Knygelė vaikams apie lapiuką Vasarį

Leidykla „Mažoji raidė“ išleido naują knygelę vaikams „Lapiukas Vasaris. Sausainio kerštas“, kurią pristatė neseniai praūžusioje Vilniaus knygų mugėje.

„Sakoma, kad negyvenamose salose niekas negyvena. Tik ne šioje istorijoje. Čia knibždėte knibžda įvairiausių padarų. Tai – ir milžiniškos bitės, kremtančios sausainių trupinius, ir paslaptingas paukštis Naktikovas, kuris nuolat į kažką atsitrenkia, o kur dar vienas spalvingiausių pasakojimo veikėjų – triušis, kuris nesiskaito...“

Tai yra ištrauka iš knygelės anotacijos, kuri puikiai apibūdina visą vyksmo nuotaiką. Lapiuko Vasario pasaulis – tai tarsi didelė žaidimo aikštelė, kurioje atsitinka daug įvairiausių dalykų, įprastų vaikų aplinkoje: nauja draugystė, išbandymai, kurie dovanoja kitokios patirties ir padeda formuoti vertybių sistemą, praversiančią išlipus iš smėlio dėžės ir žengiant į suaugusiųjų pasaulį.

Dalykai, kurie iš pirmo žvilgsnio yra visai nereikšmingi ir suaugusiųjų aplinkoje kartais keliantys juoką, iš tiesų pasirodo labai svarbūs ir jautrūs, pavyzdžiui,: kuris iš mudviejų aukštesnis? Kas stipresnis? Ar kuris pradėjo pirmas?

Ir atvirkščiai – vaikai puikiai suvokia dalykus, kurie didiesiems žemės gyventojams gali atrodyti visiška nesąmonė. Ten nėra tokių žodžių, kaip „taip negali būti“ arba „neįmanoma“. Vaikiška fantazija gali viską. Jų mąstymas a priori net didžiausią stebuklą gali priimti kaip visai natūralų reiškinį.

Vasaris vis dar gyvena savo susikurtame svajonių pasaulyje, kuriame nuolat nutinka kažkas neįprasta. Tai – nesibaigiantys nuotykiai ir nuolatinės dilemos.

Šis pasakojimas ne tik ugdo empatiją ir smerkia egocentriškumą, bet kartu parodo, kad šie du priešingi dalykai dažniausiai yra labai arti vienas kito, todėl mums tenka rinktis. Nuolat. O jūs tikrai neapsiriksite pasirinkę būtent šią istoriją.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis