Kaune ir Klaipėdoje MOTERIS pristato išskirtinius renginius visiems, neabejingiems dailės magijai.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis