XX tarptautinis akordeono festivalis žada malonių netikėtumų

Didžiausios akordeono meno šventės Lietuvoje rengėjai žada, kad apsilankius bent keliuose festivalio koncertuose, žymiai padidės akordeono koncentracija kraujyje. Tai pasireikš pozityvių emocijų antplūdžiu, romantiškų jausmų pliūpsniais ir beribės fantazijos proveržiais.

Tereikia pasirinkti mėgstamą akordeono muzikos žanrą ir į koncertą ateiti be išankstinių nuostatų.

Ypač įdomūs ir netikėti – pirmas bei paskutinis festivalio koncertai.

Lapkričio 10 dieną Šv. Kotrynos bažnyčioje charizmatiškoji Suomijos akordeonistė Johanna Juhola klausytojus pakvies tapti žiūrovais, mat visą jos solinį pasirodymą lydės įsivaizduojami draugai – Imaginary friends, nuolat šmėžuojantys projekcijose.

Suomijos akordeonistė Johanna Juhola
Suomijos akordeonistė Johanna Juhola
Organizatorių archyvas

Šios atlikėjos išskirtinumą spėjo įvertinti didžiulė Europos auditorija - 2007 metais jai buvo patikėta atidaryti Helsinkyje vykstantį Eurovizijos dainų konkursą.

Suomijos akordeonistė Johanna Juhola
Suomijos akordeonistė Johanna Juhola
Organizatorių archyvas

Festivalį uždarys ketveriukė iš Švedijos, grojanti roką, folką ir dar kažką neapsakomo – Lars Karlsson Band. Ši grupė ne kartą sėkmingai šturmavo Švedijos radijo topų viršūnes, ir nuostabiausia yra tai, kad Larso Karlssono grupėje niekas nedainuoja, o pagrindinis balsas yra... diatoninė armonika, savo melodijomis galinti prakalbinti net akmenį.

Iki tol nė vienam instrumentiniam kūriniui nebuvo pavykę peržengti Švedijos radijo topų barjero. Iškalbingoji armonika su roko grupe karaliaus Šv. Kotrynos bažnyčioje lapkričio 24 dieną.

Kaip visuomet, kažkas festivalyje pasirodo pirmą kartą, o kai kurie atlikėjai grįžta į lietuvišką sceną, ankstesniuose koncertuose sulaukę didžiulio publikos susidomėjimo. Vienas jų – akordeono legenda iš Vokietijos Stefan Hussong, anot kritikų, J. S. Bachą interpretuojantis geriausiai nuo Gleno Guldo laikų, o ir viską grojantis taip, kad akordeoną galima laikyti labiausiai užkrečiančiu instrumentu pasaulyje.

Šio scenos riterio akordeono meno paslaptys – lapkričio 23 dieną Organum koncertų salėje. Taip pat po kelerių metų pertraukos į Lietuvą grįžta italų džiazo grandas Luciano Biondini, drauge su trimitininku Fabrizio Bosso pakviesiantis mėgautis Viduržemio prieskoniais pagardinta itališka improvizacine muzika. Lapkričio 21 dieną Šv. Kotrynos bažnyčioje vyksiantis dueto koncertas patiks mėgstantiems intriguojančius džiazo standartų rebusus.

Visai kitoks džiazo skambesys klausytojus pasitiks Rotušėje lapkričio 20 dieną. Intensyviai koncertuojantys su world jazz projektais prancūzų akordeonistas Jean Louis Matinier ir gitaristas Kevin Seddiki pasirodyme Vilniuje padovanos puokštę ritmų, sąskambių ir nuotaikų iš įvairiausių pasaulio kampelių. Kevino gitara dažnai virsta perkusiniu instrumentu, suteikdama jų atliekamai muzikai egzotiškumo.

Šių metų festivalio lyrinė kulminacija – lapkričio 14 dieną šv. Kotrynos bažnyčioje. Tai italų bandonininko Daniele di Bonaventura ir pianisto Giovanni Cessarelli programa Mare Calmo, įkvėpta jūros reginių. Autorinė dueto muzika skirta romantiškų pojūčių išsiilgusiems klausytojams, kurių širdis atrakina burtažodis - tango.

Atskirai reikia paminėti dviejų svečių iš Lenkijos koncertus. Kaimyninės šalies akordeonistai vis rimčiau įsitvirtina akordeono pasaulio elite, ir šiemetiniame festivalyje girdėsime įsimintinus jų pasirodymus. Lapkričio 11 dieną LMTA didžiojoje salėje gros Bartosz Kolsut, o 22 dieną – Тamstos klube skambės pašėlusių akordeonistų, pasivadinusių Buttonhacker sceniniu slapyvardžiu, muzikinės išdaigos.

Tradiciškai festivalyje pasirodys ir lietuvių akordeonistai. Šįkart tai bus solidžiausios LMTA studentų pajėgos, savo pasirodymo detalių neatskleisiančios net festivalio meno vadovui. Likime suintriguoti ir mes – nepraleiskime progos pasiklausyti geriausio jaunimo – festivalio jubiliejaus proga šis koncertas yra dovanojamas publikai.

Iki susitikimo XX tarptautinio akordeono festivalio koncertuose!

Daugiau informacijos ir programą rasite čia.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis