Atostogų dilema: pirkti dabar ar laukti paskutinės minutės?

Per keletą dienų susikrauti lagaminus, atsiprašyti iš darbo, palikti augintinį kažkieno priežiūrai - taip keliauti daugeliui gali pasirodyti tikra prabanga.

Nors keliautojų, kurie tikisi pagauti gerą paskutinės minutės pasiūlymą ir taip sutaupyti, netrūksta, beveik 40 proc. lietuvių kelionę perka kone prieš pusmetį, taip sutaupydami daugiau nei paskutinę minutę.

„Kelionių organizatoriai siūlo išankstines keliones keletą mėnesių iki sezono pradžios. Geriausius žiemos kelionių pasiūlymus dar galima pagriebti liepą, tuo tarpu planuojantiems kelionę vasarą daug pigiau kelionės paketus įsigyti iki kovo mėnesio. Išankstinės kelionės turi daugiau privalumų: galite rinktis visas norimas kelionės kryptis, rezervuoti geriausius viešbučius, pasirinkti lankstų kelionės laiką. Pasibaigus išankstinių pirkimų akcijoms, tokių pačių kelionių kaina gali šoktelti iki 50 procentų“, - teigia „West Express“ kelionių ekspertė Rūta Petraitienė.

Anot specialistės, pasibaigus išankstinių kelionių pirkimų pasiūlymams, belieka mokėti daugiau arba laukti paskutinės minutės. Kada geriausiai pirkti kelionės bilietus, specialistai dalinasi keliais praktiniais patarimais, kurie padės jums apsispręsti renkantis kelionių kryptį.

Slidinėjimo kurortai – geriau arčiau slidinėjimo trasos

Slidinėjimo kurortus renkasi tikri šio sporto entuziastai. Sakoma „kartą pamėginus nusileisti nuo kalno, būtinai grįši dar kartą“, todėl dažnas čia atvyksta jau ne pirmą kartą. Slidinėjimo sezonas Europos kalnuose prasideda spalio mėnesį ir tęsiasi iki pavasario vidurio. Renkantis tokias atostogas netrūksta aktyvios veiklos, tad komfortas priklauso ir nuo to, kaip toli viešbutis bus įsikūręs nuo slidinėjimo trasos ar keltuvų – slidinėtojams tai labai jautrus klausimas.

Organizatorių nuotr.

Kalnų kurortuose viešbučiai dažnai yra nedideli, jų ne itin daug, tad populiariausių viešbučių ar apartamentų pasirinkimas už lietuviams priimtinas kainas itin greit susiaurėja. Anot ekspertų, greičiausiai išperkami viešbučiai, esantys arčiausiai slidinėjimo trasų, tad renkantis išankstinį pasiūlymą, būsite tikri, kad nereikės su visa amunicija keliauti iš vieno miestelio į kitą.

Ispanijos kurortus užplūsta Europos senjorai

Populiariausi žiemos kurortai Ispanijos salynuose - Tenerifė, Lansarotė, Fuerteventura bei Grand Kanarija - viena mėgstamiausių Europos senjorų atostogų vieta. Taip yra todėl, jog daugelis kelionių organizatorių senjorams suteikia puikias sąlygas ir kainas. Bėgdami nuo žiemiškų žvarbų, daugelis turistų čia randa aukso viduriuką – saulę, jūrą, nuostabius peizažus ir mažą kainą, palyginti su tolimaisiais kraštais.

Organizatorių nuotr.

Čia jie neretai apsistoja ne vienai ir ne dviem savaitėms, o mėnesiui ar net visai žiemai. Taigi, kuo daugiau laukiate, tuo mažesnis gerų viešbučių ar apartamentų pasirinkimas, ypač jei ketinate atostogauti su šeima ar draugais.

Verta laukti paskutinės minutės pasiūlymų į Egiptą

Jei atostogas planuojate Egipte ne šventiniu laikotarpiu, galite pagauti išties puikų paskutinės minutės pasiūlymą už 300-400 eurų. Egiptas vis dar išlieka viena populiariausių lietuvių turistinių krypčių žiemą. Palyginti su Lietuvos klimatu, sausio - vasario mėnesiais Egipte išlieka 21-24 laipsniai, nors vietiniams gyventojams toks klimatas yra tikrų tikriausia žiema, tad dėl vėsesnio oro sumažėja ir kainos viešbučiuose.

Organizatorių nuotr.

Visgi net ir vasario mėnesį temperatūros stulpelis gali pakilti virš 30 laipsnių ir užeiti tikra karščio banga. Šiemet žiemos periodu kas savaitę į Egipto kurortą Hurgadą organizuojami net 4 reisai, tad į šį kurortą tikrai galima sulaukti puikių paskutinės minutės pasiūlymų.

Šeimos viešbučiai tirpte ištirpsta

Populiariausi šeimos kurortai žiemos sezonu – Ispanijos salos bei Egiptas. Į šiuos kurortus plūsta šeimos ne tik iš Lietuvos. Jei galite keliauti bet kada – tai tikras privalumas, visgi jei atostogas užsienyje bandysite suderinti su vaiko atostogomis, patikėkite, tokie būsite ne vieni. Svarbiausias šeimos kriterijus – geras viešbutis, kuriame ne tik viskas įskaičiuota, bet ir siūlomas šildomas baseinas, kalneliai, vaikų zonos. Tokius patogumus šeimoms siūlo anaiptol ne visi viešbučiai, tad būsite ramūs, jei viešbutį išsirinksite iš anksto. Išankstinio užsakymo metu galite pasirinkti viešbutį, iki kurio nusigauti nereikės valandą praleisti autobuse, ir kurio aplinka bus rami ir netriukšminga.

Kalėdas ir Naujuosius metus švenčia tolimuosiuose rytuose

Organizatorių nuotr.

Kelionių organizatoriai jau spalio mėnesį skelbia apie išparduotus bilietus šventiniu laikotarpiu, tad paskutinės minutės pasiūlymų populiariausiu šventiniu Kalėdų, Naujųjų Metų, Velykų – laikotarpiu ypač mažai arba visai nerasite. Tiesa, populiariausios kryptys, į kurias keliaujama šventiniu laikotarpiu, ypač egzotiškos – tai Šri Lanka, Tailandas, Žaliojo kyšulio salos, Dubajus. Tiesa, pastarajame kurorte, Kalėdas reikėtų atšvęsti viešbutyje, mat šalyje uždrausta atvirai demonstruoti bet kokią Kalėdinę simboliką. Tuo tarpu Naujuosius sutiksite daugiau nei įspūdingai.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis