Jūrmala: ką aš pamačiau Latvijos Palangoje

Vasara baigėsi, baigėsi ir poilsis? Visai ne! Juk visai įdomu pamatyti kitokį, rudenišką pajūrį, be gausybės poilsiautojų. O dar įdomiau – kartu pasižiūrėti, kaip laikosi ir ką gali pasiūlyti mūsų kaimynai.

Nusprendžiau išbandyti „Hotel Jūrmala SPA“ populiariausiame Latvijos kurorte – Jūrmaloje.

Latvijos kurortinis miestas Jūrmala – puikus pasirinkimas mėgstantiems mažiau aktyvų poilsį. Šiame mieste ne tik džiugina sodri Baltijos jūra, bet yra ir daug lankytinų vietų bei plati SPA procedūrų pasiūla.

Atvykus į šį miestelį sustoja laikas: čia žmonės neskuba, mėgaujasi ramybe ir vienas kito kompanija. Tai ypač puiki atostogų vieta šeimai, senjorams ar įsimylėjusiai porelei – veiklos yra užtektinai, tačiau nereikia lėkti, kad spėtum viską pamatyti.

Jūrmala ir Palanga turi panašumų, tik Jūrmaloje daug mažiau šurmulio. Pagrindinė miesto gatvė – Jomas – šiek tiek primena Basanavičiaus gatvę Palangoje. Tik ji – ne vien kavinių ir restoranų susitelkimo vieta. Čia yra ir nemažai vietinių verslininkų krautuvėlių, tad jei netyčia pamiršai šlepetes ar dantų šepetėlį – nereikia vykti į kitą miesto galą.

Kainos po euro įvedimo panašios ir Lietuvos, ir Latvijos pajūryje – pietūs vietinėje kavinaitėje dviems žmonėms kainuoja apie 20 eurų.

Kiekvienas taupesnis atostogautojas išloš, jei pasirinks nakvynę viešbutyje su maitinimu arba išsinuomos kambarį nuosavame name, kuriame yra galimybė patiems pasigaminti maistą.

Tarpusavyje konkuruojantys Jūrmalos viešbučiai tikrai gali pavydėti „Hotel Jūrmala SPA“ puikaus personalo. Matosi, kad žmonėms tikrai patinka jų darbas – ne tik administratoriai nuolat linksmi, bet ir kambarinės nevengia pasiteirauti, ar patinka atostogos, palinki gero poilsio.

Šiame keturių žvaigždučių viešbutyje apsistoja ne tik Latvijos kaimynai, bet ir atvykėliai iš tolimesnių kraštų – netgi Indijos ar Kinijos. Nors tai – vienas iš užsienio įžymybių pamėgtų viešbučių, kainos prieinamos ir lietuviškus atlyginimus uždirbantiesiems.

Rytas pusryčiams ir sportui

Rytą dalis viešbučio svečių pradeda sporto salėje. Joje daug įvairių treniruoklių skirtingoms kūno dalims. Kiekvienas treniruoklis turi aprašymus, kaip taisyklingai juo naudotis. Įrenginiai kojoms, tokie kaip bėgimo takeliai ar slidės, rodo sueikvotas kalorijas, nubėgtą ar numintą atstumą, širdies apkrovą.

Iškart po rytinio sporto viešbučio restorane laukia švediškas stalas su plačiu pusryčių meniu.

Pasirinkimą restorane ras ir vegetarai, ir veganai, o sultys ir prancūziški rageliai čia yra išties dieviški!

Sveikatingumo pramogos – nors ir visą dieną

Jūrmalos viešbučiai ypatingą dėmesį skiria sveikatingumo procedūroms. Kone kiekviename iš jų galima rasti SPA su jūros druska – pradedant kūno pilingu, baigiant ramiu poilsiu skambant relaksacinei muzikai druskų kambaryje.

„Hotel Jūrmala SPA“ pirčių ir baseinų komplekse galima praleisti nors ir visą dieną. Su daugeliu iš Noriunoriunoriu.lt kelialapių į jį patekti galima neribotam laikui. Baseinus galima rinktis pagal pageidaujamą temperatūrą – 31 °C, 28 °C ar 12 °C.

Baseinų gylis pritaikytas ir vaikams – nesiekia daugiau nei 1,45 m. Čia taip pat yra trys skirtingo intensyvumo kaskados, kurios efektyviai išmasažuoja nugarą ir kaklą, todėl ypač mėgstamos vyresnio amžiaus žmonių.

Suomiškų pirčių palaima

Komplekse yra dvi suomiškos pirtys su skirtingomis temperatūromis, o po jų laukia kontrastingas dušas – šaltos ir karštos srovės kutena šonus.

Aromatinėje saunoje atsiguli ant medinio suolo, užmerki akis ir klausai paukščių čiulbėjimo. Patalpoje tvyrantis mėtų ir įvairių žolelių kvapas atpalaiduoja ir leidžia pamiršti viską aplink.

Viena iš labiausiai man patikusių pirčių buvo druskos sauna. Braidai druska lyg smėliu ir mėgaujiesi jodo prisotintu oru arba atlieki kūno pilingą. Jei žiemą nedrįstate šokti į eketę, čia galite tai įgyvendinti lediniame baseine arba atgaivinti kūną ledukais. O po visko galima ir patinkantį kokteilį baseino bare išgerti.

Atostogų metu pasitaikė prastas oras, tad visos sveikatingumo procedūros buvo tarsi didelė didelė kompensacija už tai!

Taigi, viskas šiame viešbutyje tikrai puiku, tik norėčiau pastebėti, jog chalatai ir rankšluosčiai galėtų būti geresnės kokybės, kad poilsiautojai galėtų pajusti visišką komfortą.

Nemokami muziejai

Po visų SPA malonumų smagu pasivaikščioti miestelio gatvėmis vis užsukant į muziejus. Jūrmaloje visi muziejai yra nemokami, tad galima išsamiai susipažinti su miesto istorija ir pamatyti įvairias parodas.

Nacionaliniame Jūrmalos muziejuje verta apžiūrėti XIX a. maudymosi kostiumų kolekciją ir ekspoziciją vaikų pajūryje tematika.

Rekomenduoju apsilankyti muziejuje po atviru dangumi Lielupėje. Iš pirmo žvilgsnio jis primena Rumšiškes, nes teritorijoje pūpso seni mediniai trobesiai su liaudiškomis langinėmis. Šiuose nameliuose iki XIX a. gyveno žvejai. Jų kiemuose yra valčių ir įvairių kitų su laivyba susijusių eksponatų. Galima užlipti ir ant laivo denio. Be to, ant kiekvieno eksponato yra angliški užrašai, tad mokantys šią kalbą turistai gali susipažinti su šio žvejų kaimelio istorija.

Pelkynai ir paukščių stebėjimas

Šiek tiek už miestelio yra Kemerų nacionalinis parkas, traukiantis turistus pelkynais bei įspūdinga augmenija bei gyvūnija. Visa tai galima pamatyti keliaujant 3,1 km ilgio pažintiniu taku, kurio gale stūkso apylinkių apžvalgos bokštas.

Nuo jo matosi visas Slokos ežeras – daugelis čia atkeliauja stebėti paukščių. Šiame parke taip pat organizuojami pažintiniai užsiėmimai vaikams ir paaugliams, o vyresnieji kviečiami išbandyti vandenilio sulfido prisodrintų šaltinių procedūras.

Paplūdimiai ir vietinės įžymybės

Sugrįžus į Jūrmalą – pirmyn mėgautis saulės voniomis paplūdimyje. Jau nuo pat ankstaus ryto paplūdimyje žmonės mėgaujasi laiku sau. Vieni bėga rytinį krosą pajūriu, kiti užsiima joga. Labai populiarus ėjimas šiaurietiškomis lazdomis.

Nori nenori įšoki į tą patį ritmą, o prabėgus krosą išsimaudai gaivioje jūroje. Pasimėgavus jūros malonumais būtinai reikia pasidaryti asmenukę su vietos įžymybe – vėžlio skulptūra ant jūros kranto. O šiek tiek toliau matosi senasis Recenės sveikatingumo centras.


Nuotraukos iš asmeninio albumo

XIX a. čia veikė šilto jūros vandens vonios, kurių vanduo būdavo prisotinamas angliarūgštės ar pušų ekstrakto. Šiuo metu sveikatingumo centras neveikia, tad pasivaikščiojant paplūdimiu galima žingsniuoti tolyn.

O apeiti visus Jūrmalos paplūdimius yra tikras iššūkis, nes jie driekiasi net 30 kilometrų. Keli iš jų yra pelnę Mėlynosios vėliavos statusą.

Beje, bene vienintelis minusas šiame kurorte – gana įkyrios žuvėdros, kurios kartais įžūliai kėsinasi į lėkštėje esantį maistą, jei valgote lauko terasoje arba pavojingai prašvilpia tiesiai virš galvos.

Na, o apibendrinant galiu pasakyti, kad norint atitrūkti nuo intensyvaus darbo ritmo, savaitgalio poilsiui tikrai verta rinktis Jūrmalą. Tai nėra toli, jautiesi beveik kaip namie, tačiau kartu pajauti ir tikrąjį poilsio džiaugsmą.

Svajonių darbą siūlęs projektas „Profesionalus atostogautojas“ – patrauklių atostogų pasiūlymų tinklalapio Noriunoriunoriu.lt ir personalo atrankos bendrovės „CV Online“ kartu rengtas konkursas. Jį laimėjo kaunietis Saulius Kromalcas, įveikęs daugiau 600 konkurentų. Jis ir dar keli gerai atrankoje pasirodę konkurso dalyviai vasarą turėjo galimybę išbandyti daug įspūdingų atostogų pasiūlymų Lietuvoje ir Latvijoje.

Dabar profesionalūs atostogautojai dalijasi savo atostogų įspūdžiais su skaitytojais parengtuose tekstuose ir video.

Užsakymo nr.: PT_72659058

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis