Pirmą kartą „Scanoramoje“ – Deimanto Narkevičiaus kuruojama eksperimentinė kino programa

Lapkričio 3-ąją prasidėjusiame Europos šalių kino forume „Scanorama“ pirmą kartą buvo pristatyta vizualiojo meno kūrėjo, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Deimanto Narkevičiaus kuruojama eksperimentinio kino programa „Tai nutiko čia“.

Šią programą, lapkričio 4-11 d. rodomą Šiuolaikino meno cento kino salėje, sudaro tokių režisierių kaip Salome Lamas, Ieva Epnere, Jean-Marie Straub ir Danièle Huillet, Kevin Brownlow ir Andrew Mollo bei Adam Curtis kūriniai.

Pasak D. Narkevičiaus, šios programos tikslas yra pristatyti kino raidą ir kino kalbą, kuri nėra dominuojanti ar populiari, bet yra labai svarbi. „Jei žmogus nori pramogos, tai pasirinkęs programos „Tai nutiko čia“ filmus to nepatirs. Jo laukia intelektualesnis susitikimas. Juostos atspindi aiškią autorių poziciją, jų pasirinktą kino formą, turinį, idėjos įgyvendinimo būdą. Filmai rimti, bet traukiantys dėmesį, vienaip ar kitaip aktualūs, politiški,” – pasakoja programos sudarytojas D. Narkevičius.

„Kartusis ežeras“
„Kartusis ežeras“
Organizatorių nuotr.

„Tai nutiko čia“ programoje yra devyni kino kūriniai. Kai kurie jų – trumpi, vos 5 minučių, kai kurie – iki poros valandų, sukurti ir prieš daug metų, ir prieš kelerius. Lapkričio 9 d., trečiadienį, bus rodomas Salome Lamas darvas „Eldodaro XXI“ (2016). Lapkričio 10 d., ketvirtdienį, Ieva Epnere „Keturios piramidės briaunos“ (Four Edges Of Pyramiden, 2015), Salome Lamas filmai „Namų vaizdo sistema“ (VHS – Video Home System, 2010-2012) ir „Susidūrmai su kraštovaizdžiu 3X“ (Encounters With Landscape 3X, 2012).

Lapkričio 12 d., šeštadienį, Kevin Brownlow ir Andrew Mollo darbas „Tai nutiko čia“ (It Happened Here, 1963), lapkričio 13-ąją – Adamo Curtis „Kartusis ežeras“ (Bitter Lake, 2015).

„Keturios piramidės briaunos“
„Keturios piramidės briaunos“
Organizatorių nuotr.

Programą remia asociacija LATGA. „Labai džiaugiamės, kad Asociacijos LATGA taryba skyrė finansavimą iš Kūrybinės veiklos fondo „Scanoramos“ eksperimentinio kino programai „Tai nutiko čia“, kurią kuruoja Lietuvos vardą pasaulyje garsinantis mūsų Asociacijos narys Deimantas Narkevičius. Ir apskritai smagu padėti vienam geriausių šalies festivalių, kuris suteikia galimybę gėrėtis tikru kinu iš įvairių Europos šalių. Juolab kad mūsų asociacija su daugeliu šių šalių kolektyvinio administravimo organizacijų turi ilgametę bendradarbiavimo patirtį ir atstovauja jiems priklausančių kino srities autorių teisėms Lietuvoje“, – sako Asociacijos LATGA Audiovizualinių kūrinių poskyrio vadovė Vilma Juraškienė.

Bilietus į ŠMC kino salėje vykstančius „Scanorama“ seansus galima įsigyti ŠMC kasoje likus valandai iki seanso.

Šiemet Europos šalių kino forumas „Scanorama“ vyksta lapkričio 3–20 dienomis, Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis