Vilnių kaitins Gruzijos šokiai ir dainos

Paskutinį gegužės savaitgalį Vilniaus senamiesčio gatvėmis ir skverais nuvilnys Gruzijos Adžarijos regiono šokėjų ir dainininkų pasirodymai.

Adžarijos regionas, kurio sostinė yra Juodosios jūros kurortas Batumis, gegužės 28-29 dienomis pristatys vilniečiams savo kultūrą ir virtuvę bei kvies artimiau pažinti šį unikalų Juodosios jūros perlą.

Adžarijos kultūros dienos prasidės šeštadienį, gegužės 28 d., vidurdienį Vilniaus Pilies gatvėje, kur modernų ir tradicinį šokį derinanti dvylikos Gruzijos šokėjų grupė „Mtsvervali“ pakvies žmones šokti kartu bei kvies atvykti į sekmadienį vyksiantį pagrindinį Adžarijos dienų koncertą.

Pirmasis šokių flašmobas įvyks 12:00 val. Pilies gatvėje, vėliau apie 12:20 val. Gruzijos šokių sūkurys persikels į netoliese esantį K. Sirvydo skverą, po to į Didžiąją gatvę ir galiausiai, apie 12:45 val., Gruzijos šokių kolektyvas persikels į Vokiečių gatvę šalia Vilniaus Rotušės.

Vilniečiai turės unikalią galimybę ne tik pašokti kartu su Gruzijos šokių grupe, bet kartu galės ir įsiamžinti specialiame vaizdo reportaže, kuris bus filmuojamas dronu iš paukščio skrydžio.

Batumis
Organizatorių nuotr.

Pagrindinis Adžarijos regiono kultūros dienų renginys prasidės gegužės 29 dieną, sekmadienį, 13 valandą K. Sirvydo skvere, kur šventę pradės Gruzijos dainininkė Šorena Džaniašvili, čia su grupe atliksianti populiariausias savo dainas.

Koncertą tęs ypatingas Gruzijos giedojimo tradicijas puoselėjantis septynių vyrų choras „Peritsvaleba“, atvykęs specialiai į šventę iš Adžarijos regiono.

Choro koncertą vainikuos šeštadienį Vilniuje jau pasirodžiusi dvylikos šokėjų grupė iš Gruzijos „Mtsvervali“.

Koncerto metu gruziniškos virtuvės atstovai „Chačiapuri“ susirinkusius svečius vaišins nacionalinės Gruzijos virtuvės pasididžiavimu – įvairių dydžių, formų ir skonių chačapuriais, kuriuos nemokamai paragauti galės visi koncerto dalyviai.

Organizatorių nuotr.

Šis Adžarijos kultūros dienų renginys suteiks galimybę lietuviams pažinti įvairiapusišką Gruzijos kultūrą: muziką, šokius ir virtuvę. Po Adžarijos dienų koncerto K. Sirvydo skvere vyks Lietuvos tautinės muzikos festivalio „Skamba skamba kankliai“ renginiai, natūraliai pratęsiantys Lietuvos ir Gruzijos kultūrų draugystės temą.

„Malonu, kad abu šie renginiai vyks tą pačią dieną – mes Lietuvai pristatysime Adžarijos regiono kultūrą per dainas, šokius ir virtuvę. Taip pat drauge patys turėsime galimybę iš arčiau pažinti lietuvių tautinę kultūrą“, – sakė Gruzijos ambasadorė Lietuvoje Khatuna Salukvadze.

Adžarijos kultūros dienas Vilniuje organizuoja Adžarijos turizmo departamentas, visi renginiai bus nemokami.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis