Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro vasaros festivalis atidaromas džiazo ritmu

Birželio 1 d. Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro organizuojamą Vasaros festivalį Vilniaus paveikslų galerijoje atidarys bendras simfoninio orkestro ir džiazo muzikantų koncertas „Džiazuojanti klasika su simfoniniu orkestru“.

Jame muzikantai klausytojus pakvies į klasikinę muziką pažvelgti kitaip ir naujoje šviesoje išvysti žymiausius J. S. Bacho, C. Saint-Saënso, G. Bizet, A. Vivaldi, M. Ravelio ir kitų žymiausių klasikos kompozitorių kūrinius.

Nors seserų pianistės Rūtos Buškevics ir smuikininkės Saulės Rinkevičiūtės sumanytas ir šešis klasikos bei džiazo atlikėjus vienijantis projektas „Džiazuojanti klasika“ sėkmingai gyvuoja jau ne pirmus metus, tačiau tik visai neseniai jis pirmąsyk pristatė atnaujintą programą kartu su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, diriguojamu Gintaro Rinkevičiaus. Pianistė R. Buškevics džiaugiasi, kad specialiai simfoniniam orkestrui pritaikyta iš garsiausių klasikos kompozitorių kūrinių sudaryta koncerto programa pasipildė naujomis spalvomis.

Organizatorių nuotr.

„Vilniaus paveikslų galerijos kiemelyje atliksime specialiai aranžuotus J. S. Bacho, C. Saint-Saënso, G. Bizet, A. Vivaldi, M. Ravelio ir kitų žymiausių klasikos kompozitorių kūrinius, papildytus džiazo elementais. Šių kūrinių skambesys, juos atliekant kartu su simfoniniu orkestru, neabejotinai yra įspūdingesnis negu buvo mums grojant šešiese – tai nustebino net mus pačius“, – apie koncerto programą pasakojo projekto „Džiazuojanti klasika“ sumanytoja R. Buškevics.

Atlikėja tikina, kad džiazui būdingos laisvos improvizacijos klasikinei muzikai suteikia žavesio ir priartina ją prie klausytojų. „Manau, tokios muzikos ypač gera klausytis vasarą. Tai nėra džiazas tikrąja to žodžio prasme, bet be džiazo nebūtų tokio muzikinio paveikslo, koks yra dabar“, – kalbėjo pianistė R. Buškevics.

Organizatorių nuotr.

Paklausta apie darbą kartu su tėčiu dirigentu G. Rinkevičiumi, smuikininkė S. Rinkevičiūtė sako, kad tame mato tik privalumus: „Darbas su tėčiu yra viskas viename – ir palaikymas, ir paskatinimas, ir patarimas – jis būtinai pasakys savo nuomonę, ko, galbūt, sau neleistų, dirbdamas su kitais atlikėjais“, – pasakojo muzikantė. Šalia to, seseris džiugina ir ypatingas su tėvu siejantis ryšys. „Scenoje net žiūrėti nereikia, nesvarbu – matysiu tėtį ar nematysiu, žiūrėsiu į jį viena akim ar nusisukus būsiu – vis tiek mes būsim kartu. Vis tiek įstosim kartu. Taip yra – mes jaučiam vienas kitą, nereikia susitarti“, – yra sakiusi S. Rinkevičiūtė.

Organizatorių nuotr.

Projektas „Džiazuojanti klasika“ vienija šešis profesionalius muzikantus – seseris pianistę R. Buškevics ir smuikininkę S. Rinkevičiūtę bei džiazo atlikėjus smuikininką Tadą Dešuką, kontrabosininką Eugenijų Kanevičių, akordeonininką Nerijų Bakulą ir perkusininką Vytį Vainilaitį. Birželio 1 d. koncerte „Džiazuojanti klasika su simfoniniu orkestru“ prie muzikantų prisijungs ir Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, diriguojamas G. Rinkevičiaus.

Organizatorių nuotr.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis