Robertas Daskevičius pristatė maisto ir fotografijos idėjų knygą “52 kartai”

Fotografas ir tinklaraštininkas, maisto projekto “52 kartai” autorius Robertas Daskevičius prieš pat Kalėdas pristatė to paties pavadinimo maisto ir fotografijos idėjų knygą.

Į beveik 500 išskirtinės spaudos kokybės puslapių sugulė 300 R.Daskevičiaus maisto nuotraukų, 52 unikalūs maisto fotografijos patarimai bei daugiau kaip 200 skirtingų virtuvės šefų receptų. Į antradienio rytą vykusį pristatymą susirinko projekte dalyvavę žinomi virtuvės šefai ir įžymybės.M. Plepio nuotr.Knyga - tai lyg savotiškas dakaras ar bėgimo maratonas. Procesas, kol į vientisą kūrinį sugula didžiulis kiekis medžiagos, reikalauja ne savaitės ir ne mėnesio darbo. Didžiuojuosi, kad visi, kurie prisilietė prie knygos - ir prie jos dirbusi komanda, ir virtuvės šefai, su kuriais per metus įgyvendinau per pusšimtį skirtingų maisto fotosesijų, neskaičiavo darbo valandų ir siekė maksimalaus rezultato. Ir jei lig šiol galvojau, kad atspausdinti tikrai kokybišką ir spaudos raiška stebinančią knygą, kur spaudos galimybės iki galo atskleistų nuotraukas, galima nebent kur nors užsienyje, dabar tokią laikau savo rankose ir didžiuojuosi, kad ji sukurta ir pagaminta čia, Lietuvoje”, - pristatydamas knygą sakė R.Daskevičius. M. Plepio nuotr.Anot jo, knyga “52 kartai” nėra įprasta receptų knyga ar įprastas fotografijų albumas. Tai maisto ir fotografijos idėjų knyga: kaip gaminti, semiantis patirties iš daugiau nei pusšimčio skirtingų virtuvės šefų, užfiksuoti maistą nuotraukose taip, kad norėtumėte jį suvalgyti akimis, ir švęsti gyvenimą kartu su draugais ar šeima. 


Be beveik 300 su skirtingomis idėjomis įamžintų maisto nuotraukų, knygoje pateikiami 200 receptų, skirtų vakarienei su draugais: užkandžiai, pagrindiniai patiekalai, gėrimai ir desertai. “Vieni jų – itin paprasti ir lengvai pagaminami, kitiems prireiks kiek daugiau patyrimo ir kantrybės. Vienus norėsite gaminti nuo A iki Ž, iš kitų gal pasiimsite tik dalį: būdą, kaip paruošti gardų marinatą, įdomų garnyrą ar išskirtinio skonio padažą”, - sako R.Daskevičius. M. Plepio nuotr.Knygoje - ir lygiai 52 unikalūs maisto fotografijos patarimai, gimę iš fotografo patirties fotografuojant maistą ir projektą „52 kartai“. Dauguma jų tiks visiems, kas nors kartais ima į rankas telefoną ar fotoaparatą ir fotografuoja maistą, mėgsta dalintis tokiomis nuotraukomis socialiniuose tinkluose. 


Taip pat knygos skaitytojai ras ir vakarėlių idėjų - kaip netradiciškai praleisti laiką su draugais bei įkvėpimui skirtas fotosesijas, kokioje netikėjote vietoje galėtų vykti vakarienė su draugais. 


Į knygos puslapius sugulė ir projekto “52 kartai”, kurio metu R. Daskevičius kiekvieną savaitę vis su nauja idėja fotografavo skirtingų virtuvės šefų patiekalus, skirtus vakarams su draugais, istorijos ir nuotykiai. M. Plepio nuotr.“Be to, ši knyga - ir unikali mūsų kulinarinio laikmečio istorija, atskleidžianti dabartines gastronomijos tendencijas, madas, parodanti, kokius patiekalus dabar kuria garsiausi ir žinomiausi šalies virtuvės šefai. Tikiu, kad ji bus kaip geras vynas - laikui bėgant taps vis įdomesnė ir dar labiau išskirtinė”, - sako autorius. 

Nuo šiandien knygą “52 kartai” galima įsigyti asmeniniame R.Daskevičiaus tinklalapyje www.52kartai.lt/knyga , netrukus ji pasirodys ir e.knygine knygos.lt

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis