Jautri, sukrečianti ir pamokanti knyga, galėsianti padėti susidoroti su netektimi ar kita skaudžia gyvenimo krize

Franko Ostaseski knyga „Penki kvietimai“: jautriai apie mirties prigimtį ir prasmingą gyvenimą

Tokių knygų kaip ši – ką tik pasirodžiusi Franko Ostaseskio „Penki kvietimai“ (iš anglų kalbos vertė Vita Mikelionienė, išleido Lietuvos Rašytojų sąjungos leidykla) – lietuviškai dar neturėjome.

Išmintinga, jautri, sukrečianti, įžvalgi ir pamokanti knyga – galėsianti padėti bet kuriam žmogui susidoroti su netektimi ar kita skaudžia gyvenimo krize.knyga
knyga
Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos nuotr.„Sykį važinėdamas dviračiu Neries pakrantėje klausiausi Franko kalbos iš zencast.org. Taip užbūrė jo istorijos, kad tekdavo net sustoti. Jaudinantis žmoniškumas, aiškumas ir drąsa. Lyg autorius rašytų būdamas anapus gyvenimo ir mirties. Rekomenduoju nelaukti kitos progos perskaityti šią knygą“, – apie „Penkis kvietimus“ sako žurnalistas, visuomenės veikėjas, lektorius, viešojo kalbėjimo konsultantas, Vilniaus Zen centro narys Rytis Juozapavičius.

Gegužės 20 dieną, 18 val. Vilniaus apskrities viešojoje Adomo Mickevičiaus bibliotekoje Rytis Juozapavičius drauge su „Hospice“ paramos fondo vadove Agne Zuokiene, bendrosios praktikos slaugytoja Laima Baršauskiene ir pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) projektų vadovu Virginijumi Šauliu pristatys Frako Ostaseski knygą „Penki kvietimai“.


Frankas Ostaseski – pasaulyje pripažintas atjaučiamosios slaugos mokytojas, vienas iš Zeno hospiso projekto San Fransiske steigėjų, prie mirties slenksčio palydėjęs daugiau nei tūkstantį žmonių. Išgryninęs pamokų, gautų dirbant šį svarbų darbą, esmę, jis siūlo išminties gaires, rodančias kelią radikalių gyvenimo permainų link. Už ilgametę pagalbą mirštantiesiems ir jų šeimoms F. Ostaseskiui pagarbą yra išreiškęs Dalai Lama.Frankas Ostaseski
Frankas Ostaseski
Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos nuotr.Didžiulę patirtį, aprašytą knygoje „Penki kvietimai“, galėjo sukaupti tik bebaimis, ramus ir pakantus žmogus, radęs kelią į kitų širdis ir apdovanotas talentu papasakoti apie nueitą kelią. Joje pateiktos istorijos – kurias galima suvokti kaip savitiškas paraboles – išmintingos, padedančios įvairias gyvenimo situacijas išgyventi tikslingiau ir išmintingiau.


„Kaip gydytojas neurochirurgas patyriau, kad tie, kurie išties gyveno, geriausiai supranta, jog mirtis – neatsiejama gyvenimo dalis. Frankas Ostaseskis savo išmintingoje knygoje įžvalgiai ir supratingai kalba apie mirties prigimtį ir – tai dar svarbiau – atskleidžia, kaip iš tikrųjų gyventi“ – sako Jamesas R. Doty, neurochirurgijos profesorius, dirbantis Stanfordo universiteto medicinos mokykloje.


Mirtis visą laiką su mumis, kiekvienos praeinančios akimirkos šerdyje. Tai – mūsų slaptoji mokytoja, besislapstanti tiesiog mums prieš akis ir padedanti atrasti visa, kas svarbiausia. Jei nesuvokiame, kad mirsime, iš tikrųjų nė negyvename. „Penki kvietimai“ – tai įkvepiantis gyvenimo prasmės apmąstymas, pasakojimas apie tai, kaip aktyviai ugdant sąmoningą požiūrį į mirtį galima priartėti prie tikrojo savęs.


Nelauk. Viską šiltai priimk, nieko neatstumk. Visiškai įsitrauk į patirtį. Susirask ramią vietą įvykių sūkury. Ugdyk nežinantį protą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis