Philipo Glasso koncertą Vilniuje atliks vieni iš žymiausių Baltijos šalių perkusininkų

Minimaliomis priemonėmis – maksimalus efektas. Taip būtų galima apibūdinti šį rudenį Vilniaus kongresų rūmuose įvyksiantį koncertą „Pavel Giunter ir Edgars Saksons: minimum / maximum“.

Jame vieni iš žymiausių Baltijos šalių perkusininkų Pavelas Giunteris (Lietuva) ir Edgaras Saksonas (Latvija) kartu su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, diriguojamu Briano Schembri, atliks ne ką mažiau įspūdingą įžymiojo minimalisto Philipo Glasso Koncertą-fantaziją dviem timpanistams ir orkestrui.

Išskirtinė programa ir vieni geriausių Baltijos šalių perkusininkų – šios galimybės neturėtų praleisti nei vienas tikras muzikos mylėtojas. Charizmatiškasis mušamųjų virtuozas, vienas ryškiausių Lietuvos perkusininkų, Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro koncertmeisteris ir ansamblio „Giunter Percussion“ vadovas – taip tituluojamas P. Giunteris ypatingam koncertui pasikvietė ypatingą dueto partnerį. Jo kolega šiame koncerte – žymus latvių perkusininkas, Latvijos nacionalinio simfoninio orkestro koncertmeisteris ir Latvijos muzikos akademijos profesorius E. Saksonas.

Pirmojoje koncerto dalyje muzikos virtuozai atliks vieno žymiausių ir įtakingiausių XX a. amerikiečių kompozitoriaus P. Glasso (g. 1937) Koncertą-fantaziją dviem timpanistams ir orkestrui. P. Glasso kūrybą kritikai priskiria minimalizmo krypčiai, tačiau pats kompozitorius šios etiketės vengia ir apibūdina save kaip klasicistą, kuriantį „muziką su pasikartojančiomis struktūromis“. P. Glassas yra sukūręs šiuolaikinių operų, kūrinių muzikiniam teatrui, simfonijų, koncertų, solo kūrinių, kamerinės ir kino muzikos. Už muziką kino filmams „Kundunas“ (angl. „Kundun“, 1997), „Valandos“ (angl. „The Hours“, 2002) ir „Skandalo užrašai“ (angl. „Notes on the Scandal“, 2006) kompozitorius net tris kartus yra nominuotas „Oskarui“.

Antrojoje koncerto dalyje klausytojai turės puikią progą išgirsti retai atliekamą žymiausią XIX a. belgų kompozitoriaus Cesaro Francko (1822–1890) kūrinį simfoniniam orkestrui – Simfoniją d-moll, kuri pripažįstama vertingiausiu kūrėjo darbu.

Šį vakarą orkestrui diriguos garsusis maestro iš Maltos Brianas Schembris. Iškalbingas muzikas, rankų mostais atjaučiančiai, švelniai ir didingai kuriantis muziką, savo darbe derina humanizmą ir aukštąjį meną. Pasaulyje dirigentas taip pat yra vertinamas už stilingą ir įtikinantį muzikos skambesį bei gebėjimą sukurti gyvybės pripildytą atmosferą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis