Akordeono princese tituluojama J. Juhola surengs įspūdingą pasirodymą Vilniuje

XX Tarptautinis akordeono festivalis “Vilnius 2017” lapkričio 10-24 dienomis, kviečia kartu švęsti Jubiliejinius metus. Jūsų laukia išskirtiniai atlikėjų koncertai ir teatriniai performansai, o žanrų gausa nuo klasikinės, akademinės, elektroninės, eksperimentinės muzikos iki džiazo, tango, klezmer ir pop projektų, suteiks plačias pasirinkimo galimybes net pačiam įnoringiausiam klausytojui.

Lapkričio 10 d. 19 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje, dvi savaites trunkančio, žaižaruojančio stiliais ir instrumentų įvairove, festivalio programą pradės muzikos iliuzijų ir šviesų šou projektas Johanna Juhola & Imaginary Friends.

Suomijos akordeono princesė Johanna Juhola ir gimtinėje, ir Europoje yra tokia populiari, kad jai patikėta atidaryti Helsinkyje 2007 metais vykusią Euroviziją.

Šios fenomenalios atlikėjos įvaizdis, primenantis Pepę Ilgakojinę bei jos žaismingi muzikiniai pasakojimai, lydimi įtaigios garso režisūros bei išradingų projekcijų, žiūrovą nukelia į vaizduotės užribius ir įkrauna džiugesio baterijas.

Johannos Juholos kūrybos ir grojimo maniera peržengia bet kokias stilių ir žanrų sienas,- vaizdžiai tariant, jos meistriškumas tiesiog plevena virš bet kokio apibrėžtumo.

Suomijos akordeonistė Johanna Juhola
Suomijos akordeonistė Johanna Juhola
Organizatorių archyvas

Kerinčiai besišypsanti virtuozė garsais ir vaizdais žongliruoja taip, kad tampa nebeįmanoma ir net nebesinori atskirti, kiek jos pasirodyme yra autoironijos ir kiek – vaikiškumo.

Jos kompozicijose persipina paraleliniai argentinietiško ir suomiško tango pasauliai, atvedantys prie melancholiškų šiaurietiško folkloro ištakų ir susiliejantys su saulėta ir flirtuojančia pop muzika bei iškalbinga elektronika. Jos istorijos pasakoja išgalvotus nuotykius, pavyzdžiui, apie meilės romaną tarp vairuotojo ir navigacinės įrangos, apie šlubą tango šokėją, dainuojantį banginį ar begemotą šokių aikštelėje.

Suomijos scenoje Johanna Juhola gerai žinoma dėl savo bendradarbiavimo su tokiomis grupėmis kaip Tango-orkesteri Unto, Las Chicas del Tango, Troka ar Spontaani Vire, taip pat gausiu būriu atlikėjų.

Ji stebina savo energija ir našumu: leidžia muzikinius albumus, koncertuoja tarptautinėse scenose, nuolat kuria muziką teatrui, cirkui, filmams, televizijai bei savo projektams, kuriuose siekia atskleisti visą akordeono potencialą ir plėtoti originalų stilių.

Suomijos akordeonistė Johanna Juhola
Suomijos akordeonistė Johanna Juhola
Organizatorių archyvas

Johannos Juholos muzikiniai ieškojimai prasidėjo jau vaikystėje, kai pianino pamokas ji iškeitė į švokščiančias akordeono dumples ir blizgius mygtukus.

Būdama 22 metų ji laimėjo pirmąją vietą tarptautiniame A. Piazollos konkurse. Po dvejų metų ji vėl laimėjo A. Piazollos konkursą, jau kaip dueto su Milla Viljamma narė – netrukus atsirado ir debiutinis jųdviejų albumas "Piazolla Passage".

2006 metais atlikėja sulaukė didžiulio dėmesio kaip kompozitorė: išleido solinį albumą "Miette" bei prisidėjo prie šiuolaikinės – klasikinės - tradicinės folk muzikos grupės „Troka“ kompaktinės plokštelės "Raharinki" kūrimo. Jos populiarumo kreivė šoktelėjo aukštyn, kai 2007 metais milijonai žmonių visame pasaulyje pamatė jos kompoziciją "Fantasiatango", kuria ji atidarė Eurovizijos dainų konkursą Helsinkyje.

Daugiau informacijos ir programą rasite čia.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis