Ar tiesa, kad kiekviena moteris – deivė, o vyras – dievas

Kiekviena moteris turi kelias deives globėjas. Kuo įvairiapusiškesnė asmenybė, tuo daugiau deivių. Ir kas svarbu vienai jos daliai, kitai gali būti visai nereikšminga.


Jean Shinoda Bolen

Gyvenimas kartais lenkia mus į kuprą. Kodėl? Ar mes nežinome, kad savo sieloje esame deivės? Matyt, ne... Skaitydamos šią knygą sužinosime, atpažinsime savyje graikų deivės bruožus, išsitiesime ir nušvisime. Aš nustebau ir apsidžiaugiau, kai Jeanos Shinodos Bolen dėka supratau esanti graikų medžioklės deivė Artemidė. Kas esi tu? Juk ir tavo laimės sąlyga – save atrasti ir būti savimi. Išdrįsi?

Rūta Vanagaitė

Jean Shinoda Bolen, remdamasi mitinių graikų deivių įvaizdžiais, kviečia:

* sužinoti, kaip kasdienius poelgius ir savijautą veikia galingos pasąmonės jėgos, lemiančios esminius moterų skirtumus,

* atpažinti, kokių vienos ar kitos deivės savybių galime savyje atrasti skirtingais gyvenimo etapais,

* suvokti, kurias savo savybes puoselėti, kurias įveikti,

* išsiaiškinti, kokie Jūsų santykiai su mylimaisiais, vaikais, tėvais ir kitomis moterimis,

* atrasti, kaip pasinaudoti savo vidinėmis galiomis.

Jean Shinoda Bolen, medicinos mokslų daktarė, psichiatrė, Jungo psichoanalizės pasekėja, lektorė ir žinoma rašytoja. Yra parašiusi 13 knygų, iš jų žymiausios yra graikų mitologinių dievų archetipų pritaikymo šiuolaikinėje psichologijoje ir psichiatrijoje temomis „Kiekviena moteris – deivė“ (pirmą kartą išleista 1984 m., išversta į 24 kalbas) ir „Kiekvienas vyras – dievas“. Autorė yra žymi Amerikos psichiatrų asociacijos narė, Kalifornijos universiteto (San Francisko) psichiatrijos klinikinė profesorė, ilgametė Moterų fondo ir Tarptautinės transpersonalinės psichologijos asociacijos valdybos narė. Autorė aktyviai dalyvauja seminaruose, skaito paskaitas. J. S. Bolen gyvena Marino apygardoje, Kalifornijos valstijoje.

- Perpratusi deivių tipus, moteris ims geriau suprasti save, santykius su vyrais, kitomis moterimis, tėvais, mylimaisiais ir vaikais. Vidiniai deivių pavidalai leidžia mums geriau suvokti, kad tai, kas skatina veikti ar net visiškai įtraukia, varo į neviltį ar teikia pasitenkinimą vienoms moterims, visiškai priešingai gali veikti kitas.

Jean Shinoda Bolen

- Didžiausia šios knygos vertė – atpažinimo akimirkos: įžvalgų kupini momentai, kai suvokiama, kada atskiri kultūros ar elgesio elementai tampa mūsų savastimi, kada atpažįstame savo išgyvenimus ir supratę, jog tai tiesa, pajuntame pasitikėjimą ir taip žengiame vieną žingsnį į priekį.

Gloria Steinem

- Šioje nuostabioje knygoje Jean Shinoda Bolen suaudžia į vieną mitus, mokslą ir savo pačios nuostabią įžvalgą – visa tai neįkainojamas įnašas žmonijai.

Rita Mae Brown

Jean Shinoda Bolen „Kiekvienas vyras – dievas“

Jean Shinoda Bolen, remdamasi mitinių graikų dievų įvaizdžiais, kviečia:

* geriau suprasti save, tobulėti ir daryti įtaką kitiems;

* atpažinti, koks dievas esate skirtingais gyvenimo etapais;

* išsiaiškinti neatitikimus tarp jūsų vidinių poreikių ir išorinių vaidmenų;

* atsakyti sau, ar visuomenės stereotipai apie tikrąjį vyriškumą atitinka jūsų vidines nuostatas;

* atrasti, kur slypi sudėtingų tėvo ir sūnaus santykių ištakos; kaip šiuos santykius paversti supratingais;

* sužinoti, kaip panaudoti archetipą asmeniniam tobulėjimui.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis