Romanas pasiilgusiems romantikos ir švelnios, subtilios erotikos. Laimėkite!

Ši knyga – debesų lengvumo kelionė laiku į septintojo dešimtmečio Prancūziją.

Pirmą kartą lietuviškai pasirodė amerikiečių rašytojo Jameso Salterio (1925–2015), laikomo vienu puikiausių literatūros stilistų, žymiausias kūrinys „Žaidimas ir pramoga“ (A Sport and a Pastime).Leidyklos KITOS KNYGOS nuotr.Prancūziškos dvasios romanas – ne tik literatūros gurmanams, bet ir visiems, pasiilgusiems lėto, meditatyvaus skaitymo malonumo: autorius pastebi mažiausių kasdienybės detalių grožį, kiekvieną sakinį apgalvoja iki smulkmenų. Ši knyga – debesų lengvumo kelionė laiku į septintojo dešimtmečio Prancūziją.


Ambicingas, išvaizdus amerikietis Dynas ir jauna prancūzė Ana Mari senoviniu automobiliu „Delage“ nerūpestingai keliauja po Prancūziją. Jis – neseniai metęs Jeilio universitetą, nes buvo pernelyg nuobodu ir lengva. Ji – tiesiog mergina iš tylaus it bažnyčia miestelio, į kurį jis atsitiktinai užsuka. Jų meilė – kūniška, bet ir nekalta.


Ana Mari Dynui – tarsi pati jo dievinama Prancūzija – nepasotinamas ilgesys ir nenumaldomas troškimas. Istoriją pasakojantis Dyno draugas mielai atsidurtų jo vietoje: Dynas yra kaip jo svajonių „aš“. Čia įsitraukia vaizduotė, tikrovė susilieja su geismo fantazija. Tik automobilis skolintas, o pinigų lieka visai nedaug...


„Gauloise“ cigarečių dūmai. Vaizdai pro automobilio langus. Viešbučiai, kuriuose apsistoja Ana Mari ir Dynas. Ir laikinumo jausmas. Švelniai melancholiška atmosfera. Meistriškai perteikiamos būsenos: Dynas ir Ana Mari – tarsi atskiri ir labai skirtingi, bet vienas kitą traukiantys pasauliai. Ilgainiui ima kauptis įtampa, pranašaujanti dramą.


Anot autoriaus, šios knygos atspirties taškas – mergina, kurią jis pažinojo, būtent ji yra pagrindinė knygos priežastis. Tačiau jis siekė neaprašyti visko per daug realistiškai ir pasirinko pasakotoją, kuris kalba įsivaizduodamas svetimą istoriją, pavydėdamas šauniajam Dynui, vujaristiškai stebėdamas per fantazijos šydą...


***

Užpildykite anketą ir laimėkite Jameso Salterio romaną „Žaidimas ir pramoga“. Apdovanosime 5 konkurso dalyvius.


Prizas lauks redakcijoje Vilniuje.


Prašome susipažinti su Konkurso taisyklėmis ir įmonės Privatumo politika.

Jau užpildė - 161

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis