Aktorės V. Mockevičiūtė ir N. Varnelytė kviečia į spektaklį apie Lazdynų Pelėdą

Teatro sąjunga savo renginių programą papildė dar viena nauja programa - aktorių kameriniais spektakliais pagal lietuvių klasikos kūrinius. Gegužės 15 d. (pirmadienį), 18 val. teatro publika kviečiama į aktorių Vitalijos Mockevičiūtės ir Neringos Varnelytės spektaklį „Lazdynų Pelėda”.

Šis kūrybinis duetas žiūrovams jau pažįstamas iš Lietuvoje bei užsienyje daug karto rodyto spektaklio „Dzūkės“, kurio premjera 2013 m. įvyko Teatro sąjungoje. Naujasis talentingų aktorių kūrinys atvers intriguojantį kitų dviejų moterų menininkių – Lazdynų Pelėdos slapyvardžiu pasirašinėjusių seserų Ivanauskaičių – gyvenimo ir kūrybos kelią.

Idėja kurti spektaklį aktorėms užgimė dažnai vaikštant pro Lazdynų Pelėdos skverą Vilniuje, kuriame nuo 1995 metų stovi Dalios Matulaitės kurtas bronzinis paminklas „Seserys“, vaizduojantis rašytojas seseris Sofiją Ivanauskaitę-Pšibiliauskienę (1867–1926 m.) ir Mariją Ivanauskaitę-Lastauskienę (1872–1957 m.).

Organizatorių nuotr.

Lazdynų Pelėda – tai unikalus reiškinys lietuvių literatūroje, kadangi vienu slapyvardžiu pasirašinėjo dvi seserys. Šis faktas paaiškėjo tik po vyresniosios sesers Sofijos Pšibiliauskienės mirties. Tiek literatūrine, tiek socialine prasme, rašytojos Ivanauskaitės mūsų visuomenėje nepelnytai užmirštos, todėl aktorės N. Varnelytė ir V. Mockevičiūtė pasiryžo atkurti jų sudėtingo, moteriškai dramatiško (abiejų seserų šeimos iširo), bet literatūrine kūryba ir veikla prasmę įgavusio gyvenimo vaizdą.

„Įdomu panagrinėti faktus ir pamėginti pažvelgti giliau ir išsamiau, kokią vietą seserų kūrybiniame ir asmeniniame gyvenime užėmė lietuvių kultūros šviesulys Povilas Višinskis, taip pat įtakojęs Žemaitės ir Šatrijos Raganos kūrybą ir asmenybes” – aptardamos scenarijaus ypatumus, pasakojo autorės.

Spektaklyje vaidina aktorės Neringa Varnelytė ir Vitalija Mockevičiūtė, spektaklį lydi gyva fleitos muzika, atliekama fleitininkės Žibutės Valkaitytės.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis