Visa tiesa apie kelionių paketus arba Ar tikrai „Viskas įskaičiuota“?

Sukantiems galvą, kaip vasarą ir gerai pailsėti, ir sykiu neišleisti krūvos pinigų, kelionių organizatoriai rekomenduoja rinktis kelionės paketą ir poilsio programą „Viskas įskaičiuota“.

Bet ar tikrai išvengę beveik visų atostogų organizavimo rūpesčių dar ir sutaupysime, t. y. mokėsime mažiau nei, pvz., planuodami savarankišką kelionę? O gal pasirinkę „Viskas įskaičiuota“ galime net pamiršti piniginę namuose?

Kas tas kelionės paketas?

Kelionės paketu vadinamas iš anksto kelionių organizatorių ar agentūrų suplanuotas pasiūlymas, kurį sudaro mažiausiai dvi turizmo paslaugos – skrydis lėktuvu ir apgyvendinimas (tarp Lietuvos keliautojų populiariausia trukmė – 7 nakvynės). „Taip pat į standartinį kelionės paketą įeina pervežimai iš oro uosto į viešbutį ir atgal bei kelionių organizatoriaus atstovo paslaugos pasirinktoje atostogų šalyje“, – pasakojo Andrius Paulionis, kelionių organizatoriaus „Baltic Tours“ kelionių pardavimo vadovas.

Ar kelionių paketas – pigiau?

Pavyzdžiui, į Lietuvos poilsiautojų pamėgtą Turkiją standartinis kelionės paketas, garantuojantis praktiškai visas aukščiau suminėtas paslaugas, vidutiniškai kainuoja apie 450–480 Eur asmeniui. Jei tokią kelionę poilsiautojas planuotų savarankiškai, t. y. visus kelionės sudedamuosius užsisakytų pats, internetu, galiausiai jis sumokėtų apie 25 proc. daugiau.

Organizatorių nuotr.

„Kelionių organizatoriai, kurie perka turizmo paslaugas dideliais kiekiais, gauna žymiai didesnes nuolaidas nei savarankiški pavieniai pirkėjai. Verslo ir privačiam klientui pateikiamų kainų skirtumas būna pakankamai didelis, nes veikia masto ekonomija ir didesnė derybinė galia, tad to užtenka ir kelionių organizatoriui užsidirbti, ir dar pasiūlyti tokią kelionės paketo kainą, iš kurios išskaičiavus viešbučio dalį ji vis viena bus mažesnė nei kad privatus asmuo gautų savarankiškai, – kalbėjo A. Paulionis. – Taip kad iš tokio sandorio galiausiai laimi visi“.

Kas teikia pirmenybę kelionių paketams?

Kelionių paketus dažniausiai įsigyja skubantys, aktyvūs, kitų profesionalumu pasitikintys keliautojai. „Juk, kai namuose reikia išvedžioti elektros instaliaciją, retas kuris pats puola tai daryti. Lygiai taip ir su kelionių planavimu – šiuolaikiniai skubantys žmonės savo atostogų planus patiki specialistams ir nesuka galvos dėl smulkmenų“, – aiškino kelionių pardavimų vadovas.

Kelionių paketas yra tinkama išeitis ir tiems, kurie per savo atostogas nepageidauja jokio streso. Kelionių organizatorių atstovai visada ir visais atvejais yra pasiruošę padėti poilsiautojams, atostogaujantiems svečioje šalyje.

Kita vertus, be specialistų sustyguoto kelionės plano vykti į tokias šalis kaip Egiptas, Marokas, Tunisas, Turkija, Tailandas apskritai yra nepopuliaru ir ekonomiškai nenaudinga. Kelionės paketas ir nuolatinis kelionės organizatoriaus atstovo buvimas užtikrina, kad svečiose šalyse poilsiautojai jausis saugiai, kuomet bus pasirūpinta praktiškai kiekvienu žingsniu.

Yra tokių šalių, į kurias nuvykti be kelionės paketo gali anaiptol ne kiekvienas ir dėl brangumo. Pavyzdžiui, Japonijoje, Australijoje, JAV ir pan. pragyvenimo lygis yra aukštesnis nei Lietuvoje, o dėl optimaliai sudaryto kelionės paketo, grupinio maršruto, iš anksto užsakytų viešbučių ir kitų turistinių paslaugų šios šalys tampa prieinamos ir vidutines pajamas gaunantiems poilsiautojams.

Koks viešbutis leis sutaupyti papildomai?

Kasdienės išlaidos maistui sudaro anaiptol ne menką kelionės biudžeto dalį. Kainuos net jei turėsite apartamentus su virtuve ir gaminsite namuose. Ir kuo brangesnėje šalyje apsistosite, tuo brangiau valgysite. Tuo tarpu viešbučiuose itin populiari maitinimo programa „Viskas įskaičiuota“ (angl. All Inclusive) garantuoja ne tik nemokamą maitinimą bei gėrimus, bet ir daug kitų paslaugų bei pramogų, pvz., sporto užsiėmimus ar pramogas vaikams, baseinus, naktines diskotekas ir daugybę kitokių veiklų. „Baltic Tours“ duomenimis, viešbutyje pagal „Viskas įskaičiuota“ programą apsistojusi šeima sutaupo apie 40 proc. atostogų išlaidų.

Tiesa, maisto asortimentas ir teikiamos paslaugos viešbučiuose su sistema „Viskas įskaičiuota“ gali skirtis, nes kiekvienas viešbutis pats sprendžia, kas į šią sistemą įeina. Vis dėlto dažniausiai tai būna pusryčiai, pietūs, vakarienė, įvairūs užkandžiai ir pilstomi vietinės gamybos alkoholiniai bei gaivieji gėrimai, patiekiami bufeto ar švediško stalo, o kartais – a la carte (pasirenkant iš valgiaraščio) principu.
Priklausomai nuo viešbučio kategorijos, gali vyrauti ir kiti „Viskas įskaičiuota“ tipai: Ultra All Inclusive, Superior All Inclusive ar VIP All Inclusive. Skirtumas tas, kad juose būna kiek didesnis pasaugų ir gėrimų asortimentas.

Viešbučių sistema „Viskas įskaičiuota“ labai populiari ir gerai išplėtota Turkijos kurortuose. Ir priešingai, Graikijoje, Ispanijoje, Italijoje ir Portugalijoje labai nedaug viešbučių siūlo tokį maitinimą ir kitas paslaugas apimantį apgyvendinimo tipą.

„Poilsiautojai mėgsta šią sistemą, nes kuriam laikui jiems tiesiog nebereikia sukti galvos nei dėl maisto ruošos, nei dėl išlaidų – už viską sumokėta vienu ypu, iš anksto. Maitinimo tipo „Viskas įskaičiuota“ racionas įvairus, o keliaujantiems su vaikais siūlomas atskiras mažiesiems skirtas stalas“, – pasakojo A. Paulionis.

Organizatorių nuotr.

Ar tikrai viskas įskaičiuota?

Kelionės paketas ir viešbučio sistema „Viskas įskaičiuota“ išties padeda susistyguoti atostogų biudžetą, tačiau nereikėtų viltis „prasisukti“ be jokių papildomų išlaidų – nebent nutartumėte nekelti kojos iš viešbučio teritorijos, nors ir jame kartais už kai kurias paslaugas tenka primokėti papildomai.

Pavyzdžiui, kai kuriuose viešbučiuose mokestis gali būti taikomas kavai, ledams, šviežiai spaustoms sultims ar aktyvioms pramogoms. Graikijoje viešbučių paplūdimiuose dažnai tenka papildomai susimokėti už gultų, skėčių ar rankšluosčių nuomą. Todėl visada pravartu registratūroje pasklaidyti paslaugų aprašą ir išsiaiškinti, kas visgi siūloma nemokai, o už ką reikės susimokėti.

Įvairios pažintinės ekskursijos ir aktyvios pramogos taip pat neįeina į kelionės paketą. Išlaidas garantuoja ir natūralus noras pažinti vietos gyvenimą, pvz., jei sugalvosite pavakarieniauti ne viešbutyje, o mieste, vietos maistą siūlančiame restorane. Išlaidų prisidės ir jei atostogausite su mažais vaikais – jų norai kyla spontaniškai, o pyktis dėl ledų porcijos kažin ar verta.

Tad kelionių organizatoriaus verdiktas: kelionės paketą ir viešbučio sistemą „Viskas įskaičiuota“ poilsiautojui apsimoka rinktis tiek finansiškai, tiek morališkai – visada rami galva, kad piniginė gali pasilsėti viešbučio kambario seife, o viešbučio stalai, nukrauti įvairiausiais patiekalais, kasdien ragina ragauti vis kitokių skanėstų. Kiek daugiau grynųjų gali prireikti už viešbučio, kuriame apsistojate, teritorijos siūlomoms pramogoms.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis