„Sveikatos biblija: gydomės natūraliomis priemonėmis“

Danguolė, Juozas ir Audrius Vasiliauskai jau yra išleidę knygą „Ilgo gyvenimo paslaptys“ („Alma littera“). Knyga populiari – pasirodo, lietuviai ima rūpintis sveikata ir stengiasi sveikai gyventi ne vartodami vaistus, o gydydamiesi arba stengdamiesi užbėgti kelią ligoms natūraliomis priemonėmis (žolelėmis, masažu, akupunktūra). Juozas Vasiliauskas dar yra išleidęs knygą „Gamtos vaistinė“.

Ši nauja medikų šeimos knyga „Sveikatos biblija: gydomės natūraliomis priemonėmis“ yra tarsi „Gamtos vaistinės“ ir „Ilgo gyvenimo paslapčių“ derinys ir apibendrinimas: joje rasite žinių apie akupunktūrą ir akupresūrą, vaistinius augalus, mankštą, ėjimą šiaurietiškomis lazdomis ir daug kitos naudingos informacijos.

Knyga didelė, net 424 puslapių, kurie užpildyti rašytine ar pieštine informacija, o priešlapiuose įdėti paveikslėliai, kuriuose pavaizduoti energiniai meridianai. Knygoje temos išdėstytos abėcėline tvarka, o suradę jus dominančią temą sužinosite viską. Pavyzdžiui, skaitydami „Širdies arba krūtinės skausmas“ sužinosite apie ligos lokalizaciją, dažniausiai pasitaikančias priežastis, simptomus, rasite rekomendacijas, kaip elgtis užėjus širdies skausmui ir kaip profilaktiškai apsisaugoti nuo tokio pobūdžio negalavimų. Taip pat aprašyta, kaip tokiais atvejais taikyti akupresūrą, aptarti jums galintys padėti vaistiniai augalai, pateikiami receptai.

Ypač naudinga, kad knygoje įdėta paveikslėlių su pavaizduotais meridianais, taip daug lengviau įsivaizduoti, apie ką kalba autoriai. Kiekvienas meridianas priklauso tam tikrai grupei, pavyzdžiui: I grupė. P – plaučių meridianas. Meridianai aptarti labai smulkiai, konkrečiai nurodoma jų vieta ir aprašoma, su kokiais negalavimais konkretus meridianas susijęs. Pavyzdžiui, P9 taijuan (didelis šaltinis), tonizuojamasis taškas.
Vieta: riešo klostėj stipinkaulio gale, duobutėje.
Negalavimai: kvėpavimo organų ligos, akių ligos, miego sutrikimas, galvos skausmas, skausmai viršraktikaulinėje duobutėje, hipotonija (neįprastai žemas kraujo spaudimas), odos ligos. (p. 21)
Suradę jums aktualų meridianą ir matydami paveikslėlį patys galėsite masažuoti būtent tą tašką, kurį reikia. Knygoje taip pat aprašoma, ko nepatartina daryti iškart po taškinio masažo, kada masažuotis nereikėtų, o kada ir išvis negalima. Patariama, kada ir kokį masažą daryti.

„Senovės kanonai siūlo per mėnulio pilnatį atlikti raminamąjį, o per jaunatį – tonizuojamąjį taškų masažą. Nusileidus saulei, masažuojama tik raminamuoju būdu. Esant organo nepakankamumui, masažuojama tonizuojamai, o kai aktyvumas padidėjęs – pasitelkus slopinamąją metodiką.“ (p. 17)
Be masažų šioje knygoje aptariamos ligos: anoreksija, alergija, bronchinė astma, egzema, peršalimo, skrandžio, regėjimo ir kitos. Taip pat aprašomi įvairaus pobūdžio skausmai: galvos, nugaros; kalbama apie kitus negalavimus: nuovargį, nemigą. Be šių naudingų žinių rasite ir daug kitos vertingos informacijos. Daug sužinosite apie bičių produktus ir jų gydomąsias savybes, apie ožkos pieną, vandenį, vitaminus. Knyga naudinga ir tinkama tiek vyresniems, tiek jauniems: joje aprašomos problemos būdingos įvairaus amžiaus žmonėms, be to, pradėti rūpintis savo sveikata niekada ne per anksti, o kad nebūtų per vėlu, reikia susirūpinti sveikata jau šiandien.

Karolina Paukštė

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis