Vilniuje dainuos tenoras iš Gruzijos

Šią savaitę į Vilnių atvyksta žymus gruzinų tenoras Otaras Jorjikia. Sausio 6 d. „Bohemos“ spektaklyje Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre jis atliks Rudolfo, o sausio 11 d. „Traviatoje“ – Alfredo partijas.

Otaras Jorjikia jau vaikystėje buvo vadinamas vokalo vunderkindu. Jo tėvai greitai atkreipė dėmesį, kad kitus kieme šūkaujančius vaikus kaimynai tildydavo, bet penkiamečio Otaro patys prašydavo padainuoti.

Iš pradžių berniukas savo talentą lavino gruzinų liaudies dainų ansamblyje. Tačiau muzika anaiptol nebuvo vienintelis jo užsiėmimas: judrus vaikas pasižymėjo kaip geras futbolininkas, pasvajodavo ir apie kino aktoriaus karjerą. Todėl baigęs mokyklą įstojo į Vienos scenos menų studiją, o besimokydamas joje tapo garsaus tenykščio Muzikų sąjungos choro nariu. 2007 m. sugrižęs į tėvynę, nedvejodamas ryžosi operinio dainavimo studijoms Tbilisio valstybinėje Vano Sarajishvili konservatorijoje.

Dar studijuodamas 2011 m. tapo Tbilisyje rengiamo Lado Ataneli, garsaus gruzinų baritono, vardo tarptautinio vokalistų konkurso laureatu. 2012 m. Italijoje tobulinosi pas profesorius Eddą Moser ir Renato Brusoną. 2013 m., baigęs konservatoriją, buvo priimtas į Tbilisio valstybinį Zakaria Paliashvili operos ir baleto teatrą. 2014-aisiais jame ir debiutavo Don Alvaro vaidmeniu Giuseppe‘s Verdi operoje „Likimo galia“.

Tais pačiais metais O.Jorjikia tapo Italijoje, Buseto miestelyje netoli Parmos, rengiamo tarptautinio konkurso „Voci Verdiane“ (Verdžio balsai) finalininku ir gavo Alfredo vaidmenį trijų Italijos miestų (Bolonijos, Parmos ir Buseto) teatrų drauge rengtame G.Verdi „Traviatos“ pastatyme. Taip prasidėjo tarptautinė jo, kaip operos solisto, karjera. Ji smarkiai pasistūmėjo į priekį per 2016-2017 m. sezoną, kai O.Jorjikia gavo galimybę tobulintis Ciuricho operos studijoje. Jam, kaip perspektyviam tenorui, šiame teatre buvo suteikta galimybė dainuoti G.Verdi operose „Don Karlas“, „Makbetas“, „Kaukių balius“, taip pat dalyvauti atliekant to paties kompozitoriaus „Requiem“.

2016 m. O.Jorjikia laimėjo pirmąją premiją Maskvoje vykstančiame tarptautiniame Galinos Višnevskajos operos solistų konkurse. Tais pačiais metais tenoras debiutavo Sankt Peterburgo Marijos teatro scenoje pastatytoje G.Verdi operoje „Simonas Bokanegra“, kurioje pagrindinę partiją atliko Plácido Domingo.

2017-ųjų pradžioje O.Jorjikia kaip Alfredas G.Verdi „Traviatoje“ debiutavo Maskvos Didžiajame teatre, tų pačių metų rudenį kaip Hercogas G.Verdi „Rigolete“ – Varšuvos Didžiajame teatre. O jau netrukus, 2018 m. kovą, tenoras debiutuos ir Sidnėjaus operoje savo mėgiamu Don Chozė vaidmeniu Georges Bizet operoje „Karmen“.

Vilniuje jį pirmą kartą išgirdome 2016 m. gruodį dainuojantį Alfredo partiją operoje „Traviata“. 2018 m. sausį O.Jorjikia Vilniuje pakartos ne tik šį, nuo karjeros pradžios jį lydintį operos vaidmenį, bet ir įgyvendins savo seną svajonę – pirmąkart dainuos Rudolfo partiją Giacomo Puccini operoje „Bohema“. Tiek „Bohemoje“, tiek „Traviatoje“ pagrindine tenoro iš Gruzijos partnere taps lietuvių scenos primadona Viktorija Miškūnaitė, šiuose spektakliuose dainuosianti Mimi ir Violetos partijas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis