Plaukai atrodo švarūs – ar pakanka juos plauti kartą per savaitę?

Apie plaukų plovimą tikriausiai jau skaitėte daugybę nuomonių ir patarimų, kai kurie jų gali atrodyti itin kontraversiški ir prieštaraujantys vienas kitam. Pavyzdžiui, kai kurie specialistai teigia, kad galvą plauti kartą per savaitę yra visiškai normalu, jei naudojate gerą šampūną, o štai kiti sako, kad taip retai plaunami plaukai lemia tai, jog užsikiša plaukų folikulai, jie neprisotinami deguonies, todėl gali prarasti savo gyvybingumą ir spindesį. Tad kaip yra iš tiesų? Kiek kartų plauti plaukus per savaitę patartina?

Plaukai atrodo dar švarūs, bet nebūtinai taip yra iš tiesų


Tikriausiai savo draugų tarpe pažįstate žmonių, kurie galvą plauna vieną ar net kelis kartus per dieną, o štai kiti giriasi, jog jų plaukai išlieka švarūs ne dieną ir ne dvi, o keturias, penkias dienas ar net visą savaitę. Tiesa yra ta, kad nešvarumus plaukuose mes pastebime tik tuomet, kai plaukai susiriebaluoja, tačiau net jei plaukai neatrodo riebaluoti, jie gali būti nešvarūs. Mes nepastebime, kiek aplinkos teršalų nusėda ant mūsų plaukų: dulkės, rūkalų dūmai, prakaitas ir t.t. Ar įsivaizduojate, kiek viso šito „gėrio“ nugula jums ant galvos, jei jos neplaunate?


Taršos (ir nepakankamo plaukų plovimo) pasekmės


Dauguma specialistų vieningai sutaria, kad optimaliausias galvos plovimo dažnis – du kartai per savaitę. Kai plaukai plaunami rečiau nei du kartus per savaitę, folikulai užsikemša ir tai gali sukelti daugybę problemų: galvos odos pleiskanojimą, niežėjimą, jautrumą, pleiskanas ir net plaukų slinkimą. Šios mažos, akiai nematomos dalelės neleidžia plaukams gerai prisisotinti deguonimi, todėl patartina juos plauti dažniau – net jei ir nejaučiate poreikio plaukus plauti dažniau.


1994 m. Laknau esančiame Pramonės toksikologijos tyrimų centre buvo tiriamas taršos poveikis plaukams. Buvo įrodyta, kad nusėdusios ant plaukų ir galvos odos dalelės, dūmai, teršalai ir dujos sukelia uždegimines ir dirginančias reakcijas, kurios gali sukelti netgi plaukų slinkimą.


Plaukų plovimas du kartus per savaitę


Nors patariama galvą plauti bent du kartus per savaitę, tačiau nėra universalios taisyklės dėl plaukų plovimo dažnumo. Turite atsižvelgti ir į vietą, kurioje gyvenate, ir į savo gyvenimo būdą. Tikriausiai sutiksite, kad gyventi mieste, kuriame daug užterštumo, nėra tas pats, kas gyventi kaime. Klimatas, važiavimas motociklu ar automobiliu, sportas, prausimuisi naudojamo vandens kokybė ir kt. sąlygos taip pat turi įtakos, kaip greitai jūsų plaukai bus užteršti.


Anot specialistų, net jei ir nėra universalios plaukų plovimo dažnumo taisyklės, optimaliausia galvą plauti du kartus per savaitę. Taip užtikrinsite, kad bus išplauti ir pašalinti visi ant galvos susikaupę taršos likučiai, kurie gali susilpninti plaukus.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis