Algirdas Toliatas: „Šis menininkų kelias turi kažkokios paslaptingos galios“

2017 metų rudenį autorė su kunigu Algirdu TOLIATU ir fotomenininku, Nacionalinės premijos laureatu Algimantu ALEKSANDRAVIČIUMI penkias dienas ėjo Saksonijos piligriminiu Dailininkų keliu Malerweg.

Lina Ever „Kelyje: 100 000 žingsnių su kunigu Algirdu Toliatu“Leidykla


Kelyje kalbėjosi apie Dievą, žmogų, gamtą, apie tai, kam reikalingas kelias, kaip rasti drąsos juo žengti sąmoningo gyvenimo link.


Knyga sudaryta iš penkių skyrių. Kasdien „Kelyje“ aprašomi vis kitokie gamtos ir žmonių sukurti paminklai, einant nagrinėjamos vis naujos temos – apie tikėjimą ir kūrybiškumą, atjautą ir atleidimą, nuolankumą ir ryžtą, šeimą ir draugystę, pareigą ir pašaukimą. Kunigas čia kalba apie žemiškąjį gyvenimą, apie tai, kaip jį nugyventi prasmingiau ir laimingiau.


Žygeiviai patiria nuotykių, nuovargis įplieskia net konfliktus, apie kuriuos autorė rašo atvirai, kaip ir apie jausmus, kelionės nepatogumus ir savas baimes. Ši knyga – savotiškas kelionės dienoraštis. Joje aprašomi sutikti žmonės, nakvynės vietos, pateikiama kelionės detalių. Linos Ever gamtos aprašymai tokie vaizdingi, kad skaitydami pasijusite, lyg patys keliautumėte vienu gražiausių Vokietijos pėsčiųjų takų, ir galbūt „Kelyje“ taps jūsų kelionės pradžios knyga.


Šis menininkų kelias turi kažkokios paslaptingos galios – atsisukęs atgal staiga pamatai, kad nejučia atradai tai, ko nebūtum nė susapnavęs...

Algirdas Toliatas


Po kelionės labiau pradedi pažinti save – bendravimo išbandymai joje užkamšo landas skersvėjams, o fizinis nuovargis užgrūdina mintį smalsumui. Tad kelionė – lyg pinigėlis į taupyklę: įkritęs praturtina ir sukuria pilnatvės jausmą.

Algimantas Aleksandravičius


Išėjau į kelią, norėdama jį įveikti, ir nesitikėjau, kad kelias įveiks mane. Išvedžiau į jį bendrakeleivius nesitikėdama, kad tai jie mane ves toliau. Keliavau tikėdamasi išgirsti atsakymus, o susirinkau dar daugiau klausimų. Bet atradusi kelią nieko daugiau nenoriu, kaip tik eiti juo toliau.

Lina Ever


Leidykla kviečia į Linos Ever knygos „Kelyje“ pristatymą, vyksiantį spalio 30 d. 18 val. Martyno Mažvydo bibliotekoje. Dalyvauja: Lina Ever, Algirdas Toliatas, Algimantas Aleksandravičius. Renginio vedėjas – komunikacijos specialistas Kristinas Taukačikas.


Lina Ever (g. 1970) – žurnalistė, tinklaraštininkė, rašytoja ir gidė po Berlyną. Išleido keturis romanus: „Objektyve meilė“ (2014), „Ruduo Berlyne“ (2015), „Berlyno romanas“ (2016), „Neišryškinta juostelė“ (2017).


Algirdas Toliatas (g. 1978) baigė Vilniaus kunigų seminariją, studijavo Prancūzijoje, Italijoje. Nuo 2013 m. eina Lietuvos policijos vyriausiojo kapeliono pareigas. Išleido tris pamokslų knygas „Žmogaus

ir Dievo metai“ (2016), „Gerumo liūnas“ (2017), „Šeštas jausmas yra pirmas“ (2018).


Algimantas Aleksandravičius (g. 1960) – Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, Tarptautinės meninės fotografijos federacijos fotografas menininkas (AFIAP), Lietuvos fotomenininkų sąjungos Garbės narys.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis