„Scanoramoje“ – dvi didelio dėmesio sulaukusios premjeros

Penktadienio vakaras „Scanoramos“ žiūrovams buvo itin dosnus.

*„Charmsas“

Europos šalių kino forume „Scanorama“ penktadienio vakarą pirmą kartą žiūrovams Lietuvoje pristatė bendras Rusijos, Lietuvos ir Makedonijos gamybos filmas „Charmsas“.

„Charmsas“
„Charmsas“
Organizatorių nuotr.

Vaidmenis šioje juostoje sukūrė lietuvių aktoriai Aistė Diržiūtė ir Darius Gumauskas, kurie ir pristatė savo filmą gausiai susirinkusiems žiūrovams. Tarptautiniame Šanchajaus kino festivalyje filmas šiemet įvertintas prizais už geriausią scenarijų ir geriausią operatoriaus darbą.

„Charmsas“
„Charmsas“
Organizatorių nuotr.

Filme pasakojama apie poetą, rašytoją ir dramaturgą Daniilą Charmsą, gyvenusį praeito šimtmečio pirmoje pusėje. Jis tiki esąs genijus, bet jo darbų nepublikuoja. Jis myli moteris, bet šios ne visuomet jį supranta.

Ivan Bolotnikov
Ivan Bolotnikov
Organizatorių nuotr.

Elegantiškasis dendis Daniil Yuvachov pasivadina Charmsu – vardu, kuris paveikus kaip ir jo išvaizda. Nuolatinis svečias nesibaigiančiuose literatūriniuose susitikimuose ir skandalistas. Gyvendamas visuomenėje, jis nėra jos dalis ir todėl leidžiasi į kovą su pasauliu, kuriame jis jaučiasi uždarytas.

Filmo anonsas: https://www.youtube.com/watch?v=njfqJ98uMqY.

* „Nuolankioji“

Penktadienio vakarą „Scanoramoje“ vyko ir ukrainiečių režisieriaus Sergejaus Loznicos filmo „Nuolankioji“ premjera. Prieš seansą režisierius su gerbėjais susitiko „Kino klubo“ diskusijoje, kurioje, talkinant Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto profesorei Natalijai Arlauskaitei, papasakojo apie savo kūrybos vingius ir filosofiją.

Vakaro akimirkos:

„Į Lietuvą keliems mėnesiams grįžtu kasmet, nes prie visų mano filmų savo darbu prisideda Lietuvos kino industrijos profesionalai. Mano komanda Lietuvoje kasmet vis auga, todėl man visuomet malonu čia grįžti“, – kalbėjo S. Loznica.

Bendro Prancūzijos, Vokietijos, Nyderlandų ir Lietuvos darbo kūrybinėje grupėje – gausu puikiai pažįstamų lietuvių vardų. Filmą montavo Danielius Kokanauskis, garso režisūra rūpinosi nuolat Lietuvoje gyvenantis Vladimiras Golovnickis, režisieriui aktorių atrankoje talkino Giedrius Tamoševičius, filmą prodiusuoja už sėkmingų tarptautinių ryšių plėtojimą Sidabrinės gervės apdovanojimą pelniusi prodiuserė Uljana Kim.

Į „Nuolankiosios“ premjerą gausiai rinkosi žinomi Lietuvos kultūros atstovai, kurių gretose – kino, televizijos ir teatro aktorius Juozas Budraitis, aktorė Nijolė Narmontaitė, režisierius Ignas Jonynas, Seimo narys konservatorius operos solistas Vytautas Juozapaitis, režisierė Giedrė Žickytė, kino kritikė Izolda Keidošiūtė ir kiti. Filmą pažiūrėti atėjo ir „Scanoramos“ konkursinės programos režisieriai bei komisijos nariai.

„Nuolankioji“ – tai kafkiška kelionė po šiuolaikinės Rusijos pasąmonę, pilną žiaurumo, absurdo ir vidinių prieštaravimų. Istorija pasakoja apie moterį iš mažo Rusijos miestelio. Bausmę kalėjime atliekančiam vyrui ji išsiunčia paketą, kuris netikėtai grįžta su prierašu „grąžinti siuntėjui“. Nesuprantanti grąžinimo priežasties, moteris ryžtasi keliauti į tolimame šalies užkampyje esantį kalėjimą ieškoti teisybės. Kaip teigia pats S. Loznica, prireikė kelerių metų, kol pavyko sudėlioti visą istoriją, tačiau vaizduojamos herojės portretas jam buvo ryškus nuo pat pradžių – stoiška ir bejėgiška moteris filme nė karto nenusišypso.

Filmo anonsas: https://youtu.be/3swpj3bhqak.

Europos šalių kino forumas „Scanorama“ vyksta lapkričio 9–26 dienomis, Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis