„Gelmės“ – tai daniško jaukumo ir košmariškos serijinio žudiko medžioklės kokteilis

Gerai suplaktas, jis skirtas tikrai ne silpnų nervų skaitytojams ir ne tiems, kurie bijo kraujo.

Kino kritikai, pabrėždami Europos kinematografo išskirtinumą, dažnai nurodo, kad jis intelektualesnis ir įtaigesnis už masinę Holivudo produkciją. Europiniai kino trileriai, nors ir lėtesnio veiksmo, tačiau įtampa nuo to tik dar labiau sustiprėja. Tas pats pasakytina ir apie trilerius kaip apie savarankišką literatūros žanrą, kuris Europoje yra išsikovojęs tvirtas pozicijas.

Intelektualūs danų rašytojo Michaelio Katzo Krefeldo trileriai tapo tarptautiniais bestseleriais. Autorius puikiai kuria realistinius personažus ir aštraus proto reikalaujantį siužetą su puikiais dramatiniais vingiais. Lietuviškai jau pasirodė trys jo knygos. Pirmoji, „Paklydęs“ (2014), pasakojo Kopenhagos raudonųjų žibintų kvartale dingusios lietuvaitės istoriją. Antrojoje, „Ieškomas“ (2015), skaitytojai stebėjo mirtiną Rauno ir buvusio saugumo policijos STASI agento dvikovą. Trečiąją, „Sekta“ (2016), autorius paskyrė kriminaliniams paslaptingo religinio judėjimo „Dievo išrinktieji“ užkaboriams.

„Gelmės“ – ketvirtoji kriminalinių romanų serijos dalis apie privatų tyrėją Rauną, kartu su anglų buldogu Miofe gyvenantį jachtoje Kristianshauno kanale. Patyręs seklys imasi sudėtingiausios užduoties savo karjeroje. Ji susijusi su kraupia byla, kuri prieš septyniolika metų sukrėtė Daniją. Klientas paprašo surasti nuo tų laikų nematytą bendraklasį, o tuo metu Kopenhagos gyventojus šiurpina žvėriški nusikaltimai, pernelyg primenantys 1993-iaisiais dviejų paauglių nužudytos mergaitės istoriją...

Literatūros kritikai pažymėjo, kad „Gelmės“ – tai daniško jaukumo ir košmariškos serijinio žudiko medžioklės kokteilis. Gerai suplaktas, jis skirtas tikrai ne silpnų nervų skaitytojams ir ne tiems, kurie bijo kraujo.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis