Už Atlanto gyvenantis Lietuvos kunigas ryšį su tautiečiais kuria per knygą

Knygynuose pasirodė antroji kunigo Antano Saulaičio ir Jūratės Kuodytės pašnekesių knyga „Slenkstis: pokalbiai su Antanu Saulaičiu“. Pamąstymų rinkinį apie šiuolaikinio žmogaus vietą pasaulyje išleido leidykla „Alma littera“.

Žymų dvasininką, pedagogą, ištikimą skautą, kurio vardas puikuojasi jau ant kelių knygų viršelių, universitetinės sielovados ir įvairių kitų dvasinės pagalbos centrų žmonėms Lietuvoje steigėją Antaną Saulaitį kalbino katalikų radijo „Mažosios studijos“ bendradarbė, nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos koncertmeisterė Jūratė Kuodytė. Tačiau, priešingai nei gali pasirodyti, pokalbių knyga nėra orientuota vien į aktyvų kataliką, sekmadieniais klūpintį bažnyčioje – puslapiuose atsakymus ras tie, kurie gyvenime priėjo vienokį ar kitokį „slenkstį“.

„Slenkstis gali būti savotiškas perspėjimas, ženklas, kuris sustabdo ir priverčia susimąstyti apie tai, ar tavo tikslas išties prasmingas, teisingas, ar verta jo siekti ir žengti pirmyn. Tik sustojus įmanoma išgirsti sąžinės, o tikintis žmogus pasakytų – Dievo balsą, ir suvokti, ar to tikslo įkūnijimas praturtins tavo ir kitų gyvenimą, o gal atvirkščiai – įskaudins, nuvils, sugriaus susvyravusius tikėjimo, vilties ir meilės pamatus. Slenkstis yra tam tikra riba, kurią kiekvienas žmogus savo gyvenime prieina – „daugiau taip nebegaliu, dvasia kenčia“. Tada reikia nuspręsti – žengti per slenkstį į kitą pusę ar likti šiapus“, - metaforišką knygos pavadinimo prasmę aiškina pokalbių autorė Jūratė Kuodytė.

Dvasininkas naujausioje pokalbių knygoje svarsto apie skyrybas, senatvę, ligas, įvairias modernaus gyvenimo sukuriamas įtampas. Taip pat dalijamasi mintimis apie gyvenamąją žmogaus aplinką ir apie tai, kaip ji veikia žmogaus dvasią. Skaitytojas kviečiamas kelti klausimus apie tai, kas jam išties svarbu, ir išgirsti nebanalius, pamokančius Antano Saulaičio pasvarstymus. Į kai kuriuos klausimus, pavyzdžiui, ar pasibaigia gyvenimas kunigo, kuris meta kunigystę, ar pasibaigia gyvenimas pianisto, kuris pasitempė ranką ir negali daugiau groti – Antanas Saulaitis neatsako konkrečiai, tačiau skaitytojui parodo kelią, kuriuo eidamas jis ras atsakymus.

„Kodėl gi nepradėjus nuo tiesaus klausimo, ir žiūrėk – gal imsi ir sulauksi tiesaus atsakymo. O tiesa tikrai išlaisvina. Klausdamas tiesoje įvardiji rūpestį, problemą, kurios galbūt nepastebi vyresnybė, ir jau vien atkreipdamas dėmesį gali padėti ją išspręsti! Šios knygos vienas iš tikslų ir buvo paklausti to, ko dažnai nedrįstame paklausti dėl savisaugos, baimės pasirodyti netobulam ir nuodėmingam. Arba tiesiog neklausiame, iš anksto manydami, jog vis tiek nebus atsakyta“, - atvirauja pokalbių knygos autorė, pridurdama, kad kvailų klausimų tiesiog nėra.

Prieš septynerius metus iš Lietuvos į Jungtines Valstijas – Čikagą – išvykęs kunigas jėzuitas yra ne tik kelių knygų, bet ir populiarių vadovėlių studentams autorius, buvęs Mykolo Romerio universiteto dėstytojas. Apie Antaną Saulaitį sukurtas ir dokumentinis Ryčio Januškos filmas „Iš arčiau“, kuriame kunigo artimieji pasakoja jo šeimos istoriją, karo metais išvykimą iš Lietuvos, įsikūrimą JAV, jo kelią į pašaukimą bei tarnystę tapus kunigu jėzuitu.

Knyga „Slenkstis: pokalbiai su Antanu Saulaičiu“ yra anksčiau išleistų knygų „Piktas Dievas yra miręs“ bei „Esame vieni dėl kitų“ tęsinys.

J. Kuodytės knygą „Slenkstis: pokalbiai su Antanu Saulaičiu“ išleidusi leidykla „Alma littera“ jau daugiau kaip 20 metų vykdo savo misiją – skatina pažinimo ir skaitymo poreikį, teikia pažinimo džiaugsmą ir skaitymo malonumą. Viena didžiausių leidyklų Lietuvoje „Alma littera“ leidžia knygas suaugusiesiems, vaikams ir paaugliams, šviečiamąją ir mokomąją literatūrą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis