E. Umbrasaitė naujoje knygoje atskleidžia prancūzišką serialo „Seksas ir miestas“ versiją

Kuris iš mūsų nenorėjo patirti tikros ir nesuvaidintos meilės, bent kurį laiką pagyventi romantiškajame Paryžiuje ar tiesiog trumpai pabūti kito žmogaus kailyje?

Visi šie ir dar daugiau troškimų išsipildo naujausioje rašytojos Erikos Umbrasaitės knygoje „Paskolink man savo gyvenimą“. Leidyklos „Alma littera“ išleistame romane autorė su jai būdinga prancūziška elegancija narplioja sudėtingus vyrų ir moterų santykius. E. Umbrasaitės teigimu, knygoje vaizduojama tikra meilė – retas paukštis, kuris gyvenimą paverčia kinu. 


„Paskolink man savo gyvenimą“ – ketvirtoji E. Umbrasaitės knyga. Didelio skaitytojų įvertinimo jau yra sulaukę ir ankstesni jos kūriniai „Vienos krūties istorija“, „Moteris katė ir jaunas mėnulis“, o praėjusiais metais pasirodžiusi knyga „Prancūzija Mon amour“, kurioje pasakojama apie prancūzų meną gyventi, buvo išleista net keletą kartų ir didesniu nei 10 tūkst. egzempliorių tiražu.Leidyklos ALMA LITTERA nuotr.„Aš žinojau, kad Lietuvoje Prancūzija yra labai mylima, bet tikrai nesitikėjau, kad knyga sulauks tokios sėkmės. Po šio malonaus netikėtumo, kartelę sau užkėliau labai aukštai, nes supratau, kad skaitytojai iš manęs tikisi daug, net jei kuriu tik sau pačiai. Ši sėkmė manyje išugdė valią rašyti kasdien, nes iš prigimties esu tingi katė“,– atvirauja autorė.


E. Umbrasaitė sako, kad gyvenimas svajingoje Prancūzijoje tampa nebeatsiejama jos kūrybos dalis, tad šios šalies peizažai dar kartą atgimė ir naujajame kūrinyje.


„Prancūzija iš svajonių šalies man tapo namais, todėl natūralu, kad tai atsispindi ir mano kūryboje. Šį kartą į knygos puslapius skaitytojus įtrauks nenuspėjamas ir visuomet romantiškas Paryžius, kuriame gyvena pagrindinė herojė Lėja. Ji – netrukus keturiasdešimtmetį švęsianti vieniša paryžietė, kuriai visiškai netrukdo vienatvė. Moteris mėgaujasi gyvenimu, lengvais romanais ir nelaukia savo gyvenimo vyro. Ir vis dėlto, likimas Lėjos gyvenimą apvers aukštyn kojomis, tad nežinomos likimo pinklės heroję ir skaitytojus nukels net iki tolimojo Ekvadoro“,– siužeto detales atskleidžia rašytoja.


Autorės teigimu, šis romanas savo netikėtumu, švelniais elegancijos ir erotikos prieskoniais primena garsųjį serialą „Seksas ir miestas“, tik knygoje suguldytos istorijos vyko iš tikrųjų.


„Paskolink man savo gyvenimą“ yra pirmoji neautobiografinė rašytojos knyga. Šį romaną E. Umbrasaitė vadina idealiu pabėgimu nuo realybės ir gyvenimo rutinos bei mano, kad knyga taps desertu intelektualiai sielai.


E. Umbrasaitė neslepia, kad narplioti vyrų ir moterų santykius ją paskatino atsitiktinai nugirstos ar mielai draugių papasakotos neįtikėtinos gyvenimo istorijos. „Vien karjera ar kelionėmis žmogus gyvas nebus. Meilė – vyro ir moters tango – tai gyvenimo variklis, be kurio jis nebūtų toks įdomus. Manau, kad tikra meilė yra kaip egzotiškas ir retas paukštis, kuris atskrenda retai, todėl, kai tai nutinka, nereikia stebėtis, kad gyvenimas tampa kaip kino juosta“.

 

Erika Umbrasaitė – rašytoja, žurnalistė ir viešųjų ryšių specialistė, kuri jau beveik dešimtmetį gyvena Prancūzijos pietvakariuose. Kasdienybėje ji – mažos parduotuvėlės, kurioje galima rasti aukšto lygio juvelyriškos, namų aksesuarų, retų kvepalų, rankų darbo porceliano ir dizainerių kurtų drabužių, savininkė. Laisvalaikiu keliauja ir kolekcionuoja įvairias istorijas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis