Mikė Pūkuotukas ir jo draugai įsikurs Klaipėdoje

Kovo mėnesį Klaipėdos dramos teatre – spektaklio visai šeimai premjera: režisieriaus Pauliaus Tamolės „Pūkuotuko pasaulis“ pagal to paties pavadinimo britų rašytojo A. A. Milne‘o pasaką.

Paskutiniai paruošiamieji darbai spektakliui vyko šventinę Kovo 11 dieną: režisierius, vaizdo projekcijų režisierius Tomas Smulkis ir operatorius Vytautas Jurevičius motoriniu laivu plaukė Danės upe ir filmavo vaizdus spektakliui. Su teatru maloniai bendradarbiavo Klaipėdos miesto savivaldybė ir policija; trumpam buvo sustabdytas eismas ir pakeltas Pilies tiltas – kad galėtų praplaukti „Pūkuotuko laivas“.

A. Kubaičio nuotr.

Pagal režisieriaus ir kūrybinės komandos sumanymą, Pūkuotukas ir jo draugai įsikurs Klaipėdos mieste, o Mikė gyvens teatre – teatras ir bus jo „giria“. Su režisieriumi darbuojasi scenografė, kostiumų dailininkė Lauryna Liepaitė (jie adaptavo kūrinį scenai), kompozitorė Agnė Matulevičiūtė, kino režisierius klaipėdietis Tomas Smulkis. Žiūrovai pamatys aktorius Artūrą Lepiochiną (Mikė), Karoliną Kontenytę (Paršelis), Rimantą Pelakauską, Reginą Arbačiauskaitę, Simoną Šakinytę, Donatą Stakėną. O pasakotojo balsas, kuriuo seks pasakos žiūrovai ir kuris žiūrovams seks pasaką, - visiems gerai pažįstamo ir pasiilgto maestro Vytauto Paukštės.

Sausį teatre įvyko „Pūkuotuko pasaulio“ kūrybinės dirbtuvės, jose dalyvavo 5-10 metų vaikai su tėveliais: bendraudami su jais kūrėjai sužinojo, kokios Klaipėdos vietos įsimintiniausios Klaipėdoje, o vaikai jas piešė. Ryškiausius jų įspūdžius matysime spektaklyje. Žiūrovai sėdės ne salėje kaip įprasta, bet pačioje veiksmo erdvėje, tarsi „girioje“, bus apsupti vaizdų ir garsų. Garsine spektaklio atmosfera rūpinasi kompozitorė Agnė Matulevičiūtė, kartu su režisieriumi kūrusi garsinį apipavidalinimą spektakliui „Be skambučio“ (2017).

Spektaklio kūrėjus miesto istorijos klausimais konsultavo Klaipėdos pilies muziejaus istorikai, bendradarbiavo ir Jūrų muziejaus darbuotojai. Pasak scenografės, jie pasirinko rodyti miesto vietas ir pastatus, išlikusius po 1854 m. Klaipėdos Didžiojo gaisto ir smarkiai nesikeitusius – būtent po jo susidarė toks senamiesčio vaizdas, kokį matome dabar. Tad po spektaklio tėvams ir mokytojams bus puiki proga su vaikais pasidomėti miesto istorija, daugiau sužinoti apie dėmesį patraukusius pastatus, galbūt užsukti į muziejų. Spektaklis nuo pačios kūrimo pradžios – interaktyvus ir edukacinis.

Režisierius Paulius Tamolė, Lietuvos nacionaliniame dramos teatre drauge su Lauryna Liepaite sukūręs vaikų pamėgtą spektaklį „Raudonkepurė“ pagal J. Pommerat pjesę (2016 m.) kviečia į spektaklį ateiti visą šeimą ir patirti nuotykių Pūkuotuko pasaulyje: pažinti Klaipėdą jo ir jo draugų akimis. Jauniesiems spektaklio kūrėjams labai svarbus bendradarbiavimas ir bendravimas, šia nuotaika jie užkrėtė teatro komandą, subūrė ir sudomino ne tik tėvus su vaikais, bet ir skirtingų kartų aktorius.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis